تست ترس های ضمیر ناخودآگاه

چاقوها، کرم ها، پروانه ها و سیب ها یک چیز مشترک دارند: آنها می توانند ترس های شما را آشکار کنند. دیدن یک دلقک ترسناک یا یک عنکبوت که به سمت شما می خزد ممکن است باعث شود از صندلی خود بپرید، اما ترس های خاصی در ضمیر ناخودآگاه شما وجود دارد و ممکن است حتی از وجود آنها آگاه نباشید. در این تست ترس های ضمیر ناخودآگاه می‌خواهیم به ضمیر ناخودآگاه عمیق شما کمک کنیم تا بفهمید واقعاً از چه چیزی می‌ترسید. فقط به تصویر نگاه کنید و اولین تصویری که ظاهر می شود را بیان کنید، چیست؟ با خبرنامه همراه باشید.

ترس چیست؟

طبق عقیده روانشناسان ، ترس عبارت است از یک نوع واکنش به خطر ، حال این خطر می تواند خیالی باشد یا واقعی. هچنین وقایع ناخوشایند و هرگونه به خطر افتادن ما به شکل های گوناگون مثل تهدیدات و … هم می تواند در ما ترس ایجاد کند.
موضوعی که در اینجا مطرح است این است که آیا این ترس ما یک ترس نرمال و منطقی و به جا است. و یا اینکه ناشی از اختلالات یا ناهنجاری های ذهنی و رفتاری ماست.
ترس نرمال و منطقی نه تنها برایمان دردسری ایجاد نمی کند. بلکه یک نوع آماده باشی است که ما را از آسیب ها و وقایع نادلخواه  درآینده مصون می کند. حتی این ترس به گونه ای است که اگر در ما نباشد به احتمال زیاد ما آسیب دیده ایم!
اما از سوی دیگر ، ترس های نا به جا و بیمار گونه ، ترس ها و نگرانی هایی هستند که عاری از دلایل موجه هستند و زندگی عادی فرد را تحت تاثیر قرار داده و برایش بسیار آزار دهنده هستند.
فرد در مواجهه با اینگونه ترس ها بایستی خیلی زود خود را از آن برهاند.

انواع ترس:

رفع ترس از تنهایی با ضمیر ناخودآگاه

ترس ها انواع و همچنین شدت های گوناگون دارند. روانشناسان به عوامل ترس فرضیه های ترس می گویند. فرضیه های ترس برای هر فرد طبق پیشامدها ، ضعف های منطقی و آگاهی فرد ، عدم اعتماد به نفس و … بسیار متفاوت می باشد و همچنین میزان آن هم کاملا متغیر میشود. یکی از رایج ترین های آن ترس از تنهایی می باشد. ترس از تنهایی  حاصل تجربه ها و اتفاقات ترس آوری بوده که فرد در زمان تنهایی تجربه کرده لذا چنانچه تنها شود ناخودآگاه مغز احساس خطر می کند و واکنش های ترس در بدن و ذهن او شکل می گیرند. روانشناسان به این گونه ترس ها ترس ناشی از شرطی شدن می گویند.

رفع ترس از موجودات ماورائی مثل جن و روح و …

یکی دیگر از ترس های رایج که روانشناسان آن را بیشتر  به دلیل باورها و اطلاعات غلط می دانند ترس از جن و یا دیگر موجودات نامرئی و خارج از دنیای انسان ها هست. متاسفانه این شکل ترس در جوامعی که تاریخ کهن دارند مثل ایران عزیزمان و جوامع خاورمیانه ای بسیار بسیار بیشتر از دیگر جوامع است.
علت این امر داستان ها ، تجربیات و جنگها و ادبیات بعضا خیالی و داستانی غنی و نهاده های فرهنگی این جوامع بوده که بعضا این باور غلط را در آن ها به وجود آورده که موجودات ماورائی و خارج از کنترل انسان می توانند در شرایط و اتفاقات زندگی او تاثیر گذار باشند.

آن زمان که ذهنی باور کند که بله! این چنین موجوداتی هستند و امکان آسیب از ناحیه آن ها وجود دارد دیگر این ترس در او شکل می گیرد وهمزمان هم نیروی قدرتمند تخیل او که در تصویر سازی و تایید باورهای او می تواند بسیار فعال باشد به کار افتاده و زندگی فرد را تماما تحت الشعاع قرار می دهند.

در تست ترس های ضمیر ناخودآگاه؛ اول چی می بینید؟

1. اگر پروانه را دیدید:

می ترسید کسی به شما خیانت کند. احتمالاً به دلیل آسیب دیده شدن و طرد شدن توسط دیگران، تمایل بیشتری به بی اعتمادی دارید.. پروانه ها همچنین می توانند نماد یک رویداد آسیب زا از دوران کودکی شما یا طرد شدن شما در محل کارتان باشد. وقتی تجربه‌ای از این دست را پشت سر می‌گذارید و مغزتان قادر به پردازش آن نیست، زمانی که موقعیتی مشابه آن خاطره را تجربه می‌کند، دوباره آن ترس و بی اعتمادی ظاهر می‌شود.

بیشتر بخوانید: تست شخصیت سرگرم کننده:مسیر انتخابی، جزئیات ضمیر ناخودآگاه شما را فاش می کند!

2. تست ترس های ضمیر ناخودآگاه؛ اگر سیب را دیدید:

اول دیدن سیب، یعنی بزرگترین ترس شما مرگ است. این ممکن است یک افشاگری بزرگ نباشد، زیرا همه ما از آن می ترسیم. اما مسئله این است که شما در واقع می ترسید که یکی از نزدیکان خود را از دست بدهید. شما فردی دوست داشتنی هستید که به دیگران اهمیت می دهید و این احتمال وجود دارد که این ترس بر اساس یک تجربه آسیب زا باشد. از دست دادن کسی در گذشته ممکن است یک زخم ماندگار در ضمیر ناخودآگاه شما باقی گذاشته باشد.

بیشتر بخوانید: تست هوش هیجانی: آنچه در تصویر می‌بینید، میزان هوش هیجانی شما را فاش می‌کند!

3. اگر کرم ابریشم را دیدید:

اگر کرم ابریشم را دیدید. ممکن است ناخودآگاه از فعالیت های ماوراء الطبیعه، مانند دیدن ارواح، ترس داشته باشید. مغز شما فقط با ذکر کلماتی مانند روح، جادوگر یا هر موجود فراطبیعی دیگری زنگ خطر را به صدا در می آورد. حتی اگر ذهن منطقی شما بداند که نمی‌تواند درست باشد. با افکار زودگذری که در ذهنتان هجوم می‌آورند، احساس ترس و تسخیر می‌کنید.

بیشتر بخوانید: تست شخصیت تصویری:پاسخ شما نشان می دهد که دیگران شما را چگونه می بینند

4. تست ترس های ضمیر ناخودآگاه؛ اگر چاقو را دیدید:

چاقوها نمادی از تهدید هستند. اگر ابتدا آن را دیدید، ترس شما می تواند به ابتلا به برخی بیماری های صعب العلاج مرتبط باشد. همه ما از بیماری و پیری می ترسیم. اما این ترس به قدری در ضمیر ناخودآگاه شما ریشه دوانده است. که صرف فکر کردن به آن شما را به وحشت می اندازد. اکثر افرادی که اولین بار این را می بینند یا از یک بیماری صعب العلاج می ترسند. یا از مرگ ناگهانی بدون هیچ دلیل یا توضیحی می ترسند.

آیا از این ترس ریشه‌دار آگاه بودید؟ چه چیزهای دیگری شما را می ترساند؟ این تست را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید تا آنها نیز عمیق‌ترین ترس‌های خود را بهتر درک کنند.

بیشتر بخوانید:آنچه در تصویر می بینید، نقطه ضعف شما را در زبان عشق فاش می کند!

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 4

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *