سوالات هوش تصویری

همه ما حل کردن معماهای مختلف را دوست داریم. معماهای بسیار ساده در مورد قیچی و لامپ و معماهای دشواری که ما را برای مدت طولانی به فکر فرو می برند. چنین معماهایی مغز را تمرین می دهند و به ما کمک می کنند تا حتی در سنین بالا نیز آن را سالم نگه داریم.

هوش و میزان سنجش

سال ها است این دغدغه بسیاری از افراد است که هوش آن ها چقدر است و آیا میزانی برای اندازه گیری هوش وجود دارد؟ یا اینکه آیا می شود IQ را افزایش داد و اینکه چه چیز هایی موجب کاهش IQ می شود؟ یا اصلاً معنای هوش چیست ؟ همچنین خیلی از افراد به دنبال تست هایی می‌گردند که بتوانند با استفاده از آن ها میزان هوش خود را بسنجند.

هوش در همه‌ مردم یکسان و به یک اندازه نیست و تفاوت‌های فردی در این زمینه بسیار برجسته است. چیزهای گوناگونی مانند عوامل فیزیولوژیکی، وراثت، یادگیری، شرایط خانوادگی، شرایط محیطی – اجتماعی و عوامل فردی در میزان هوش نقش دارند.

اهمیت سوالات هوش تصویری برای مغز

همه ما در زندگی ممکن است با مسائلی روبرو شده باشیم که ذهنمان را درگیر ساخته است. اما آنچه که در این میان مهم هست، حل این مسائل است. حل این مسائل قوه استدلال ما را تقویت می کند. سوالات هوش نیز، ذهن و مغز ما را با چالش روبرو می سازند. ما با حل این معماها قدرت ذهن و استدلال خود را افزایش می دهیم.

از سوی دیگر حل معما باعث می شود که ما در مسائل بیشتر دقت کنیم. تیز بینی ما را افزایش می دهد. تیزبینی خود تمرکز بیشتر را برای ما به ارمغان می آورد. هر چقدر بیشتر بتوانیم تمرکز کنیم، سلامت مغزمان و حافظه کواله مدتمان بیشتر تمرین می کند به همین خاطر همیشه تلاش کنید هر روز مدتی را برای حل سوالات هوش و معماها سپری کنید.

سوالات هوش تصویری

1. معمای سکه های جعلی

سوالات هوش تصویری

شما 3 سکه طلا دارید که یکی از آنها جعلی است و یک ترازو. وزن سکه تقلبی کمتر از 2 سکه دیگر است. چگونه تشخیص می دهید که کدام سکه تقلبی است؟

2. چالش برای یک سرآشپز

سوالات هوش تصویری

برای برنده شدن در مسابقه آشپزی، سرآشپز باید تنها با استفاده از یک ماهیتابه، 6 غذا را در 15 دقیقه بپزد. او می تواند هر بار فقط 4 استیک را روی تابه بگذارد. سرآشپز چگونه می تواند این کار را انجام دهد؟

3. حقوق کارگر

سوالات هوش تصویری

کشاورز کارگری را برای کندن چاه آب استخدام کرد. او قول داد که هر روز به او طلا بدهد. کارگر گفت 7 روز طول می کشد و از دوشنبه شروع می کند. کشاورز یک شمش طلا داشت و قصد داشت هر روز 1/7 آن را به کارگر بدهد. با این حال، وقتی به ابزاری که می خواست برای اره کردن طلا از آن استفاده کند نگاه کرد، متوجه شد که فقط می تواند دو برش ایجاد کند. او باید چه کار کند تا معامله بهم نخورد؟

پاسخ سوالات هوش تصویری

پاسخ 1

  1. شما باید هر 2 سکه را روی ترازو بگذارید. اگر وزن هر دو یکسان باشد، سومی تقلبی است.

پاسخ 2

  1. 4 عدد استیک را روی تابه بگذارید و به مدت 5 دقیقه سرخ کنید. پس از آن، دو عدد از آنها را برگردانید و دو عدد دیگر را با 2 عدد تازه جایگزین کنید و به مدت 5 دقیقه سرخ کنید. بعد از 5 دقیقه دو عدد استیک را برگردانید و استیک های آماده را با دو عدد استیک نیمه آماده جایگزین کنید و به مدت 5 دقیقه سرخ کنید.

پاسخ 3 سوالات هوش تصویری

  1. کشاورز باید میله را در سه قسمت اره کند: 1/7، 2/7، و 4/7 – فقط دو برش لازم است و کشاورز باید به این ترتیب پرداخت کند:

دوشنبه: پرداخت 1/7.

سه شنبه: 2/7 بار را بپردازد و 1/7 را بردارد.

چهارشنبه: دوباره 1/7 به کارگر بدهد.

پنجشنبه: 4/7 میله را بدهد و 1/7 و 2/7 را بگیرد.

جمعه: دوباره 1/7 میله را بدهد.

شنبه: 2/7 میله را بدهد و 1/7 را بگیرد.

یکشنبه: 1/7 میله را به کارگر بدهد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 35

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *