نکات مهم برای حفظ زندگی مشترک

طبیعی است که زن و شوهر زمانی که وارد زندگی مشترک شان می شوند از هم دیگر انتظارات و خواسته هایی دارند. در مقابل، نسبت به هم دیگر مسئولیت ها و وظایفی نیز دارند. وظیفه زن و شوهر این است که در زندگی مشترک، به خوبی به مسئولیت ها و انتظارات یکدیگر رسیدگی نمایند. در این میان، زنان بیشتر از مردان در خواسته ها و انتظارات دارند. خواسته ها و انتظاراتی که همسرشان حتما باید به آن ها پاسخ دهد. اما تعداد زیاد خواسته ها، می تواند هر رابطه ای را خراب کند. به ویژه خواسته هایی که بعضا نامعقول به نظر می رسند. ‌این مسیله فشار روحی و روانی شدیدی بر مرد وارد می شود. بنابر این برای زندگی‌اتان و دوام آن نباید از نکات مهم برای حفظ زندگی مشترک غافل شوید.  ۵ چیزی که نباید یک زن از شوهرش توقع داشته باشد.

۱.از نکات مهم برای حفظ زندگی مشترک؛ ذهن شما را بخواند

خیلی از ما نمی توانیم به راحتی متوجه خواسته ها و نیازهای هم دیگر شویم بدون این که در مورد آن ها حرفی بزنیم. خواسته ها و انتظارات باید زبانی مطرح شود و در مورد آن ها گفت وگو صورت بگیرد. در مورد مردان هم همین طور است. مردان نمی توانند همیشه ذهن خوانی کنند. آن ها نمی توانند بفهمند که در ذهن همسرشان چه می گذرد. به همین خاطر، زنان نباید انتظار داشته باشند که همسرشان ذهن خوانی کنند. شما باید افکار خود را با شوهرتان در میان بگذارید، با او حرف بزنید. زیرا تا زمانی که به او نگویید که چه چیزی می خواهید، او نمی داند.

بیشتر بخوانید: ۶ مهمترین راهکارهای موثر برای داشتن یک زندگی شاد و سالم

۲.ارزش های خود را تغییر دهد

این یک امر طبیعی است که با وارد شدن به زندگی مشترک، تغییراتی در زن و شوهر ایجاد می شود. هر دو ممکن است برخی عادت ها وخصوصیات خود را کنار بگذارند. اما شما نمی توانید انتظار داشته باشید که شوهرتان به طور کامل ارزش هایی را که از دوران کودکی خود داشته، کنار بگذارد. او نمی تواند به طور کامل با ارزش های شما سازگار شود. یک ازدواج موفق ازدواجی است که در آن، هر دوی شما یاد می گیرید که با ارزش ها و نظرات یکدیگر همزیستی کنید.

بیشتر بخوانید: ۵ مهمترین عوامل نابود کننده زندگی مشترک که باید به آنها توجه کرد

۳. از نکات مهم برای حفظ زندگی مشترک؛ کارها را در چارچوب زمانی شما انجام دهد

در زندگی مشترک هر فردی روش خاص خود را برای انجام کارها دارد. شما نباید انتظار داشته باشید که شوهرتان کارها را در چارچوب زمانی شما انجام دهد. چرا حتی اگر کارها سریع تر انجام شود، فشار منفی روی او ایجاد می کند که نمی تواند با آن کنار بیاید. بگذارید او کارها را با شیوه خود و در زمان خود انجام دهد. درغیر این صورت هم شما و هم او اذیت می شود و صرفا بیهوده خودخوری می کنید.

بیشتر بخوانید: ۱۰ عادت مهم برای داشتن زندگی شاد و سالم

۴.همیشه قدردان شما باشد

در برابر انجام هر کاری قدردانی کردن وظیفه همه ما است. با توجه به مسئولیت های گسترده ای که زنان در خانه ایفا می کنند، همسرشان باید از آن ها قدردانی و سپاس گزاری نمایند. اما زنان نباید انتظار داشته باشند که همسرشان در برابر هر کار کوچک شان هم همیشه قدردان باشند. به علاوه، هر فردی در درون خود نقص هایی دارد و ممکن است شریک زندگی شما نظر متفاوتی در مورد آن داشته باشد. این بدان معنا نیست که او به شما بی احترامی می کند. بنابراین، لازم نیست که یک مسئله بزرگ از آن ایجاد کنید.

بیشتر بخوانید: اگر زندگی شادتری می خواهید، این ۶ تفکر سمی را کنار بگذارید

۵. از نکات مهم برای حفظ زندگی مشترک؛ شما را خوشبخت کند

این ایده اشتباه است که یک مرد حتما باید زنی را خوشبخت کنید. چرا که خود زن مسئول خوشبخت شدن خودش است. یک همسر فقط می تواند سهم بزرگی در خوشبختی شما داشته باشد. خوشبختی احساسی است که انسان ابتدا باید در خودش ایجاد کند. همیشه می توانید برای عشق، حمایت و مراقبت به شوهرتان تکیه کنید اما نباید انتظار داشته باشید که او شما را خوشبخت کند. شما نیز همانند او یک انسان کاملا مستقل و برابر با او هستید. در همه مسائل زندگی با هم شریک هستید و باید شانه به شانه مسئولیت های زندگی را به دوش بکشید و با هم و در کنار هم خوشبخت شوید.

بیشتر بخوانید: آیا به دنبال شادی در زندگی خود هستید؟ پس این ۸ عادت را ترک کنید

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *