نشانه شیفتگی یا هوس

شیفتگی را اغلب می توان با عشق اشتباه گرفت. با این حال، شیفتگی مشخصاً کوتاه مدت است و می تواند به عنوان یک جاذبه قوی برای کسی که می تواند به پله های بلند فانتزی برود تعریف شود. با این حال، عشق چیزی بیشتر از یک احساس است. اما کمتر کسی است که بتواند میان عاشق و شیفته شدن، تمایز قائل شود. خود شما آیا شما شیفته یا عاشق شدید یا هستید؟ نشانه های هوس یا شیفتگی چیست؟ در مطلب خبرنامه، شش نشانه شیفتگی یا هوس که کاملاً با عشق متفاوت را مورد بررسی قرار داده ایم.

عشق دیوانگی است. یونانیان باستان این را می دانستند. عشق با تسلط بر یک ذهن منطقی و شفاف با توهم و خود ویرانگری همراه است. شما در عشق خود را گم می کنید، هیچ قدرتی بر خود ندارید، حتی نمی توانید درست فکر کنید.

مرلین فرنچ

عشق و هوس

ای کاش می توانستیم مرلین را باور کنیم، اما آیا عاشق شدن واقعاً دیوانگی است؟ یا اینکه جنون برای کسی نشانه شیفتگی یا همان هوس است؟

عشق قرار است دیوانه کننده، غیر منطقی و بدون منطق باشد. این چیزی است که ما معتقدیم. چرا که نه؟ هر بار که موضوع محبت خود را می بینیم، از احساسات دیوانه می شویم. ما می خواهیم تا زمانی که راضی شویم به آنها نگاه کنیم. به نظر می رسد که ما هرگز راضی نیستیم. ما هرگز حوصله معشوق خود را نداریم. وقتی در اطراف او هستیم آنقدر پر از عشق دیوانه‌وار او هستیم که در سر احساس سرگیجه می‌کنیم. احساس بال زدن در شکم و به نظر می‌رسد که زمین زیر پای ما یکدفعه ناپدید می‌شود.

بیشتر بخوانید: ۶ راهکار که هورمون عشق را در بدن افزایش دهید

عشق قدرتمند است

حداقل یک بار در زندگی خود می خواهیم عشق بی حد و حصر را تجربه کنیم. هنگامی که با کسی ملاقات می کنیم و کمی ارتباط ذهنی با او پیدا کرده و او را درک می کنیم، به سرعت به این نتیجه می رسیم که عاشق هستیم. متأسفانه، احتمال زیادی وجود دارد که ما عاشق نباشیم. آنچه ما در واقع احساس می کنیم، ممکن است هوس یا شیفتگی باشد.

هوس یا شیفتگی یک احساس شدید، طاقت فرسا و همه جانبه است. یکی از تمایزهای مهم بین عشق و شیفتگی این است که وقتی شخصی شیفته کسی است، تمرکز صرفاً روی احساسی است که طرف مقابل در شما ایجاد می کند، شما حتی به واکنش متقابل احساسات اهمیت نمی دهید.

با این حال، برخی افراد به راحتی شیفتگی را با عشق اشتباه می گیرند. شیفتگی یک تحسین زیاد برای معشوق شما است که معمولاً برای مدت کوتاهی طول می کشد. در حالی که عشق در طول زمان به کمال شکوفا می شود، آتش شیفتگی به سرعت خاموش می شود. تنها پس از خاموش شدن آتش است که متوجه می شوید که این عشق واقعی نبوده است.

بیشتر بخوانید: ۱۱ نشانه عشق دروغین را بشناسید

وقتی عاشق کسی هستید، او الهام بخش شما، دلیل رشد و پیشرفت معنوی شما می شود. عشق نمی کشد. عشق می سازد.

چگونه بفهمیم که شیفته هستید یا واقعا عاشق هستید؟ آیا عشق را با شیفتگی و هوس اشتباه می گیرید؟ برخی از این نشانه های شیفتگی شباهت زیادی به عشق دارند. بیایید به شما کمک کنیم تا آنها را متمایز کنید. در اینجا 6 نشانه شیفتگی وجود دارد که شما آنها را با عشق اشتباه می گیرید:

بیشتر بخوانید: زبان عشق مردان: چرا مردان مانند زنان نمی‌توانند عشق بورزند؟

1. احساسات شدید و همه جانبه:

شیفتگی چگونه به نظر می رسد؟

وقتی شیفته کسی هستید، احساسات عمیقا فلج کننده مرتبط با موضوع محبت بر شما غلبه می کند. این احساسات اغلب به صورت موجی می آیند. گاهی اوقات باعث می شوند که از احساسات ناراحت شوید.

عشق چگونه به نظر می رسد:

وقتی کسی را دوست دارید احساساتتان نسبت به او به آرامی آشکار می شود. او هرگز باعث نمی شود که شما احساس دیوانگی یا خارج از شبکه کنید. عشق باعث می شود احساس خونسردی و آرامش داشته باشید. او شما را آرام می کند.

بیشتر بخوانید:روانشناسی عشق: ۷ عامل که باعث میشود کسی عاشق تان شود

2. از نشانه شیفتگی یا هوس؛ مالکیت بیش از حد

شیفتگی چگونه به نظر می رسد:

وقتی شیفته کسی هستید، می خواهید مالک او شوید. هر فردی که به هدف شما نزدیک شود، حسادت را در شما تحریک می کند. شما آرزو دارید همیشه در ذهن او باشید. همه توجه او را می خواهید. حسادت شدید بر شما غلبه می کند. بویژه اگر کس دیگری به او نگاه کند.

عشق چگونه به نظر می رسد:

عشق وحشی است. وقتی کسی را دوست دارید، به از دست دادن او فکر نمی کنید و نمی ترسید. زیرا حتی نمی خواهید او را تصاحب کنید. شما به او فضایی می دهید تا با سرعت خودش به بهترین شکل شکوفا شود. شما او را آزاد می گذارید.

بیشتر بخوانید: شناخت زبان عشق برای تقویت رابطه: ۵ نشانه که همسرتان به شما عشق می ورزد

3. ترس و اضطراب

شیفتگی چگونه به نظر می رسد:

یکی از نشانه های بارز شیفتگی، ترس و اضطراب است. شیفتگی شما را با ترس و اضطراب از دست دادن شخص در هم می شکند. شما نگران هر عمل و حرف بی اهمیتی از طرف او خواهید بود و بیش از حد فکر می کنید. زندگی شما حول موضوع محبت شما متمرکز خواهد شد، زیرا خود را درگیر افکار مکرر او می بینید.

عشق چگونه به نظر می رسد:

عشق به از دست دادن معشوق نمی ترسد. بله. درست خواندید. چه آماده باشید که این را باور کنید یا نه، اگر کسی را دوست داشته باشید، هرگز از دست دادن او نمی ترسید. می دانید که این شخص در تک تک مولکول های شما ریشه دوانده است و هیچ پدیده فیزیکی نمی تواند شما را از هم جدا کند. مهم نیست که با چه کسی است. به چه چیزی فکر می کند، یا مشغول چه کاری است. به هر حال شما او را دوست خواهید داشت.

بیشتر بخوانید: تست روانشناسی عشق: آنچه در تصویر می بینید، دید شما درباره عشق را منعکس می کند

4. از نشانه شیفتگی یا هوس؛ تجسم کمال

شیفتگی چگونه به نظر می رسد:

وقتی شیفته کسی هستید، باور خواهید کرد که مورد محبت شما تجسم کمال است. او تصویر یک شریک ایده آل، معشوق رویایی شماست. لبخند او، چشم ها، بینی، لب ها، شخصیت و هر چیز دیگری… او الهه شماست. همه چیز در مورد او بی نقص و عالی است.

عشق چگونه به نظر می رسد:

وقتی کسی را دوست دارید، احساس می‌کنید که طرف مقابل چندان کامل نیست. با این وجود، همه چیز او را تحسین می‌کنید. شما او را همانطور که هست، می پذیرید. شما عیب ها و زخم های او را دوست دارید. او هر چه هست، فرمانروای قلب شما است.

بیشتر بخوانید: ۶ مهمترین نشانه‌ های عشق واقعی و دروغین مردان در یک رابطه عاطفی

5. احساس سرگردانی

شیفتگی چگونه به نظر می رسد:

شیفتگی باعث می شود که احساسات شما از بین برود. اغلب هنگامی که این احساسات شدید متقابل نیستند، ممکن است فرد به خود انتقادی تبدیل شود. اگر معشوق شما نشانه ای از طرد شدن از دور به شما نشان دهد، عزت نفس شما از بین می رود.

عشق چگونه به نظر می رسد:

وقتی عاشق هستید، احساس می‌کنید که امتداد طرف مقابل هستید. از این رو اهمیت می‌دهید که وقتی از طرف مقابل آسیب می‌بینید، خودتان را نابود نکنید. شما احساس عمیقی از ارتباط و درک دارید که رفتارهای احمقانه ای مانند انجام کارهای بد برای جلب توجه طرف مقابل یا تخریب خود را در بر نمی گیرد.

بیشتر بخوانید: تست نیازهای یک رابطه: آنچه دیدید، نیازهای پنهانی شما در رابطه عاطفی را فاش می کند

6. از نشانه شیفتگی یا هوس؛ دلبستگی ناایمن

شیفتگی چگونه به نظر می رسد:

وقتی شیفته کسی هستید، به آن شخص وابسته خواهید شد. دلبستگی ناایمن ناشی از ترس از رها شدن توسط او است. شما همیشه از این می ترسید که معشوقتان این قدرت را داشته باشد که با ترک شما، شما را ویران کند.

عشق چگونه به نظر می رسد:

وقتی کسی را دوست دارید، بزرگترین قدرتت معشوق ات است. مهم نیست که او چه کاری انجام می دهد؟ چه او در کنار شما باشند یا نه، شما به او اهمیت می دهید،.برای او آرزوی خیر می کنید و برای سلامتی اش دعا می کنید.

پیدا کردن عشق سخت است، اما زمانی که این کار را انجام دهید، در کنار کسی که دوستش دارید احساس امنیت و آرامش خواهید کرد. عشق دیوانگی نیست. خود ویرانگر نیست. هرگز. اگر هنوز در این تصور هستید که عشق تنها زمانی صادق است که شما را بکشد، خون را از شما تخلیه کند، باید فوراً این ایده را کنار بگذارید.

وقتی عاشق کسی هستید، او الهام بخش شما، دلیل رشد و پیشرفت معنوی شما می شود. عشق نمی کشد. عشق می سازد.

پدیده عشق زمان می برد تا رشد کند. شیفتگی سرانجام روزی رشد خواهد کرد. انسان به زمان نیاز دارد تا بذر عشق جوانه بزند.

بیشتر بخوانید:آنچه در تصویر می بینید، نقطه ضعف شما را در زبان عشق فاش می کند!

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.2 / 5. تعداد آرا: 9

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *