سرگرمی های فوق العاده برای زندگی بهتر

سرگرمی چیست؟ برای تعریف آن، سرگرمی فعالیتی است که فرد به طور منظم در اوقات فراغت برای شادی، خوشگذرانی و گذر زمان انجام می‌دهد. شاید بگویید همه سرگرمی و برنامه‌ایی برای زمان فراغت و شادی خود دارند. درست! همه سرگرمی دارند، اما مردم کمی درک می‌کنند که هر سرگرمی به جای صرف وقت، باید همراه با هدفی انجام شود. در این مطلب به 5 هدف سرگرمی پرداخته‌ایم که وجود آن زندگی بهتری را برایتان رقم می‌زند. این 5 هدف سرگرمی چیست؟ بیایید سرگرمی های فوق العاده برای زندگی بهتر را دریابیم.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: از بینش‌های خلاقانه زیر دوش تا تاثیر مثبت خیالبافی: ۷ حقیقت علمی درباره خلاقیت که بسیار شگفت انگیزند

سرگرمی های فوق العاده برای زندگی بهتر؛ حفظ خلاقیت

عادت و سرگرمی مانند نوشتن، نقاشی، مجسمه سازی، ژورنال نویسی، دوخت، قلاب بافی، کاردستی‌های دست ساز برای خلاق نگه داشتن فرد خوب است. داشتن یک سرگرمی خلاق بسیار مهم است زیرا به بهبود عملکرد مغز، بهبود تمرکز و بیان احساسات کمک می کند.

مطلب مرتبط: ۵ شیوه که خلاقیت درونتان را کشف کنید

کمک به کسب درآمد

اگر اشتیاق خود را به حرفه تبدیل کرده‌اید، این مورد متفاوت است. اما اگر نه، سعی کنید سرگرمی داشته باشید که به شما کمک می‌کند تا مقداری درآمد اضافی داشته باشید. بنابراین، در اوقات فراغت هم کاری انجام می‌دهید که دوست دارید و هم مقداری پول برای شما به همراه خواهد داشت. نمونه‌هایی از سرگرمی‌هایی که می‌توانند به شما در کسب درآمد کمک کنند عبارتند از: نوشتن، آواز خواندن، نقاشی، عکاسی، وبلاگ نویسی، مربیگری و غیره.

مطلب مرتبط: تمام میلیونرهای موفق بازی های ذهنی انجام می‌دهند؛ ۳ تمرین علمی که همین امروز باید انجام دهید

سرگرمی های فوق العاده برای زندگی بهتر؛ حفظ تناسب اندام

سلامتی باید در اولویت شما باشد. در مورد سرگرمی که برای شما تناسب اندام را به ارمغان می‌آورید، چطور؟. این یعنی هر زمان که سرگرمی خود را انجام می‌دهید، فعالیتی را نیز انجام خواهید داد که تناسب اندام شما را حفظ می‌کند. بدون این‌که شما مجبور به تلاش اضافی باشید. زیرا بسیاری از مردم با شرکت در باشگاه یا کلاس‌های یوگا تلاش زیادی می کنند تا تناسب اندام خود را حفظ کنند. اما پس از چند روز، آن را ترک می کنند زیرا این چیزی نیست که واقعاً از آن لذت می برند و دوستش دارند. به همین دلیل، یک سرگرمی انتخاب کنید که باعث حفظ تناسب اندام شما می‌شود. این سرگرمی می‌تواند رقصیدن، ورزش کردن، دوچرخه سواری، ایروبیک یا به سادگی پیاده روی روزانه در طبیعت باشد.

مطلب مرتبط: ۱۱ نکته طلایی و ساده برای کشف استعداد پنهان وجودتان

آگاهی ذهنی و آرامش شما

سبک زندگی آگاهانه بسیار مهم است، به خصوص در روزهایی چنین آشفته و پر تنش. بنابراین، بسیار مهم است که سرگرمی داشته باشید که به آگاهی ذهن شما کمک می‌کند و شما را آرام نگه دارد. این نوع سرگرمی به تسکین اضطراب و استرس کمک می کند و باعث می شود فرد احساس آرامش و شادی کند. یک سرگرمی آگاهانه می تواند یادداشت نویسی، مجسمه سازی، نقاشی، آواز خواندن، نواختن آلات موسیقی، مدیتیشن و غیره باشد.

پیشنهاد می‌شود بخوانید: ۸ نشانه که استرس تار و پود زندگی تان را تحت تاثیر قرار داده است

سرگرمی های فوق العاده برای زندگی بهتر؛ کمک به رشد حرفه‌ایی شما

حتما شنیده‌اید که هرگز از آموختن دست نکشید. و داشتن یک سرگرمی که به رشد حرفه‌ای شما نیز کمک می کند راهی دیگر برای آموزش است. وقتی سرگرم خوشگذرانی هستید در واقع کاری مفید انجام می‌دهید. هم از آن لذت می‌برید و هم به رشد حرفه‌ای خود کمک می‌کنید، این یعنی هم فال هم تماشا. این سرگرمی می‌تواند خواندن کتاب، یادگیری کدنویسی، تماشای مستند و فیلم، گوش دادن به پادکست و غیره باشد.

مطلب مرتبط: شکل ابروها رازهایی از شخصیت آدم ها دارند

خبرنامه واقعاً امیدوار است این مطلب به شما کمک کند تا هدف درست پس زمینه سرگرمی خود را کشف کنید. و در نهایت کمکی به رشد شما و شکل دادن شخصیت شما نماید. و شما را به یک سبک زندگی بهتر هدایت کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.