کالری سوزی و رابطه جنسی داشتن رابطه جنسی روزانه اولین رابطه جنسی انتظارات زنان در رابطه جنسی عوارض نداشتن رابطه جنسی فواید ارگاسم

رابطه جنسی یک فعالیت بدنی سخت است. به همین دلیل نمی توان از تاثیر رابطه جنسی بر کاهش وزن چشم پوشی کرد. بر اساس مطالعات انجام شده، میزان کالری که فرد در طول رابطه جنسی می سوزاند به یک ورزش سطح متوسط نزدیک است. به طور کلی کالری سوزانده شده در این جریان میزان قابل توجهی دارد. یک مطالعه تحقیقاتی در مورد میزان مصرف انرژی در طول فعالیت جنسی در زوج های جوان سالم نشان داد که هر فرد در طول رابطه جنسی تقریبا 85 کیلو کالری یا 3.6 کیلو کالری در دقیقه می سوزاند. به همین دلیل کالری سوزی و رابطه جنسی می تواند به عنوان یک ورزش مهم در نظر گرفته شود.

مردان بیشتر از زنان کالری می سوزانند

مطلب مرتبط: فواید یوگا بر رابطه جنسی: اگر به دنبال رابطه جنسی بهتر هستید این 5 حرکت یوگا را انجام دهید!

از آن جایی که اکثر مردان از نظر بدنی قوی تر و سنگین تر از زنان هستند، میزان مصرف انرژی آن ها در طول رابطه جنسی بیشتر از زنان است. وزن مردان بیشتر از زنان است. به همین دلیل، مصرف انرژی در مردان برای انجام تمرینات مشابه در ورزش نیز نتیجه مشابه ای دارد.

تاثیر رابطه جنسی بر کاهش وزن

طول رابطه بر میزان سوزاندن کالری بیشتر تاثیر دارد

این مورد کاملا واضح است و نیاز به توضیح ندارد، زیرا در طول تمرینات بدنی نیز اگر مدت زمان بیشتری ورزش کنید، کالری بیشتری می سوزانید. به همین دلیل اگر می خواهید کالری بیشتری بسوزانید، باید طول رابطه جنسی خود را بیشتر کنید. دلیل منطقی یعنی هر چه مدت زمان رابطه جنسی طولانی تر باشد، کالری بیشتری می سوزانید.

کالری سوزی و رابطه جنسی، پوزیشن جنسی مناست مهم است

مطلب مرتبط: رابطه جنسی در دوران قاعدگی خطر عفونت را افزایش می دهد!

اگر قصد دارید کالری بیشتری بسوزانید، پوزیشن های مختلف جنسی را امتحان کنید. مطالعات نشان می دهد که حالت اسکات در زنان می تواند باعث سوزاندن بیش از 115 کالری شود. در حالی که مردان بیشترین میزان کالری در حالت زانو زده، به مصرف می رسد. در چنین پوزیشنی مردان 150 کالری می سوزانند.

قانون معین برای میزان کالری سوزانده شده وجود ندارد

کالری سوزی و رابطه جنسی

تاثیر رابطه جنسی بر کاهش وزن یکی از بهترین روش هایی است که می توانید برای کم کردن وزن خود استفاده کنید. میزان کالری سوزانده شده در حین رابطه جنسی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. باید بدانید که رابطه جنسی و میزان کالری سوزی در طول آن به عوامل مختلفی مانند شدت فعالیت جنسی، مدت زمان رابطه، مدت زمان معاشقه و پوزشن جنسی بستگی دارد.

بیشتر بخوانید: چرا رابطه جنسی لذت بخش است؟

کلام پایانی

مراقب باشید شما نباید رابطه جنسی را راهی برای کاهش وزن در نظر بگیرید. رابطه جنسی یک عمل لذت بخش است و انجام آن به سلامت جسمی و ذهنی شما کمک می کند.

در حالی که بیشتر زنان اجازه می‌دهند که ارتباط عاطفی بر یک ارتباط فیزیکی ارجحیت داشته باشد. برای مردان رابطه جنسی یکی از راه‌ هایی است که می توانند با آن عشق شان را نشان دهند. به اهمیت رابطه جنسی برای مردان دقت کنید.

اهمیت رابطه جنسی برای مردان

برخلاف تصور رایج که گرسنگی مردان برای رابطه جنسی را خودخواهانه می داند، مردان به رابطه جنسی به عنوان راهی برای رسیدن به رضایت متقابل نگاه می کنند. به شریک زندگی خود لذت و هیجان می بخشند و به عنوان بروز عشق خود به آن نگاه می کنند.

با این حال، پاسخ صریح و واضح به “چقدر رابطه جنسی برای یک مرد مهم است؟” این است که رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین دلایلی است که مردان در وهله اول می‌خواهند در یک رابطه باشند. هرچند این دیدگاه سطحی به نظر می رسد اما مردان به گونه ای آفریده شده اند که رابطه جنسی یا احتمال برقراری رابطه جنسی آن ها را جذب یک زن می کند. عشق پس از آن خود را نشان خواهد داد. حالا که مطلب کالری سوزی و رابطه جنسی را مطالعه کرده اید، خوب است تا مطلب اهمیت رابطه جنسی برای مردان را نیز مطالعه کنید.

دلایل حفظ رابطه جنسی

هیچ شکی در این نیست که شما پس از داشتن رابطه جنسی حس و حال بهتری خواهید داشت. احساسات خوبی که در طول رابطه جنسی احساس می کنید، ​​به دلیل شیمی مغز، به ویژه دوپامین و مواد شیمیایی افیونی یا اُپیوئید است. حس سرخوشی و آرامش تنها فایده رابطه جنسی برای شما نیست. بلکه دلایل حفظ رابطه جنسی فراتر از چیزی است که به آن فکر می کنید. در کنار تاثیر رابطه جنسی بر کاهش وزن حالا می توانید دلایل حفظ رابطه جنسی یا همان 15 مزایای سکس را در این مطلب مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.2 / 5. تعداد آرا: 13

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *