افزایش میل جنسی زنان

میل جنسی در حفظ زندگی مشترک نقش اساسی دارد. زیرا رابطه جنسی سالم باعث صمیمیت و همدلی بیشتر زوج ها می شود. زوج هایی که به لحاظ جسمی و روحی از سلامت برخوردار هستند، باید میل جنسی خوبی هم داشته باشند. در یک نگاه کلی مردان زیاد دچار بی میلی یا کاهش میل جنسی نمی شوند. اما برخلاف مردان، اغلب زنان بیشتر دچار بی میلی جنسی می شوند. از این رو، توجه به افزایش میل جنسی زنان بسیار مهم است. چرا که زنان از فیزیک کوچک تر و روحیه حساسی تری نسبت به مردان برخوردار هستند. آن ها به خاطر مدیریت خانه و تنش های محل کار، استرس زیادی را تحمل می کنند. استرس و فشارهای روانی یکی از مولفه های مهم در کاهش میل جنسی زنان است. یا زنان بیشتر از مردان دچار افسردگی یا برخی بیماری های جسمی و إحساس ضعف می شوند.

همه این موارد منجر به کاهش میل جنسی زنان می شوند. بنابراین در چنین شرایطی افزایش میلی جنسی زنان یکی از مسائل مهمی است که باید همیشه به آن توجه شود. برای رسیدگی به این مشکل باید راه های مختلفی را جست و جو کرد. یکی از چیزهای مهمی که نقش اساسی در افزایش میل جنسی زنان دارد. نوع تغذیه است. تغذیه زنان باید سالم و مقوی باشد. با توجه به این مساله، در این مطلب از سری مطالب زناشویی، به ۱۴ مواد خوراکی که میل جنسی زنان را افزایش می دهد، پرداخته می شود.زنان با اضافه کردن این مواد خوراکی در رژیم غذایی خود می توانند به صورت طبیعی و آسان میل جنسی خود را افزایش دهند.

افزایش میل جنسی زنان با ۱۴ مواد خوراکی مغذی

۱.شکلات

شکلات یک داروی موثر برای غرایز جنسی است که همیشه توصیه می شود. با این حال، با وجود محبوبیت آن، یک مطالعه در سال 2006 به این نتیجه رسید که مصرف شکلات تفاوت قابل توجهی در میل جنسی زنان ندارد. اما مصرف آن باعث برانگیختی میل جنسی زنان می شود.

بیشتر بخوانید: نشانه های علاقه مرد به زن: ۱۰ نشانه که مردی شما را دوست دارد

۲.افزایش میل جنسی زنان، جینسینگ

جینسینگ یکی از  بهترین گیاهان افزایش دهنده انرژی است. این گیاه هم چنین فواید زیادی برای سلامتی دارد. یک مطالعه در این اواخر نشان داد که جینسینگ برای کمک به مبارزه با اختلال عملکرد جنسی بسیار موثر عمل می کند. به علاوه این گیاه انرژی کلی بدن را افزایش می دهد و از إحساس ضعف جلوگیری می کند. شما می توانید جینسینگ را در اکثر فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی و آنلاین به دست بیاورید. البته ممکن است به شکل جینسینگ تازه یا خام، قرص ها، کپسول ها، عصاره های مایع و پودر باشد.

بیشتر بخوانید: کم شدن میل جنسی و اختلال میل + برای درمان اختلال میل چه کار کنیم؟

۳.موز

برخی معتقدند موز می تواند میل جنسی را تقویت کند، اما باز هم، شواهد علمی کمی برای حمایت از این موضوع وجود دارد. با این حال، موز منبع عالی پتاسیم است که به سنتز تستوسترون کمک می کند. در حالی که تستوسترون به طور معمول به عنوان یک هورمون مردانه دیده می شود. زنان نیز تستوسترون دارند و تستوسترون پایین می تواند بر میل جنسی تأثیر منفی بگذارد.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در زمینه تغذیه مناسب برای بهبود کیفیت اسپرم 

۴.افزایش میل جنسی زنان، انجیر

یکی دیگر از داروهای مقوی جنسی که معمولا توصیه می شود، انجیر است. انجیر منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. اما شواهد زیادی در مورد تأثیر آن بر میل جنسی وجود ندارد.

۵.ماکا

بر أساس یک مطالعه معتبر، ماکا پتانسیل خاصی برای درمان اختلال عملکرد جنسی ناشی از داروهای ضد افسردگی در زنان یائسه را دارد. به علاوه، ماکا در طول تاریخ برای تقویت باروری و میل جنسی استفاده می شده است. ماکا را می توانید در اکثر فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی و آنلاین به شکل های کپسول، عصاره های مایع و پودر پیدا کنید.

بیشتر بخوانید: علاقه مرد به زن: مردها هرگز علاقه خود را به این ۵ زن از دست نمی دهند

۶.افزایش میل جنسی زنان، کپسایسین

کپسایسین، جزء فلفل چیلی، چندین فواید سلامتی از جمله بهبود میل جنسی را ارائه می دهد. یک مطالعه نشان داد که کپسایسین باعث بهبود رفتار جنسی در موش های صحرایی نر شده است. اما هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد ممکن است همین امر در مورد انسان نیز صادق باشد. با این وجود خوردن آن برای زنان توصیه شده است.

۷.اره نخل

در حالی که نخل اره ای اغلب برای تقویت میل جنسی در مردان و زنان توصیه می شود. شواهد کمی برای حمایت از آن وجود دارد. در واقع، یک بررسی سیستماتیک در سال ۲۰۰۹ خلاف این را نتیجه گرفت. پس از بررسی داده‌های حاصل از مطالعات متعدد، محققان کاهش میل جنسی را به عنوان یک عارضه جانبی بالقوه استفاده از نخل اره‌ای فهرست کردند. با این حال، اطلاعات کمی در مورد استفاده زنان از نخل اره ای وجود دارد.

بیشتر: ۹ویژگی بدنی زنان که در ملاقات اول، مردان را بیشتر مجذوب می کند

۸.افزایش میل جنسی زنان، زعفران

زعفران که یک ادویه محبوب و گران قیمت است، اغلب به عنوان یک داروی تقویت کننده جنسی توصیه می شود. تحقیقات اولیه موثر بودن آن را  در افزایش میل جنسی تایید می کند. در یک مطالعه، زنانی که داروهای ضد افسردگی مصرف می کردند. پس از مصرف زعفران به مدت ۴ هفته، بهبود قابل توجهی در برانگیختگی جنسی خود مشاهده کردند. نخ های زعفران را می توانید در خواربارفروشی های تخصصی یا ادویه فروشی ها پیدا کنید. شما همچنین می توانید آن را به صورت آنلاین پیدا کنید، جایی که اغلب به صورت پودر یا کپسول نیز موجود است.

۹.سیب زمینی

علیرغم فقدان شواهد علمی، سیب زمینی یکی دیگر از داروهای مقوی جنسی محبوب است. با این حال، هم سیب زمینی و هم سیب زمینی شیرین سرشار از پتاسیم هستند. به این معنی که فواید سلامتی مشابهی با موز دارند.

بیشتر بخوانید: سوالات مهم قبل از ازدواج: با این ۳۳ سوال، شریک زندگی خود را به خوبی بشناسید

۱۰.افزایش میل جنسی زنان، سیب

باور کنید یا نه، سیب تأثیر مثبتی بر میل جنسی زنان دارد. یک مطالعه نشان داد، زنانی که روزانه یک سیب مصرف می‌کردند، زندگی جنسی با کیفیت‌تری داشتند. البته این مطالعه فقط ارتباط بین مصرف سیب و سلامت جنسی را نشان می دهد. کاملاً مشخص نیست که آیا خوردن سیب به طور مستقیم بر عملکرد جنسی تأثیر می گذارد یا خیر. به علاوه، هیچ مطالعه مهم دیگری در مورد این که آیا سیب ممکن است میل جنسی را افزایش دهد، وجود ندارد.

۱۱.قهوه

برخی قهوه را به‌عنوان یک ماده تقویت‌کننده جنسی توصیه می‌کنند. به علاوه، قهوه می‌تواند به تقویت خلق و خوی شما  نیز کمک کند. با مصرف قهوه خستگی و بی حالی برطرف می شود و إحساس شادی بیشتری می کنید.

بیشتر: نیازهای مردان در زندگی زناشویی: ۹ چیزی که یک مرد از همسرش می خواهد

۱۲.افزایش میل جنسی زنان، عسل

در حالی که عسل منبع خوبی از آنتی اکسیدان ها است. اما هیچ شواهد علمی مبنی بر افزایش میل جنسی وجود ندارد. با این حال در رفع خستگی و بی حالی و برانگیختی زنان موثر توصیف شده است.

۱۳.صدف خام

گفته می شود کازانووای اصلی هر روز را با خوردن ۵۰ صدف خام شروع می کرد. مردان و زنان به طور یکسان افزایش میل جنسی را پس از خوردن آن ها گزارش کرده اند. بنابراین خوردن صدف خام برای افزایش میل جنسی زنان توصیه شده است.

بیشتر: دلایل بی میلی زن به مرد: ۳۰ نشانه که دیگر همسرتان، شما را دوست ندارد

۱۴.افزایش میل جنسی زنان، توت فرنگی

توت فرنگی یکی دیگر از گزینه های محبوب است که برخی از مردم علی رغم کمبود شواهد، به آن سوگند یاد می کنند. در واقع توت فرهنگی با شیر برای افزایش میل جنسی زنان بسیار توصیه می شود.

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد آرا: 11

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *