تبلیغ کسب و کار
فهرست محتوا پنهان

آیا با سرمایه اندک کسب و کار خودتان را به راه انداخته‌اید و در جستجوی شیوه‌های موثر و ارزان قیمت برای تبلیغ کسب و کار تان هستید؟ تبلیغ و ترویج کسب و کار یکی از دشواری‌های پیش روی صاحبان کسب و کارهای کوچک است. اما بهترین شیوه برای این کار چیست؟ چطور می‌توانید تبلیغ کنید که برای‌تان خرج زیادی نتراشد؟ چگونه می‌توانید به هزاران هزار مشتری بالقوه‌تان دست بیابید؟ برنامه‌ریزی با سرمایه کمچطور ممکن است؟ در این نوشتار فهرستی از موثرترین شیوه‌های کم هزینه و ارزان برای تبلیغ کردن کسب و کارتان خواهید دید.

۱.پیش از هر چیزی، طرح بازاریابی بنویسید

طرح بازاریابی را پیش از هر چیز دیگری باید آماده کنید. بعد مخاطب هدف‌تان را مشخص کنید. بهترین راه برای رسیدن به مخاطبین‌تان را بیابید. آیا مخاطبین‌تان در پلتفرم‌های اجتماعی حضور دارند یا در نشست‌های محلی حاضر می‌شوند؟ این موارد را روی کاغذ قید کنید.

۲. نشان تجاری یا لوگو طراحی کنید

هر کسب و کاری باید یک لوگوی مناسب داشته باشد. طرحی بسازید که در یادها بماند. اگر نمی‌خواهید یک طراح گرافیست استخدام کنید، می‌توانید از ابزارهای رایگان آنلاین استفاده کنید.

۳. ملزومات اداری را تهیه کنید

کارت ویزیت، سربرگ، پاکت نامه و هر آنچه برای کارهای اداری لازم است طراحی کنید. این اقلام باید حرفه‌ای ساخته شوند. خود شما نیز می‌توانید به طراحی آن‌ها بپردازید.

۴. برا ی کسب و کارتان، وبسایت بسازید

نیازی نیست یک سایت پرهزینه داشته باشید. در واقع می‌توانید این کار را به‌صورت اقتصادی و مقرون به صرفه نیز انجام دهید. اما وجود آن لازم است.

۵. صفحه مخصوص برای محتوای تولیدی‌‌تان داشته باشید

این یکی قوی‌ترین راه برای دست‌یابی به مشتریان‌تان است. یک صفحه با محتوای مرتبط و مفید در وبسایت‌تان ایجاد کنید.

۶.تبلیغ کسب و کار؛  مرتبا محتوا تولید کنید

یادتان باشد محتوایی تولید کنید که با نیازها و علایق مخاطبین هدف‌تان سازگار باشد. این کار به صورت منظم انجام دهید. تولید محتوا باعث پویایی سایت‌تان می‌شود.

۷. محتوا را به طور مرتب به روزرسانی کنید

محتوای‌تان را با داده‌های جدید به روزرسانی کنید. می‌توانید محتوای قدیمی‌تان را اصلاح کنید و به یک متن جدید تبدیل کنید. حتی می‌توانید با تلفیق چند مطلب، یک مطلب جدید بسازید.

۸. کسب و کارتان را فهرست کنید

گوگل و بینگ به فهرست کردن رایگان کسب و کارهای محلی می‌پردازند. برای این‌که در گوگل فهرست شوید به Google My Business بروید. برای این‌که در بینگ فهرست شوید، به Bing Places for Business مراجعه کنید. یاهو برای فهرست کردن کسب و کارهای محلی هزینه می‌گیرد، ولی اگر این سرویس را خریداری کنید، فراتر از یاهو! فهرست خواهید شد. به این سرویس Yahoo Localworks می‌گویند.

۹. از اسلایدشر استفاده کنید

اسلاید بسازید و آن را در SlideShare بارگزاری کنید. این کار برای کسب و کارهای خدماتی خیلی خوب است.

۱۰.تبلیغ کسب و کار؛ در فیسبوک حضور پیدا کنید

با مخاطبین فیسبوکی‌تان یک گروه فیسبوکی بزنید. تلاش زیادی به خرج بدهید و این گروه را ترویج کنید.

۱۱.  از یوتیوب استفاده کنید

بارگذاری ویدیو در یوتوب بسیار کمک کننده است. چند ویدیو بسازید و نحوه‌ی حل مشکلاتی را آموزش دهید که مخاطبین‌تان با آن‌ها مواجه می‌شوند. این ویدیوها را در کانال یوتیوب‌تان بارگزاری کنید.

۱۲. خبرنامه‌ ایمیلی بفرستید

فهرستی از ایمیل مشتریان‌تان آماده کنید. خبرنامه‌های ایمیلی یا پیشنهادات فروش ویژه را برای مشتریان‌تان ارسال کنید. پیش از آن‌که ایمیل افراد را به فهرست ارسال اضافه کنید از آن‌ها اجازه بگیرید.

۱۳. پیام ویدیویی بفرستید

در فیسبوک و اینستاگرام برای مخاطبین‌تان پیام ویدیویی ارسال کنید. کار بسیار ساده‌ای است.

۱۴. در نمایشگاه‌های تجاری حضور بیابید

در نمایشگاه‌ها و نشست‌های تجاری حضور بیابید. رویدادهای شبکه‌سازی محلی شما را نسبت به رویدادهای صنعتی آگاه می‌سازد.

۱۵.تبلیغ کسب و کار؛ خلاصه نویسی کنید

بلاگرهایی را پیدا کنید تا خلاصه‌ای درباره‌ی محصولات و خدمات‌تان بنویسند. یک نقد منصفانه و خلاصه‌ی صادقانه، ابزار قدرتمندی است که اعتماد مشتریان‌تان را جلب می‌کند.

۱۶. از پینترست استفاده کنید

برای کسب و کارهای محصول محور پینترتست خیلی خوب است. پوشاک، لوازم زیبایی، سرگرمی، طراحی، عکاسی، خوراکی، زیورآلات، یا کسب و کارهای سبک زندگی می‌توانند برای اشتراک‌گذاری تصاویر از پینترست استفاده کنند.

۱۷. اینفوگرافیک بسازید

مردم از اشتراک‌گذاری محتوای چشم‌نواز و جذاب که درک آن آسان است، لذت می‌برند. به همین دلیل است که اینفوگرافی‌ها ابزارهای قدرتمندی محسوب می‌شود. اگر از برنامه‌های آنلاین استفاده کنید، این کار بسیار آسان و نسبتا ارزان است.

۱۸. تبلیغ کسب و کار؛  نظرسنجی کنید

چند نظرسنجی آنلاین انجام دهید. شما می‌توانید این کار را در صفحه خودتان انجام دهید.

۱۹. مشاوره رایگان ارائه کنید

صرف نظر از اینکه خدمت ارائه می‌کنید یا محصول، به ارائه‌ی مشاوره‌ رایگان بپردازید. با افرادی صحبت کنید که ممکن است تمایل داشته باشند از محصولات و خدمات شما استفاده کنند. در زمان انجام مشاوره، پیشنهادات عملی ارائه کنید و توصیه‌هایی مطرح کنید. پیش از آن‌که محل را ترک کنید از آن‌ها سفارش بگیرید.

۲۰. تبلیغات سیار را امتحان کنید

در صورتی که در کسب و کارتان از اتومبیل یا کامیون استفاده می‌کنید، نام کسب و کار و اطلاعات تماس‌تان در طرفین خودروی مورد استفاده قرار دهید.

۲۱. تبلیغ کسب و کار؛  بازاریابی ارجاعی داشته باشید

یک برنامه برای بازاریابی ارجاعی‌تان (بازاریابی دهان به دهان) بنویسید. این ایده قدیمی است، ولی بسیار کارآمد و مؤثر است.

۲۲. به خیریه‌ها کمک کنید

به یک سازمان محلی یا خیریه کمک کنید و در صفحه‌ی حامیان آن‌ها ظاهر شوید. به این ترتیب به ‌صورت بالقوه یک لینک به سایت‌تان داده می‌شود.

۲۳. برای ترویج کسب و کارتان میزبانی برخی مراسم‌ها را برعهده بگیرید

یک میهمانی، رویداد، یا کنفرانس را میزبانی کنید تا از مزایای آن بهره بگیرید. با این کار با افراد زیادی آشنا می‌شوید. مهارت‌های مدیریتی کسب و کار کوچک‌تان را به رخ می‌کشید. آگاهی مردم نسبت به برندتان را افزایش می‌دهید.

۲۴. نمونه محصول بدهید

ارائه نمونه، یکی از بهترین راه‌ّهای معرفی و تبلیغ یک محصول یا سرویس است. سعی کنید تا جایی‌که می‌توانید محصول یا خدمت‌تان را به‌عنوان نمونه در اختیار دیگران قرار دهید.

۲۵. میزبانی وبینارها را بپذیرید

عموما، این سرویس هزینه‌هایی در بر دارد. با این‌ حال، شرکت‌هایی وجود دارند که برای مالکان کسب و کارهای کوچک این سرویس را به رایگان یا با قیمت پایین ارائه می‌کنند.

۲۶. تبلیغ کسب و کار؛  از تبلیغات پرداخت به ازای کلیک استفاده کنید

تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک یک راه خوب برای جذب ترافیک است. با این‌ حال، میزان پرداختی‌تان را با ورودی‌تان مقایسه کنید.

۲۷. از Yelp   برای ترویج کسب و کارتان استفاده کنید

شرکت چندملیتی یلپ در تبلیغات محلی بسیار کارآمد است. رایگان است، و راه بسیار خوبی برای افزایش رؤیت‌پذیری‌تان در موتورهای جستجو است.

۲۸. در شبکه‌ّهای مجازی اطلاعات ارزشمند در اختیار مخاطب قرار بدهید

ارائه اطلاعات ارزشمند سبب می‌شود که در صنعت‌تان به یک متخصص قابل اعتماد تبدیل می‌شوید.

۲۹. برای تبلیغ کسب و کار، هدیه بدهید

هدایای مختص کسب و کار خودتان در اختیار مشتریان‌تان قرار دهید. اقلامی مانند لیوان قهوه را با چاپ نام شرکت و اطلاعات تماس‌تان عرضه کنید.

۳۰. برای مشتریان وفادار تخفیف اختصاص بدهید

این کار بسیار موثر است. به مشتریان قدیمی‌تان تخفیف وفاداری بدهید. یکی بخرید، دو تا ببرید؛ این یک روش امتحان شده برای ترغیب مشتریان به خریدهای مدت‌دار است.

۳۱. دیدگاه‌های بلاگرها را دنبال کنید

درصفحه بلاگرهایی که دنبال می‌کنید به‌ صورت هوشمندانه اقدام نظرتان را قید کنید. این کار یک راه خوب برای جلب توجه است صاحبان بلاگ‌ها و بازدیدکنندگان‌شان است.

۳۲. احساس خاص بودن به مشتریان تان بدهید

مخاطبان و مشتریان شما از این که توسط شما شناخته شوند حس خوبی خواهند داشت. حتی با کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت نیز می‌توان خدمات مشتریان خوبی داشت.

۳۳. تبلیغ کسب و کار؛  قدردانی کنید

به منظور تقدیر و تشکر از مشتریان تان از یادداشت‌های دست ‌نویس و نوشته‌های کوتاه جذاب استفاده کنید. این کار یک ابزار بسیار کارآمد برای ترویج کسب و کار کوچک شماست.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *