عجیب‌ترین حقایق در مورد نینجاها

وقتی از مردم می‌پرسید که ژاپن را با چه می‌شناسند، یکی از رایج‌ترین پاسخ‌هایی که داده می‌شود نینجاها است. بیشتر چیزهایی که در مورد نینجاها می دانیم چندان مبتنی بر واقعیت نیستند و به شدت تحت تأثیر ادبیات قرن بیستم، کمیک ها و فیلم ها هستند. اما آیا ما واقعا آنها را می شناسیم؟ خبرنامه برخی از عجیب‌ترین حقایق در مورد نینجاها را جمع آوری کرده است تا همه ما در مورد گذشته پنهان آنها بهتر بدانیم.

بیشتر بخوانید: واقعیت های عجیب و جالب پیاز که قطعاً از آن بی خبریم!

اسم واقعی آنها نینجا نبوده است!

عجیب‌ترین حقایق در مورد نینجاها

کلمه اصلی که در اسناد تاریخی ژاپنی برای توصیف نینجاها استفاده می شد، شینوبی یا شینوبی-نو-مونو بود.این کلمه به خودی خود پیش از خود نینجاها است و کم و بیش به معنای دزدیدن یا پنهان کردن است و مونو به معنای “شخص” است. کلمه نینجا از نحوه خواندن حروف کانجی ژاپنی به زبان چینی گرفته شده است.

از عجیب‌ترین حقایق در مورد نینجاها : اولین حضور نینجاها مربوط به سال 1375 میلادی است.

استفاده از جاسوسی برای مدتی طولانی در جامعه ژاپن به حقارت تلقی می شد و تنها در قرن سیزدهم شروع به گسترش یافتن کرد، بنابراین قبل از آن صحبتی از نینجا نشده است. اولین اشاره صریح به نینجاها مربوط به حماسه جنگ ژاپنی تایهایکی است که در آن نینجاهای بسیار ماهر یک قلعه را ویران کردند. صد و یا چند سال بعد، جاسوسی در ژاپن به شدت متداول بود و نینجاها در خط مقدم بودند.

آنها اغلب دوش به دوش با سامورایی ها می جنگیدند.

عجیب‌ترین حقایق در مورد نینجاها

اعمال مشکوک نینجاها توسط سامورایی های واقعی که بیش از هر چیز به افتخارات احترام می گذاشتند، با تحقیر روبرو می شد. در عین حال، در عالم سیاست همیشه کارهای کثیف برای انجام دادن وجود داشت، بنابراین سامورایی ها خوشحال بودند که شخص دیگری برای انجام آن آماده شده است.

در واقع، برای سامورایی‌ها غیرمعمول نبود که مستقیماً نینجاها را برای انجام کارهایی استخدام کنند که ممکن بود باعث آبروریزی سامورایی‌ها شود.

از عجیب‌ترین حقایق در مورد نینجاها : حرفه ای ترین نینجاها از دو قبیله آمده بودند.

در قرن پانزدهم، روستاها در دو منطقه، ایگا و کوگا، شروع به آموزش افراد خود برای شغل نینجایی کردند. خانواده‌های چند نسلی نینجا ظاهر شدند و خیلی زود نام خود را به عنوان حرفه‌ای‌ترین نینجاها در جهان به‌دست آوردند. قبیله‌های نینجا در کاری که انجام می‌دادند آنقدر خوب بودند که هر کس دیگری که ادعا می‌کرد نینجا بود، بیشتر شبیه یک اراذل و اوباش  معمولی نمود پیدا می کرد. قبیله ایگا و کوگا به مدت نزدیک به صد سال نینجاها را به اربابان ژاپن می‌رساندند تا اینکه یک جنگ‌سالار رقیب آنها را نابود کرد.

دوران طلایی نینجاها از قرن 15 تا 16 ادامه داشت.

عجیب‌ترین حقایق در مورد نینجاها

این دوران، فصل خونینی در کتاب های تاریخ ژاپن بود، جایی که جنگ سالاران همه برای به دست آوردن کنترل کشور و متحد کردن آن می جنگیدند.تصادفی نیست که این دوره نیز با ظهور و سقوط قبیله های ایگا و کوگا همراه شد.حتی پس از سقوط قبیله‌های نینجا، آنها همچنان به عنوان متخصص در عملیات‌های مخفی به شدت مورد توجه بودند.تنها زمانی که ژاپن به سمت دوران صلح پیش رفت، تعداد نینجاها شروع به کاهش کرد.

از عجیب‌ترین حقایق در مورد نینجاها : به احتمال زیاد آنها از ستاره های پرتاب کننده استفاده نکرده اند.

ستاره‌های پرتاب‌کننده، یا شوریکن، مطمئناً در دوره‌ای که نینجاها از نظر تاریخی فعال‌تر بودند، استفاده می‌شد، اما شواهد کمی وجود دارد که توسط نینجاها استفاده می‌شد، حداقل بر اساس دستورالعمل‌های نینجاهای بازمانده. نینجاها قطعاً از طیف وسیعی از ابزارهای تخصصی استفاده می کردند و اینها ثبت شده است، اما پرتاب ستاره ها بیشتر یک چیز سامورایی بود.ذدر هر صورت، آن‌ها به شکلی که ما آنها را در داستان‌های داستانی امروز به تصویر می‌کشیم مورد استفاده قرار نگرفتند. در عوض، آنها اغلب به عنوان یک عامل حواس پرتی استفاده می شدند.

آنها همیشه مشکی نمی پوشیدند.

دستورالعمل‌های دقیقی در مورد لباس پوشیدن نینجاها وجود داشت، اما این دستورالعمل‌ها بسیار معقول‌تر از اینکه فقط به آنها اجازه می‌داد مشکی بپوشند بودند. اول از همه، اولویت بر این بود که هر زره پوشیده شده ایمن باشد تا هیچ صدایی تولید نشود. سپس، انتخاب لباس صرفاً بر اساس نیازها و شرایط مأموریت بود. آن‌ها در شب‌های بدون ماه سیاه می‌پوشیدند، اما زمانی که ماه کامل بود، لباس سفید می‌پوشیدند.

هنگام حرکت در طول روز، نینجاها از هر لباس و رنگی که در آن زمان مد بود می پوشیدند تا با جمعیت ترکیب شوند. آنها همچنین مرتباً خود را به عنوان تاجر، راهبان، گدا یا هر چیزی که مأموریتشان نیاز داشت، در می آوردند.

یک مرکز تحقیقاتی برای مطالعه نینجاها

دانشگاه می، تقریباً پانصد سال پس از نابودی قبیله نینجاهای ایگا، مطالعه نینجا را به ایگا بازگردانده است، اما دانشجویان یاد نخواهند گرفت که چگونه نینجا شوند. درعوض، مدرک کارشناسی ارشد مطالعات نینجا بر تاریخچه نینجاها با چند موضوع در مورد مهارت های مختلف نینجا متمرکز است. با این حال، این باعث نشد که اولین فارغ التحصیلان این مدرک روی مهارت های هنرهای رزمی خود کار کنند و زندگی تا حد ممکن نزدیک به یک نینجا باشند. مشکل در یافتن اطلاعات دقیق در مورد نینجاها به دو عامل مربوط می شود: مخفی بودن آنها و تخصص آنها.

مطلب مرتبط:

آب نیشکر بمب انرژی: ۱۵ فواید شگفت انگیز آب نیشکر برای سلامتی

۹ حقیقت جالب درباره هشتگ که نمی دانستید!

داستان سرپناههای عجیب و غریب برای بی خانمان ها در لندن عصر انقلاب صنعتی!

۱۰ حقیقت جالب درباره سیب زمینی که مطمئناً تاکنون نشنیده اید!

۵ راز جالب و مهم درباره پلک زدن که نمی دانستیم!

ارواح خانه های خالی از سکنه جهان

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد آرا: 6

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *