ورزش برای افزایش تستوسترون در مردان ۱۲ کار عجیب مردان که برای زنان قابل درک نیست درمان خستگی پاها

ورزش برای افزایش تستوسترون در مردان: وقتی صحبت از سلامت مردان می‌شود، تستوسترون یکی از مواردی است که مورد توجه بسیاری قرار می‌گیرد. به همین دلیل است که افراد زیادی به دنبال بهبود یا افزایش تستوسترون هستند . ورزش برای افزایش تستوسترون در مردان یکی از راه‌هایی هستند که افراد زیادی امتحان می‌کنند.

کاهش سطح تستوسترون در نتیجه افزایش سن و همچنین عواملی مانند سبک زندگی و رژیم غذایی اتفاق می‌افتد. به طور کلی، کاهش تستوسترون با طیف وسیعی از علائم همراه است از جمله کاهش چربی‌های موضعی بدن، پایین آمدن سطح انرژی، از دست دادن قدرت عضلانی، کاهش عملکردهای فیزیکی و شناختی و بدتر شدن خلق و خو.

در حالی که سطوح پایین تستوسترون از نظر بالینی نیاز به مشاوره با یک متخصص دارد، برخی از اقدامات وجود دارند که می‌توانید با انجام آن‌ها سطح تستوسترون تان را افزایش دهید. این اقدامات شامل حرکات ورزشی نیز می‌شود. انجام این تمرینات حتی اگر مکمل تستوسترون نیز مصرف نکنید، به شما در افزایش تستوسترون کمک می‌کنند. در این مطلب پنج بهترین تمرین ورزشی برای افزایش تستوسترون در مردان معرفی شده که می‌توانید آنها را امتحان کنید.

ورزش برای افرایش تستوسترون در مردان

طبق تحقیقات انجام شده در مورد ورزش و تستوسترون، تمریناتی که منجر به افزایش سطح تستوسترون می‌شود، تمرینات ترکیبی هستند که با شدت بالا انجام می‌شوند. این حرکات شامل بلند کردن وزنه‌های سنگین با اسکوات و ددلیفت و همچنین تمرینات مبتنی بر قدرت مانند اسپرینت است.

برای انجام هر یک از این 5 حرکت، از ست‌های بین 5 تا 12 تایی با وزنه سنگین و 60 تا 90 ثانیه استراحت، استفاده کنید. اسپرینت را با شدت بالا و دوره‌های استراحت کوتاه و متوسط انجام دهید زیرا تاثیر فوق العاده‌ای بر افزایش تستوسترون شما دارد.

هر یک از این حرکات را یک بار در هفته یا در چند جلسه با هم ترکیب کنید. برای بهبود سطح تستوسترون، در هفته دو تا سه روز این تمرینات را انجام دهید.

اسکوات ‌هالتر از پشت

اسکوات

اگر می‌خواهید تستوسترون بدنتان را از طریق تمرین با وزنه افزایش دهید، اسکوات‌ هالتر از پشت ضروری است. این حرکت باعث می‌شود تا با وزنه‌های خیلی سنگین بزرگترین گروه‌های عضلانی بدن تان را درگیر کنید، که معمولا بهترین روش برای افزایش تستوسترون در مردان است. سعی کنید ست‌های سنگین شش تا هشتایی انجام دهید.

ورزش برای افرایش تستوسترون در مردان؛ ددلیفت  ‌هالتر

ددلفت هالتر

ددلیفت ‌هالتر هم مانند اسکوات ‌هالتر به شما کمک می‌کند تا وزنه‌های سنگین را با درگیر کردن مجموعه ای از عضلات مختلف بدنتان بلند کنید. از آن جایی که تعداد عضلاتی و فشاری که بر آن‌ها وارد می‌شود، متفاوت است می‌توانید از هر دو برای افزایش حجم کل تستوسترون استفاده کنید.

هنگام انجام حرکت ددلیفت ‌هالتر، ستون فقرات تان را بی حرکت نگه دارید و عضلات قسمت مرکزی بدن را حرکت دهید. پاهایتان را روی زمین نگه دارید و سعی کنید قفسه سینه تان را به همان سرعتی که باسنتان بالا می‌رود، به سمت بالا حرکت دهید.

ورزش برای افرایش تستوسترون در مردان؛ پرس بالای سر

پرس بالای سر

حرکت عمودی بدن هنگام انجام پرس بالای سر و انجام حرکت با وزن‌های سنگین روی شانه‌ها راهی عالی برای افزایش تستوسترون در مردان است. به همین دلیل می‌توانید با خیال راحت پرس بالای سر را انجام دهید. این حرکت را تا زمانی که توانایی تکرار آن را دارید در چند ست و با مدت زمان استراحت کوتاه انجام دهید.

هنگام فشار آوردن به وزنه برای بردن به بالای سر، به همان روش اسکات عمل کنید، همه عضلات بدن تان را درگیر کنید. هنگامی ‌که میله را به طور کامل بالای سر می‌برید، از بالا انداختن شانه‌های تان جلوگیری کنید.

ددلیفت با‌هالتر هکس

ددلیفت با ‌هالتر هکس حرکت قدرتی است که عضله چهار سرزانو را درگیر می‌کند. برای این حرکت، ابتدا در طرفین میله هکس بار که از آن به نام ترپ بار نیز یاد می‌کنند، وزن مناسب تان را قرار دهید. سپس وسط میله بایستید و طوری میله را از دو طرف بگیرید که وزن جلو و پشت سر به طور یکسان تقسیم شوند.

نگاه و سینه تان رو به جلو باشد و کمر را به حالت نرمال نگه داشته و آماده شوید تا این حرکت را انجام دهید. هنگام انجام این حرکت، زانو و باسن را صاف نگهدارید به خصوص وقتی میله را به سمت بالا حرکت می‌دهید. به یاد داشته باشید، نباید کمرتان را خم کنید بلکه با حفظ تعادل پس از هر بار انجام آن دوباره به حالت اول بایستید.

در ضمن در طول انجام حرکت، میله را در زاویه 45 درجه یا بالاتر از سینه تان قرار دهید و از بالا آمدن باسن در ابتدای حرکت جلوگیری کنید.

ورزش برای افرایش تستوسترون در مردان؛ اسپرینت

اسپرینت

اسپرینت یک ورزش عالی برای کل بدن است که سطح تحرک مورد نیاز برای افزایش تستوسترون را فراهم می‌کند. برای انجام این حرکت بایستید و یک پا را روی نیمکت یا جعبه قرار دهید، طوری که پاشنه پا به لبه نیمکت نزدیک باشد. با ایجاد کشش در مفصل ران و زانوی پای بالایی، خود را به سمت بالا بکشید. سپس با پای مخالف روی سطح نیمکت فرود بیایید و به انجام این حرکت ادامه دهید. حرکت را تا تمام شدن یک ست به طور مداوم ادامه دهید. حرکت اسپرینت را در 50 متر با مجموع 5 تا 15 ست و با استراحت 30 ثانیه ای انجام دهید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *