نکات مهم ازدواج رابطه پایدار دلیل ازدواج نکردن پسرها نشانه مردی که قصد ازدواج دارد

قوانین یک ازدواج واقعا شاد چیست؟ اصلا وجود ندارد. ازدواج بیشتر شبیه مجموعه ایی از دستورالعمل هاست. زیرا آن چه برای یک زوج می‌تواند راه حل باشد، ممکن توسط زوج دیگر خنده دار به نظر برسد. همه این ها بستگی به رفتار زوج ها دارند. با این حال زوج ها باید باید به نکات مهم ازدواج دقت کنند تا بدانند که چه چیزی برای زندگی آن ها مفید است. و چه عادت های بدی را در رابطه خود باید حذف کنند.

باید بدانید که شادترین ازدواج ها هم همیشه با شادی همراه نیست. آن ها به سیالیت، ارتباط، تکامل، کنجکاوی و توافق هر دو طرف نیاز دارند تا دائما با هماهنگی به سازگاری و شکوفایی برسند. با این حال، مواردی وجود دارد که همه زوج‌ها باید به آن‌ها توجه کنند. دستورالعمل‌هایی که به مشاجره، عادت‌های بد، انعطاف‌پذیر ماندن، و می‌پردازد و هر زوج باید به آن ها دقت کنند. توجه به این توصیه های خوب برای ازدواج می‌تواند شروع خوبی باشد.

نکات مهم ازدواج برای زندگی شاد

مطلب مرتبط: ۹ نشانه هایی از یک رابطه سمی که همه باید بدانند

 از نکات مهم ازدواج یعنی تعهد خود را به خاطر بسپارید

وقتی با یک مشتری وارد معامله می‌شوید. باید به تمام موارد مدنظر در معامله و حتی موارد غیرقابل پیش بینی پایبند باشید. اما در میان همه این تعهد و معامله یک واقعیت بسیار مهم پنهان است. این که شما با هم در این کار شریک هستید. هر دوی شما پای یک معامله نشسته اید تا مدت زمان توافق شده با هم صادق باشید. و شالوده‌ای که در این مسیر ساخته‌اید باید همیشه سرلوحه کار و پایداری شما باشد. این امر در مورد ازدواج نیز صدق می‌کند، زمانی که پایه ای از مراقبت و عشق در زندگی مشترک شما وجود داشته باشد، می توانید همیشه به هم اعتماد کنید. تا از هر مشکلی که رو به رو می‌شوید، عبور کنید.

«تعهد به این معناست که می‌توانید به آرامی سرتان را روی شانه‌ی شریک زندگی تان بگذارید. زیرا می‌دانید وقتی که آسیب‌پذیر یا خسته هستید، او در کنار شماست. این یک صمیمیت مشترک اساسی و یک عنصر ضروری برای یک ازدواج سالم و شاد است.»

مطلب مرتبط: ۶ مهمترین نشانه‌ های عشق واقعی و دروغین مردان در یک رابطه عاطفی

هرگز دست از تلاش برندارید نکات مهم ازدواج

شادی می تواند نوعی تله باشد، زیرا در فواصلی کوتاه به وجود می آید. مثل تماشای یک بازی فوتبال با گلزنی بی وقفه است. برای یک ربع عالی است، سپس خسته کننده می شود. شما باید برای کسب رضایت تلاش کنید، که باید به حالت مستمر ادامه داشته باشد و حس کنید می‌توانید انجامش دهید. “شاد بودن همیشه با فشار و چالش همراه است. تلاش باعث می‌شود شریک زندگی شما به تعهد شما و این که به رابطه ازدواج تان اهمیت می‌دهید، پی ببرد. بخش اجتناب ناپذیر یک ازدواج فقط تعهد به تلاش است. انجام کارهایی مانند سخاوتمند بودن، نشان دادن قدردانی و تشکر بیشتر از آن چه فکر می‌کنید، مهم است.

مطلب مرتبط: فواید رابطه جنسی سالم: وقتی رابطه جنسی سالم متوقف شود چه اتفاقی می افتد؟

از نکات مهم ازدواج این که بهترین های یکدیگر را ببینید

هر اتفاقی که بیفتد، مهم است به این فکر کنید که همسرتان بهترین نیت را در خصوص آن داشته است. هرچند این فرض ما را یک الاغ جلوه می‌دهد، بله. اما لازم است این فرضیه همیشه با شما باشد. که شریک زندگی شما هر چند گاهی اوقات ناقص و آزاردهنده به نظر می رسد. اما علیرغم نتیجه، تصور بهترین نتایج را در ذهن داشته است. “اگر فرض می‌کنید که شریک زندگی‌تان بهترین کار را انجام می‌دهد، احتمال سرزنش و ناامیدی کمتر است. و یک تعامل فعال برای حل و فصل مسائل در صورت بروز مشکل وجود خواهد داشت. زیرا می دانید که هر دو به دنبال منافع یکدیگر و بهترین نتیجه در ذهن خود هستید. به یاد داشته باشید که “بهترین شما” به معنای کمال نیست. بلکه به این معنی است که شما در آن لحظه و آن موقعیت هرچه از دستتان بیاید، انجام می‌دهید.

مطلب مرتبط: رابطه جنسی: تعداد دفعات مناسب برای رابطه جنسی در زوجین

سنگ اندازی را متوقف کنید

یکی از بزرگترین نکته که یک ازدواج را با شکست مواجه می‌کند، “سنگ اندازی” است. و به همان اندازه رایج است که به طور باورنکردنی رابطه ها را پایان می‌دهد. این که وسط مشاجره یک باره آرام می‌شوید. در واقع به شریک زندگی خود می گویید که اصلا به آنچه می گوید اهمیتی نمی دهید. شاید شما نیت دارید با سکوت اوضاع را آرام تر کنید، اما با چنین روشی وضعیت را از آن چه هست، خراب تر می‌کنید. در عوض چه باید کرد؟ درخواست استراحت کنید. به همسرتان بگویید که از نظر عاطفی تحت فشار هستید و به پیاده روی بروید. یا دوش بگیرد و صحبت را برای زمان دیگری موکول کنید. بعد که آرام شدید هر دو در فضایی کاملا آرام با هم صحبت کنید و راه حل را پیدا کنید.

مطلب مرتبط: ۷ نشانه که نشان می دهد، شما با یک مرد کودک وارد رابطه شده اید

با احترام با هم ارتباط برقرار کنید

ارتباط خوب ستون فقرات هر رابطه است، بله کاملا درست است. شما مجبور نیستید مانند آن دسته خاص از زوج های عجیب و غریب رفتار کنید که هرگز بحث نمی کنند. یا اعصاب یکدیگر را به هم نمی ریزند. در عوض، زوج‌ها باید بدون این که حالت تدافعی بگیرند، گذشته شیرین و ارتباط خوب شان را یادآوری کنند. تا حس خوب تری به دست آورند. در لحظات متشنج از عادت های بد یکدیگر حرف نزنید از مشکلات موجود، صحبتی به میان نیاورید، برعکس خاطرات خوب گذشته را بازگو کنید. آیا این کار نتیجه دارد؟ بله ما شرط می‌بندیم که آب روی آتش است. ارزش یک بار امتحان کردن را دارد.

مطلب مرتبط: ۵ زنی که مردان نباید با آن ها وارد رابطه شوند

همیشه انعطاف پذیر باشید، نکات مهم ازدواج

زندگی دست انداز های زیادی دارد. و مهم برای یک زوج این است که آن ها را درک و قبل از اتفاق افتادن پیش بینی کنند. هرچند شاید بگویید چه چیزی را پیش بینی کنیم. خوب اگر نمی‌شود همه چیز زندگی را پیش بینی کرد، که خودتان هم به آن اعتراف می‌کنید، انعطاف پذیر باشید و واکنش های هیجانی و در لحظه نداشته باشید. “رویدادها، هزینه‌ها و موقعیت‌های غیرمنتظره در روابط پیش می‌آیند. اگر خیلی سفت و سخت باشیم، در برابر غیرمنتظره ها مقاومت می کنیم. توانایی زوج‌ها برای «پیش‌رفتن این رابطه»، به‌ویژه زمانی که به‌طور چشمگیری یک مشکل دوام پیدا می‌کند. هرچند سخت است اما به زوج ها این فرصت را می‌دهد تا مهارت‌های جدید بیاموزند. و مهم‌تر از آن، یکدیگر را به گونه‌ای بشناسند که شاید قبلا هرگز نمی‌شناختند.

مطلب مرتبط: ۱۰ ویژگی زنان خطرناک برای ازدواج و دوستی که اصلا نباید نزدیکشان شوید

کنجکاوی زوج ها رابطه آن ها را نجات می‌دهد

هیچ راهی برای فرو نشاندن کنجکاوی وجود ندارد. در اصل رشد یک رابطه یا یک فرد مستلزم کنجکاوی است. کنجکاوی می تواند منجر به تجربیات یادگیری فوق العاده ای شود که رابطه شما را تقویت می کند. در موقعیت‌های سخت یا چالش‌برانگیز، هر دو می‌توانید از چیزی که موقعیت‌ را برای شما سخت می‌کند، درس بگیرید. و در این فرآیند رشد خواهید کرد. به این ترتیب هر دو شما برای تلاش و عبور از مسیری که به پیوند شما ختم شده، افتخار خواهید کرد. به خاطر داشته باشید که احتمالا شریک زندگی شما در طول زمان تغییر خواهد کرد. بنابراین حس کنجکاوی مشترک، به شما اجازه می‌دهد از مسیر طی شده در زندگی مشترک خود، بدانید چه چیزی باعث تغییر شما شده است.

مطلب مرتبط: ۶ ویژگی زنان بتا که سبب می‌شود آنها موجوداتی دوست داشتنی باشند

مایل به رشد و یادگیری باشید

یکی از نکات مهم ازدواج باید همیشه خواهان یادگیری باشید. ما می‌دانیم که همه تغییر می‌کنند، حرف‌های احمقانه می‌زنند، اشتباه می‌کنند. همه چیز در مورد نحوه واکنش است که یک رابطه را تعریف می کند. اگر بخواهیم از اشتباهات خود در ارتباط با نیازها و خواسته‌های شریک زندگی‌مان درس بگیریم، به‌طور شخصی و در رابطه، پیشرفت خواهیم کرد. “تمایل به اعتراف به اشتباهات و عذرخواهی صمیمانه، کلید مهمی در ایجاد پیوند عمیق تر با شریک عاطفی مان است.” بنابراین، این غرور را ببلعید و دفعه بعد که مرتکب اشتباه شدید یک “متاسفم” بلند بگویید.

مطلب مرتبط: ۷ نشانه که نشان می دهد، شما با یک مرد کودک وارد رابطه شده اید

در مورد امور مالی خود همدیگر را آگاه کنید

صحبت در مورد پول یکی از صمیمی ترین مکالماتی است که یک زوج می توانند با هم داشته باشند. فرقی نمی‌کند حساب‌های بانکی جداگانه‌ای داشته باشید یا زوجی باشید که همه چیز را به اشتراک می‌گذارد. شما باید در مورد هزینه ها، درآمد و مصارف خود با هم صحبت کنید. زیرا اگر آشکارا در مورد پول صحبت نکنید، آینده ای مشترک نمی سازید. در غیر این صورت، شما خودتان پنجره را باز می‌گذارید تا بی‌اعتمادی زیادی به رابطه شما نفوذ کند. و این هرگز برای هیچ رابطه‌ای خوب نیست، خواه ناشی از مسائل مالی باشد یا هر چیز دیگری.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *