ویژگی های کارآفرین موفق

مسئولیت یک کارآفرین فراتر از راه اندازی یک کسب و کار برای سودآوری است. بلکه این مساله شامل ماندگاری و سودآوری مداوم کسب‌وکاری است که راه‌اندازی کرده‌اید. حتی زمانی که دیگر در موقعیت مدیریت آن کسب و کار نباشید. این ذهنیت موفقیت باید در ذهن کارآفرینان نهفته باشد. چه برای کسانی که قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارند و چه برای کسانی که قبلا نامی در دنیای تجارت به دست آورده‌اند. بنابراین موفقیت یک کارآفرین نباید محدود به امکاناتی باشد که در دست دارد. مانند سود خالص ثابت، نیروی انسانی کافی یا گسترش مراکز تجاری در سراسر جهان. چیزی که یک کارآفرین را موفق می سازد، تمایل ارضا نشده او برای بهبود در کسب و کار او است. چه در برخورد با محصولات/کالاها و چه در ارائه خدمات. بنابراین در این مقاله به ویژگی های کارآفرین موفق اشاره می شود. اگر شما هم این ۶ ویژگی را در خود بپرورانید تبدیل به یک کارآفرین موفق خواهید شد.

۱.منحصر به فرد باشید

ایلان ماسک در مصاحبه‌ای گفت که سریع ترین راه برای رشد یک تجارت، شروع کاری است که هنوز به فکر هیچ شرکتی نرسیده است. این رازی است که بسیاری از کارآفرینان هنگام راه اندازی یک کسب و کار جدید به آن توجه نمی کنند. و یکی از دلایلی که به خاطر آن بسیاری از مشاغل تا به امروز در حال فروپاشی هستند. در دنیای کسب و کار، مشتریان به محصولات موجود در بازار توجه نمی‌کنند. جذب مشتریان بزرگ در دنیای امروز منحصر به فرد است. حقیقت این است که مشتری دوست ندارد به سوی کسب وکار جدیدی برود که قبلا از آن محصول در بازار وجود داشته است. مردم می خواهند پیشنهادات جدید، خلاقیت، ایده تجاری جدید ببینند.

رونق کسب وکار شما: تعرفه تبلیغات در سایت خبرنامه

مطلب مرتبط: ۴ درس‌ موفقیت از والت دیزنی برای کارآفرینان

منحصر به فرد بودن این نیست که نمی‌توانید یک کسب و کار یا شرکت مشابهی را راه اندازی کنید که قبلا وجود داشته است. نکته این است که، اگر باید یک کسب و کار راه اندازی کنید و در آن موفق باشید، به یک طرح جدید نیاز دارید. تا مشتریان را به سمت کسب و کار خود جذب کنید و توجه آن ها را به آن چه قبلا می دانند کاهش دهید. حال سوال این است که “چگونه یک کسب و کار می تواند منحصر به فرد باشد؟”. خوب، ساده است. برای این که کسب و کار خود را منحصر به فرد و برجسته کنید، می توانید قیمت خدمات یا کالاهایی را که می فروشید کاهش دهید. یا مزایای بیشتری را برای کسانی که از شما خرید می کنند ارائه دهید. همچنین خدمات خوبی به مشتریان ارائه دهید یا حتی از تحویل رایگان به درب منزل استفاده کنید.

مطلب مرتبط: ۱۰ درس موفقیت از مارک کیوبن، یکی از بزرگ ترین کارآفرینان عصر حاضر

۲.ویژگی های کارآفرین موفق، بینش محور باشید

همانطور که پیتر دراکر، یک متفکر مشهور و تأثیرگذار مدیریت زمانی گفت: «بهترین راه برای پیش‌بینی آینده، ایجاد آن است». هر کارآفرین باید هدف خود را بر روی بهترین آینده برای کسب و کاری که راه اندازی کرده است تعیین کند. بسیاری از مشاغل وجود دارند که به دلیل سرمایه اولیه ضعیف یا نیروی انسانی ناکافی شکست نمی‌خورند. بلکه عمدتا به دلیل عدم پیش بینی آینده کسب و کار توسط کارآفرین شکست می‌خورد. کسب و کار شکست خورده در نتیجه فقدان جهتی مناسب و یک هدف بلندمدت در طول عمر تجارت به وجود می‌آید. کارآفرین باید پیشگوی آینده کسب و کار خود باشد.

مطلب مرتبط: ۱۰ درس کارآفرینی از جک ما، یکی از ثروتمندترین مردان جهان

به همین ترتیب، اگر در حال حاضر هیچ طرح مادی وجود نداشته باشد که نشان دهنده تعهد به آینده باشد. بدون در نظر گرفتن این که برنامه ها چقدر باشکوه هستند، کسب و کار شکست خواهد خورد. بگذارید چشم انداز، شما را به عنوان یک کارآفرین راهنمایی کند. همانطور که یک بار دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده گفت: “تا زمانی می خواهید فکر کنید، بزرگ فکر کنید”. به‌علاوه، وقتی بزرگ‌اندیشی را متوقف کردید، با چیزهای کوچکی که دارید شروع کنید تا به چیزی تبدیل شود که می‌خواهید.

مطلب مرتبط: عوامل شکست یا پیروزی زنان کارآفرین کدام‌ها هستند؟

۳.عامل شکست

بسیاری از کارآفرینان با فکر موفق شدن و ثروتمند شدن کسب و کار خود را راه اندازی می‌کنند. آن ها جایی برای شکست نمی‌گذارند و این نگرش به خودی خود آغاز شکست واقعی است. هیچ کارآفرین موفقی به کسی نمی گوید که درست مانند زندگی باید در بعضی موارد کوتاه آمد و گاهی شکست خورد. آن ها بارها شکست خورده و بر آن غلبه کرده‌اند به گفته بیل گیتس، مالک و بنیانگذار مایکروسافت، جشن گرفتن موفقیت خوب است، اما توجه به درس های شکست مهم تر است. توماس ادیسون یک نمونه کلاسیک است. قبل از این که اولین لامپ برق را تولید کند، بارها تلاش کرد تا برق را اختراع کند اما بی‌فایده بود. ولی در مواجهه با شرایط بازدارنده، شجاعت، قدرت و کار مضاعف را برای رسیدن به نتیجه دلخواه فراخواند. در واقع، زمانی که فرد با سخت ترین چالش های زندگی مواجه می شود، قوی تر می شود.

مطلب مرتبط: شکوفایی کسب و کار: کارگران شاد عامل اصلی موفقیت کسب و کارها هستند!

ایده مایکروسافت توسط بسیاری از شرکت های فنی برتر در آن زمان رد شد. اما بیل گیتس اجازه نداد نکات منفی بر ذهنیت او تأثیر بگذارد. اکنون هیچ نهادی در هیچ نقطه ای از جهان وجود ندارد که از نرم افزار Gate استفاده نکند. شکست همیشه عاملی است که در همه امور زندگی باید مورد توجه قرار گیرد . تجارت نیز از این قاعده مستثنی نیست. این همان کاری است که کارآفرین با شکست هایش انجام می‌دهد.  در نهایت آن را به موفقیت مبدل می‌کند. وینستون چرچیل می‌گوید.  “موفقیت یعنی حرکت از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن اشتیاق است”.  اگر پروژه‌ای که سال‌ها روی آن کار می‌کردید، بعد از مصرف تمام منابع مالی برای تبلیغ، از بین برود، چه اتفاقی می‌افتد؟  یا پاسخ شما به رکود مالی در کسب و کارتان چه خواهد بود؟  کارآفرینی که می‌خواهد کسب‌وکارش در سراسر جهان رونق بگیرد. باید مایل باشد که با دنیایی از مشکلات و چالش‌ها روبرو شود.

مطلب مرتبط: راز کسب و کارهای دیجیتالی؛ ۵ راز بازاریابی شبکه های اجتماعی که باید بدانید

از طریق آزمایش‌های مکرر و شکست‎‌هاست که هسته درونی شما رشد می‌کند. شما باید نشان دهید که حاضرید هزاران بار شکست بخورید و هزاران بار بیشتر موفق شوید. برای کسانی که به فکر رشد کسب و کار هستند، این فقط یک شکست است. اما برای دیگران، موفقیتی است که منتظر آشکار شدن آن هستند. توماس ادیسون می‌گوید: “من شکست نخورده‌ام. فقط 10000 روش پیدا کرده‌ام که درست عمل نمی‌کنند. هنگامی که یک کارآفرین با چالش تجاری روبرو می شود، باید چالش‌ها را به عنوان سوختی برای آتش موفقیت ببیند. کارآفرین نباید از ریسک کردن، اشتباهات تجاری و شکست بترسد. او باید رویداد شکست را فرصتی برای بازیابی مراحل و یافتن آن چه درست انجام نشده است، ببیند. به این ترتیب، اگر دوباره یک مشکل مشابه یا متفاوت ظاهر شود، فرد کاملا مجهز است. و تجربه کافی برای درک فرآیند در شناخت نحوه برخورد با مسائل دارد.

مطلب مرتبط: موفقیت در کسب و کار: ۵ راهکار ساده جهت توسعه شخصیتی در محل کار

۴.ویژگی های کارآفرین موفق، بازار خود را بشناسید

شگفت‌انگیز است که چگونه بسیاری از کارآفرینان بدون شناخت بازار یا استراتیژی دقیق از ماهیت کسب‌وکار وارد تجارت می‌شوند. یک کارآفرین خوب کسی است که بفهمد امکان ندارد از جریان نقدینگی بازار عقب بماند. نه فقط به این دلیل که نوع کسب و کاری که شما انجام می‌دهید، محبوب است. شما باید برای رقابت، سیاست های دولت، رکود اقتصادی و سایر عواملی که بر رشد کسب و کار شما تأثیر می گذارد، آماده شوید. تعداد کمی هستند که اهمیت ایجاد یک ارتباط قوی با مشتریان را برای کارکرد بازارشان درک کنند. یک بازار تمام اشکال کسب و کار را در بر می گیرد و هیچ کارآفرینی نمی تواند همه آن ها وارد کارش کند. همچنین هیچ کارآفرینی نباید فکر کند که هیچ کسب و کاری نمی تواند شکست بخورد.

مطلب مرتبط: ۹ ترفند روانشناسی در کسب و کار و زندگی که آدمها برطبق میل شما عمل کنند!

مشکل اکثر افراد تجاری این است که آن ها احتمالات منفی را به طور کامل درک نمی کنند. و ترجیح می‌دهند به خود اطمینان دهند تمام محصولاتشان را بدون توجه به جریان بازار و زمان می‌فروشند. شما باید از منظر آینده نگر به تجارت خود نگاه کنید. آیا تقاضا در بلندمدت به اندازه عرضه خواهد بود؟ آیا تهدیدی برای تأسیس من وجود دارد؟ تجارت در مورد خرید و فروش است. و گاهی ممکن است مردم به یک محصول علاقه مند شوند اما به محصول شما علاقه‌مند نباشند. اگر می‌خواهید یک کارآفرین موفق باشید، باید یاد بگیرید که چگونه در موقعیت‌های مناسب هوشمندانه عمل کنید.

مطلب مرتبط: ۵ بزرگترین موانع روان شناختی که کارآفرینان با آنها مواجه خواهند بود

مثلا، اگر یک شخص در یک محله تنها فردی است که ضدعفونی کننده دست تولید می‌کند، باید منتظر رقیب جدید در همان محله باشند. او باید مطمئن شود که محصول او در مقابل محصول رقیبش متمایز تا مشتریانش همچنان افزایش یابد. امروزه به ندرت انحصار تجارت در جهان وجود دارد. کسب‌وکارها با استراتژی‌های جدید و به‌روز در مورد چگونگی افزایش تقاضا برای کالاها یا خدمات، هر روز به رشد خود ادامه می‌دهند. هیچ کارآفرینی، جزیره ای برای کسب و کار ندارد، بنابراین برای چنین شخصی ضروری است که ساختار و ماهیت سیستم بازار را تا آنجا که به تجارت او مربوط می شود، بداند.

مطلب مرتبط: ۳۳ راه کم هزینه و موثر برای تبلیغ کسب و کار

۵.خدمات همه چیز است

یک کارآفرین موفق همیشه برای یک هدف نهایی تلاش می کند و آن جلب رضایت مشتریان است. گفتن این موضوع آسان به نظر می رسد اما انجام آن برای برخی از افراد تجاری در واقعیت بسیار دشوار است. بسیار ساده است که کسب و کار خود را تبلیغ کنید و مردم را وادار کنید تا با حمایت از شما از هدف شما حمایت کنند. اما اگر تحویل به خوبی تبلیغ نباشد، مشتریان علاقه خود را از دست می دهند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ تجاری به همین دلیل مشتریان خود را از دست داده‌اند. زیرا مالکان تمرکز خود را از جلب رضایت مشتریان به کسب درآمد زیاد تغییر داده‌اند. گاهی اوقات یک کارآفرین باید تمام تلاش خود را برای ارائه بهتر از آن چه مشتری پرداخت کرده است، انجام دهد. اجازه دهید آن ها صداقت شما در کار را ببینند.

مطلب مرتبط: با این ۵ کار موثر، روزی پر از انرژی و سلامتی را شروع کنید

از هرکسی که تا به حال با این ذهنیت وارد تجارت شده یا به تجارت ادامه داده است بپرسید، ناامید نمی شوید. این یک فداکاری است دقیقا مثل معلمی که در ساعات پایانی کلاس نیز به فکر آموزش دانش آموزان است هرچند حقوق کمی می‌گیرد. به این ترتیب است که اکثر کارآفرینان موفق به سرعت به اوج می رسند در حالی که باقی افرادی که با او شروع کرده بودند هنوز در حال مبارزه هستند. نکته اینجاست که رضایت مشتری مهمتر از پولی است که پرداخت خواهد کرد. اگر یک فروشنده مواد غذایی بهترین وعده غذایی در اختیار مشتری قرار دهد، افراد بیشتری را جذب خواهد کرد. مردم را باید با ارزش تر از پول نقد دریافت. به این بهترین ذهنیت است که یک کارآفرین می‌تواند داشته باشد.

مطلب مرتبط: ۱۱ کاری که می توانید برای تغییر زندگی خود در سال ۲۰۲۲ انجام دهید

۶.ویژگی های کارآفرین موفق، پاسخگویی

مسئولیت پذیری برای رشد هر شخص یا کسب و کاری بسیار مهم است. داشتن مسئولیت در قبال هر کاری که باید انجام می شد، به تلاش شخصی نیاز دارد. کارآفرینان باید همیشه در تعاملات خود با سهامداران و کارکنان خود فعال باشند. تجارت یک امر یک نفره نیست. بلکه شامل بیش از یک نفر است و گنجاندن یک فرد اضافی به مسئولیت پاسخگویی می دهد. به عنوان مثال شرکت ها را در نظر بگیرید. مدیران یک شرکت قانونا موظفند به همه امور شرکت نظارت داشته باشند  و از همه اعمال خلاف منافع شرکت اجتناب کنند در واقع امین شرکت باشند. همچنین این امر برای همه صاحبان مشاغل اعم از کوچک، متوسط ​​یا بزرگ صدق می کند.

مطلب مرتبط: این عادت ۵ دقیقه ای زندگی تان را تغییر می دهد

مسئولیت پذیری مستلزم مسئولیت مالی است. یعنی سوابق مالی کسب و کار نباید توسط هیچ یک از کارکنان از جمله مدیر به منظور حسابرسی خارجی در صورت لزوم دستکاری شود. همچنین به این معنی است که کارآفرین باید نسبت به وضعیت مالی کارکنان خود صادق باشد که ممکن است بر تصمیم آن ها برای ادامه کار زیر نظر او تأثیر بگذارد. پرداخت کم یا امتناع از پرداخت دستمزد کارکنان، زمانی که هیچ توجیه یا توافقی برای انجام آن وجود ندارد باعث ایجاد چالش می‌شود. مسئولیت پذیری یعنی به عنوان یک کارآفرین باید پای مشکلاتی که برای محصول و ارائه نادرست خدمات ایجاد می‌شود بایستید.

مطلب مرتبط: با اعمال این ۱۰ تغییر کوچک، کیفیت زندگی تان را بهبود بدهید

مواردی وجود دارد که برخی از کارآفرینان باتجربه، به میل خود پول مشتری ناراضی را بدون توجه به این که یکی از کارکنان مقصر دانسته شده، پس داده اند. اگر می‌خواهید یک کارآفرین موفق باشید، از نشانه رفتن انگشت خود به سوی دیگران اجتناب کنید. شما باید مهارت رهبری خود را در زمان چالش‌ها و کاستی ها نشان دهید. اگر چنین نباشد نمی‌توانید یک رهبر خوب باشید. این یکی از ویژگی هایی است که اکثر کارآفرینان فاقد آن هستند و به همین دلیل است که کارکنان رابطه خوبی با آن ها ندارند. زمانی که به عنوان یک کارآفرین، رضایت هر مشتری را بالاتر از منیت خود قرار می دهید، هوش بالای شما را نشان می دهد که ارزشش را دارد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *