روانشناسی اعتماد به دوستان

روانشناسی اعتماد به دوستان – هیچ کس قصد دوستی با فردی را ندارد که نمی تواند به او اعتماد کند. علاوه بر داشتن علایق مشترک، قابل اعتماد بودن یا نبودن یک فرد خیلی مهم است. در واقع معمولا یکی از عواملی است که ما (خودآگاه یا ناخودآگاه) وقتی تصمیم می‌گیریم که آیا فردی در زندگی مان دشمن، آشنا یا دوست است یا خیر، در نظر می‌گیریم.

چرا این نکته مهم است؟ همه ما در زندگی خود به کسی نیاز داریم که بتوانیم به او مراجعه کنیم و جزئیات صمیمی زندگی خود را با او در میان بگذاریم.

روانشناسی اعتماد به دوستان

بیشتر بخوانید: تست شخصیت؛ بزرگ ترین نقطه قوت شما در عشق چیست؟

وقتی دوستی پیدا می کنیم این طور نیست که بتوانیم او را با دستگاه دورغ سنج یا… او را بشناسیم که در اصل چگونه شخصی است. بنابراین در عوض، ما مجبوریم به دل خود اعتماد کنیم و به بهترین ها امیدوار باشیم، که مطمئنا می‌تواند به پایان خوشی منجر شوند. اما همچنین می‌تواند منجر به احساس خیانت بزرگ شوند. وقتی کسی که فکر می‌کردیم می‌توانیم به آن اعتماد کنیم ثابت کند که ارزش دوستی شما را ندارد!

تست جذاب

پس چه باید کرد، چگونه می توان این چرخه معیوب را شکست داد؟ گرچند تا هنوز راه مشخصی وجود ندارد، اما یکی از آن ها تست روانشناسی اعتماد به دوستان هست. اگر دوستی دارید و فکر می کنید که قابل اعتماد نیست، پس این تست را انجام دهید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به تصویر نگاه کنید. به اولین چیزی که در آن توجه شما را جلب می کند توجه داشته باشید.

بعد، به پایین پیمایش کنید. ببینید آنچه اول در این تست روانشناسی اعتماد به دوستتان دیدید، چه چیزی در مورد اعتماد به دوستان تان می گوید.

بیشتر بخوانید: تست شخصیت تصمیم گیری؛ با این آزمون ساده ویژگی های تصمیم گیری خود را بدانید!

روانشناسی اعتماد به دوستان

اول چه دیدی؟

روانشناسی اعتماد به دوستان

گنجشک

اگر اولین چیزی که دیدید یک گنجشک بود، دوستان شما کاملا قابل اعتماد هستند. دلیلش این است که شما فقط با افرادی که دارای استاندارد های اخلاقی بالایی هستند، دوست می شوید. شما ممکن است دوستان زیادی نداشته باشید. اما می دانید که می توانید به همان تعداد انکشت شمار کاملا اعتماد کنید. دیگران شاید فکر کنند شما تنها هستید، اما اینطور نیست. شما فقط از اطرافیانتان توقع بلند دارید.

هرگز به افرادی که برای دوستی انتخاب کرده اید شک نکنید.

مار زخمی

اگر اول ماری را دیدید که از بدنش خون می ریزد، پس دوستان شما کاملا قابل اعتماد نیستند.

ممکن است یک یا دو دوستی داشته باشید که وقتی احساس آسیب پذیری می کنید، بتوانید با اطمینان به آن ها مراجعه کنید. اما مشکل اینجاست که شما همیشه نمی دانید آن ها چه کسانی هستند.

شما فردی کاریزماتیک هستید و افراد زیادی مجذوب شما می شود. هدف این نیست که مردم را از خود دور کنید. اما وقتی صحبت از اعتماد به میان می آید، باید در مورد آن تجدید نظر کنید. در واقع باید سیر تا پیاز دوست تان را بدانید.

هر کسی که به صورت شما لبخند می زند واقعا نمی خواهد و دوست شما نیست.

بیشتر بخوانید: تست شخصیت: چه چیزی شما را از یافتن عشق پایدار باز می دارد؟

روانشناسی اعتماد به دوستان؛ دستان روح مانند

اگر اولین چیزی که در تست روانشناسی اعتماد به دوستان دیدید دست های روح مانند بود، اکثر دوستان شما قابل اعتماد هستند. اما یک نفر وجود دارد که در مورد او شک دارید – و حق دارید که مشکوک باشید. این شخص ممکن است شما را دوست داشته باشد، اما به شما احترام نمی‌گذارد. پس قطعا نمی توان کاملا به او اعتماد کرد.

اگر می خواهید این وضعیت تغییر کند، باید یک گفتگوی واقعی در مورد نگرانی های خود داشته باشید. وگرنه هرگز نمی توانید به جلو حرکت کنید.

خوانندگان عزیز و دوست‌داشتنی خبرنامه می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و فیسبوک نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند. شما همواره از طریق بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه می توانید به جدیدترین تست ها، پازل ها و سوالات و معماها دسترسی داشته باشند. شما می توانید این تست ها را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. به خصوص کسانی که علاقمند هستند خود را بهتر بشناسند.

امیدواریم از تست روانشناسی اعتماد به دوستان لذت برده باشید. همچنین تست های زیر نیز می توانند برای شما جذاب باشند:

تست شخصیت با توهم نوری: آنچه اول می بینید نشان می دهد چقدر به دیگران اهمیت می دهید!

شخصیت شناسی با توهم بینایی: چگونه با دیگران رفتار می کنید؟

تست شخصیت شکل ناخن: شکل ناخن های شما چگونه است؟

تست هوش؛ آیا می توانید فرد چپ دست را در ۱۲ ثانیه تشخیص دهید؟

شناخت شخصیت درحالت اضطرار: با این معماها مهارت های بقای خود را محک بزنید!

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *