درد مفاصل و زانو و راهکار تسکین

اگر در هوای سرد از تشدید درد زانو و مفاصل رنج می‌برید، ما اینجا هستیم تا رایج‌ترین باورهای غلط را که برای شما درست تلقی می‌شوند، بشکنیم. در واقع، افسانه های بسیاری وجود دارد که مردم در مورد زانو درد در فصل زمستان به آن باور می کنند. به همین دلیل است که می توانید با از بین بردن رایج ترین افسانه ها در مورد درد زانو یا مفاصل در زمستان، نحوه مدیریت درد را بهتر درک کنید. در اینجا باورهای غلط شناخته شده در مورد درد مفاصل و زانو و راهکار تسکین در زمستان آمده است.

درد مفاصل و زانو و راهکار تسکین

آیا در انجام اسکات مشکل دارید؟ دویدن سریع برای شما سخت است؟ آیا در زانوهای خود احساس درد می کنید؟ می توانید سفتی را در مفاصل خود احساس کنید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، ممکن است با مشکلات مفصلی یا زانو دست و پنجه نرم می کنید. با کاهش فشار و همچنین هوای سرد، ممکن است ناگهانی دردهای تحریک‌کننده‌ای در سراسر بدن ایجاد شود. زانو درد به خصوص در فصل زمستان شایع است و زندگی را به خصوص برای مبتلایان به آرتروز سخت می کند.

بیشتر بخوانید: اگر پس از بیدار شدن در صبح احساس درد در کمر و گردن دارید، این مطلب را بخوانید!

افزایش زانو درد در هوای سرد

همیشه اعتقاد بر این است که زانو درد ناشی از هوای سرد با آرتروز مرتبط است. با این حال، تغییر شرایط آب و هوایی بر سلامت مفاصل تأثیر نمی گذارد. از آنجایی که فشار اتمسفر در فصل زمستان کاهش می یابد، این تغییر فشار می تواند باعث تورم مفاصل شما بیشتر از حد معمول و در نتیجه افزایش درد شود.

افراد مبتلا به آرتریت ممکن است در ماه‌های زمستان مشکلاتی داشته باشند. زیرا فشار هوای پایین باعث انبساط بافت‌های بدن می‌شود که به اعصاب و مفاصل فشار وارد می‌کند و باعث التهاب و حتی درد شدید می‌شود.

تسکین درد تنها راه برای مدیریت درد است

حتی درد و تورم کوتاه مدت در مفاصل می تواند کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. علت درد مفاصل هرچه که باشد، معمولاً می‌توانید آن را با دارو، فیزیوتراپی یا درمان‌های جایگزین درمان کنید. تنها مشکل در مصرف منظم مسکن هاست. مصرف منظم مسکن ها می تواند عوارض جانبی داشته باشد که برخی از آنها می تواند جدی باشد. در عوض، باید از یک سبک زندگی سالم مانند تغذیه سالم و ورزش صحیح پیروی کنید. ورزش به بازیابی عملکرد زانو و تسکین درد کمک می کند. در حالی که یک رژیم غذایی سالم به حفظ کمبود مواد مغذی برای درمان التهاب کمک می کند.

بشتر بخوانید: هشت میوه و سبزی که کمکتان می کند زندگی شاد داشته باشید

ورزش نباید با زانو درد انجام شود

زانو بزرگترین مفصل بدن است و ما از آن برای فعالیت های مختلفی مانند پیاده روی، دویدن و کوهنوردی استفاده می کنیم. بنابراین، آنها در برابر آسیب و درد آسیب پذیر می مانند. به خصوص در ماه های زمستان، بسیاری از افراد با مشکلات ارتوپدی که زمستان به همراه دارد، مواجه می شوند. با این حال، ورزش به بازیابی عملکرد زانو، تسکین درد و کاهش وزن کمک می کند. در واقع، تمرینات ساده ای مانند کشش پا، اسکات زانو و استپ آپ، زمانی که تحت نظر پزشک انجام می شود، می تواند در بازسازی قدرت زانوها و کاهش سفتی مفاصل مفید باشد.

از جراحی پروتز زانو باید اجتناب شود

این گفته کاملا اشتباه است. هیچ ارتباطی بین جراحی تعویض مفصل زانو و آب و هوا وجود ندارد. علاوه بر این، درد ناشی از این جراحی مشابه سایر جراحی ها است. اکنون می توان درد را با یک رویکرد مدرن کنترل کرد. جراحی های پروتز زانو را می توان در حداقل زمان انجام داد و به موفقیت رسید. بنابراین فرد می تواند به راحتی پس از جراحی به برنامه روزانه خود ادامه دهد.

جراحی را به تاخیر نیندازید زیرا از درد می ترسید. حتی می توانید با پزشک خود صحبت کنید و تمام شک و تردیدهای خود را برطرف کنید. درد نباید مانع از انجام جراحی شود. اگر درمان را به تعویق بیندازید، وضعیت زانوی شما بدتر می شود.

درد فقط در هوای سرد افزایش می یابد

معمولاً زانو درد به عنوان تشخیص هوای سرد نشان داده می شود. اما آیا فقط افراد مسن‌تر مبتلا به آرتریت با درد مفاصل زمانی که دمای بیرون پایین می‌آید، دست و پنجه نرم می‌کنند؟ روشی که ما در مورد زمستان صحبت می کنیم تنها علت درد نیست، همچنین نه تنها سالمندان مبتلا به آرتریت به دلیل سردی هوا از زانو درد رنج می برند. افراد مبتلا به آرتریت شدیدتر ممکن است به دلیل فشار اتمسفر پایین و رطوبت زیاد هوا، درد و تورم بیشتری را احساس کنند.

تسکین درد مفاصل و زانو

حالا که اشتباهات رایج درباره درد مفاصل و زانو را فهمیدیم، بیایید به سراغ پاسخ این سوال برویم که چه چیزی برای زانو درد مفید است. اگر می خواهید زانو درد خود را کاهش دهید و مفاصل، ماهیچه ها و استخوان های خود را تقویت کنید، می توانید نگاهی به راه حل های گیاهی و طبیعی زیر بیاندازید. اما البته، شما فقط می توانید دقیق ترین و مؤثرترین اطلاعات را از پزشک خود دریافت کنید، به یاد داشته باشید.

سرما درمانی

به خصوص اگر زانودردی وجود دارد که در اثر ضربه یا زمین خوردن ناگهانی شروع می شود، می توانید با اعمال سرما در ناحیه دردناک، این دردها را کاهش دهید. برای این کار کافی است چند تکه یخ را که از فریزر بیرون می آورید در کیسه ای قرار دهید و با پارچه تمیزی بپیچید و مدتی روی محل درد بگذارید.

بیشتر بخوانید: خواص روغن کرچک؛ ۱۶ خاصیت درمانی روغن کرچک برای سلامتی که شگفت انگیز است

درد مفاصل و زانو؛ دانه بامیه

دانه بامیه که به راحتی می توانید آن را از عطاری ها تهیه کنید. از سلامت استخوان ها، ماهیچه ها و مفاصل حمایت می کند. گفته می شود برای بهره مندی از این ویژگی دانه بامیه که گفته می شود درد ناشی از از دست دادن مایعات در زانو را به حداقل می رساند، تنها کاری که باید انجام دهید، مصرف چای دانه بامیه است. فراموش نکنید پس از مصرف این چای در دو هفته برای حداقل 1 هفته، مصرف را متوقف کنید. با مصرف منظم به مدت 2 هفته زانو درد را تسکین می دهد و سپس دوباره ادامه دهید.

زنجبیل و روغن زنجبیل

زنجبیل در واقع یکی از موادی است که به عنوان مسکن های طبیعی شناخته می شود. به لطف خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی موجود در آن، می توانید زنجبیل را به روش های مختلف ارزیابی کنید که باعث کاهش درد می شود. می‌توانید با احتیاط، روغن زنجبیل را به محل درد بمالید. دم کرده و چای زنجبیل تازه آسیاب شده بنوشید یا آن را با موادی مانند عسل و روغن زیتون مخلوط کرده و برای مدتی کوتاه به محل درد بمالید و سپس آبکشی کنید. البته روغن راه حل سریع تری است، اما مصرف منظم آن به شکل چای یا خمیر نیز کمک های دائمی تری به سلامتی شما می کند.

بیشتر بخوانید: خواص چای زنجبیل: ۹ خاصیت بی نظیر چای زنجبیل برای سرماخورگی و سرفه

درد مفاصل و زانو؛ زردچوبه و روغن زردچوبه

درست مانند زنجبیل، زردچوبه نیز یک ماده غذایی با خواص آنتی اکسیدانی قوی و ضد التهابی است. به این ترتیب، به یکی از بزرگترین حامیان ما در برابر درد تبدیل می شود و جای خود را در بین “مسکن های طبیعی درد” می گذارد. برای بهره مندی از این ویژگی، می توانید زردچوبه را در بسیاری از دستور العمل هایی که درست می کنید بگنجانید، چای خود را دم کنید، روغن را مستقیماً روی ناحیه دردناک بمالید یا با مخلوط کردن آن با موادی مانند عسل و شیر مصرف کنید.همچنین می توانید مصرف شیر زردچوبه را به طور مرتب شروع کنید. فواید بی شماری دارد.

بیشتر بخوانید: اگر هر روز زردچوبه بخورید، چه اتفاقی در بدن تان رخ می دهد؟

چنار برگ

بله، ما در مورد برگ های آن درخت زیبا که می شناسید صحبت می کنیم. برگ چنار در واقع یکی از طبیعی ترین موادی است که به تقویت استخوان ها کمک می کند. برای بهره مندی از اثرات برگ چنار که به ویژه برای کلسیفیکاسیون و روماتیسم مفید است. می توانید آن را مانند چای دم کنید. سپس این آب تیره رنگ را به نواحی دردناک بمالید و منتظر بمانید.

بیشتر بخوانید: گیاهان دارویی: ۱۰ گیاه مفید در درمان بیماری ها از داروخانه طبیعت

نکته مهم:

اگر زانو درد بسیار شدید یا مزمن دارید. اگر زانو درد به عنوان عارضه بیماری های مختلف دارید. باید قبل از استفاده از غذاها و مخلوط های فوق بدون اتلاف وقت به پزشک مراجعه کنید. بهترین روش های درمانی برای خود را با مشورت پزشکان متخصص بدست آورید. به یاد داشته باشید که محلول های طبیعی و گیاهی فقط می توانند کمک کننده باشند. درست نیست که آنها را درمانی بدانیم و از آنها به عنوان دارو استفاده کنیم. بیایید بگوییم، در حالی که سعی می کنید برای خود کاری خوب انجام دهید. بدون اینکه متوجه شوید به سلامت خود آسیبی وارد نکنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.