فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت
فهرست محتوا پنهان

 15 مزیت زیبایی با مکعب یخ روی صورت

فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت شما شگفت انگیز است. علاوه بر استفاده از محصولات مراقبت از پوست، مالیدن یک تکه یخ یک بار در روز روی گردن و صورت فواید فوق العاده ای دارد. و می تواند به محصولات مراقبت از پوست شما کمک کند تا نتایج سریعتر و کارآمدتری داشته باشند. یک مکعب یخ برای همه مشکلات صورت شما کافیست. چه بخواهید از شر خشکی پوست خلاص شوید، یا بخواهید در یک روز گرم تابستانی، آرایش‌تان دوام بیشتری داشته باشید. یک تکه یخ روی صورت شما، صرف نظر از وضعیت پوست تان می تواند معجزه کند. بنابراین در این مطلب در مورد معجزه یخ روی صورت بخوانید:

مطلب مرتبط:۱۱ قوی ترین ماسک ضد پیری که برای جوان سازی پوست معجزه می کنند

 

فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت، مالیدن مکعب یخ روی صورت آیا خوب است؟

مالیدن یخ روی صورتتان بعد از یک روز پرتنش فوق العاده شاداب کننده است. اگر استرس روزانه روی صورت و پوست شما تأثیر می گذارد، یخ می تواند کمک کند. گردش خون را در صورت شما تقویت می کند و آن را درخشان می کند. اگر هنوز در مورد “صورت یخی” نشنیده اید، اجازه دهید به شما بگویم که این یک روند زیبایی کره ای رایج است. من می دانم که اکنون شما علاقه مند شده اید در مورد یخ درمانی بخوانید. این روند جالب ارزش امتحان را دارد.

فواید مالیدن مکعب یخ روی صورت

یک تکه یخ تازه از فریزر می تواند ناجی پوست شما در تمام طول سال باشد.

مطلب مرتبط: رفع چین و چروک پوست با روش های خانگی و طبیعی

 1. فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت، کلیدی برای درخشان شدن پوست

همه خواهان پوستی درخشان هستند و ماساژ یخ روی صورت همین کار را می‌کند. یخ باعث می‌شود گردش خون در پوست بهبود یافته و پوست روشن تر شود. قرار دادن یخ روی صورت، رگ‌های خونی را منقبض کرده، ابتدا جریان خون را در پوست کاهش می‌دهد. برای متعادل کردن خون، بدن شما شروع به گردش خون بیشتری در صورت شما می کند. که باعث سرزنده شدن و درخشانی پوست شما می‌شود.

 1. جذب محصول را افزایش می دهد

اگر کرم شب یا هر سرم دیگری روی پوستتان زده اید، یک تکه یخ روی آن بمالید. این یک ترفند قدیمی است که تضمین می کند پوست تمام محصولات پوستی را جذب می کند. این کار مویرگ های صورت شما را منقبض می کند و یک اثر کششی روی پوست شما ایجاد می کند. که به نوبه خود به جذب بهتر محصولات کمک می کند.

مطلب مرتبط: رفع سیاهی دور چشم با ۱۵ ترفند خانگی سریع و موثر!

 1. فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت، حلقه های سیاه زیر چشم را از بین می برد

استفاده منظم از یخ روی صورت می تواند به شما در مقابله با حلقه های سیاه سرسخت زیر چشم کمک کند. کاری که باید انجام دهید این است که مقداری گلاب را بجوشانید و آب خیار را در آن مخلوط کنید. این مخلوط را فریز کرده و سپس تکه یخ را روی ناحیه چشم خود بمالید. اما، یک شبه انتظار نتیجه را نداشته باشید. از آنجایی که این روند به کندی کار می کند، پس برای مشاهده نتیجه آن باید این روش را چند روز تکرار کنید.

 1. آکنه روی صورت شما را کمرنگ و کم می کند

اگر با هیچ درمانی آکنه آزاردهنده صورت شما پاک نشده است. اجازه دهید تکه های یخ با جادوی خود کارش را بکند. وقتی از یک تکه یخ روی صورت خود استفاده می کنید، باعث می‌شوید تولید چربی روی صورت به حداقل برسد. همچنین در درمان برآمدگی ها و تورم ناشی از آکنه به خوبی عمل می کند.

مطلب مرتبط: از بین بردن آکنه با عسل: ۶ گام ساده برای درمان جوش و آکنه با عسل

 1. فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت، موثر برای تورم زیر چشم

تجمع بیش از حد مایع زیر چشم را می توان با یک تکه یخ درمان کرد. فقط آن را با حرکات دایره ای از گوشه داخلی چشم به سمت ابروها حرکت دهید. این حرکت به کاهش تورم کمک می کند.

 1. منافذ پوست را منقبض می کند

صورت شما دارای منافذی است که روغن های طبیعی و تعریق را آزاد می کند. و در نتیجه به تمیز نگه داشتن آن کمک می کند. اما اگر کثیفی در منافذ جمع شود باعث ایجاد جوش و آکنه می شود. مالیدن یک تکه یخ روی صورت پس از شستن آن به کوچک شدن منافذ پوست کمک می کند. این کار باعث می شود کثیفی از منافذ خارج شود و صورت شما تمیز شود.

مطلب مرتبط: چرا شیر الاغ برای پوست شما مفید است؟

 1. فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت، ماندگاری آرایش روی صورت

این یکی از شیوه هایی برای زیبایی است که هیچ وقت شکست نمی خورد. قبل از استفاده از کرم پودر، یک تکه یخ را به تمام صورت خود بمالید. این باعث می شود آرایش شما بدون نقص دیده شود و ماندگاری طولانی مدت داشته باشد.

 1. چین و چروک صورت را کاهش می دهد

در حالی که نمی توانید برای جوان ماندن به عقب برگردید و از سن خود بکاهید، می توانید علائم پیری را کنترل کنید. قرار دادن تکه های یخ روی صورت به کنترل چین و چروک و علائم پیری کمک می کند. نه تنها به کاهش خطوط موجود کمک می کند بلکه از تشکیل خطوط جدید نیز جلوگیری می کند.

مطلب مرتبط: ترکیب پوست لیمو و روغن زیتون، در تسکین و کاهش درد مفاصل معجزه می کند!

 1. فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت، لب های شما را نرم می کند

آیا لب های ترک خورده دارید؟ تکه های یخ را روی آن ها بمالید! این کار به کاهش التهاب کمک می کند. همچنین، نوشیدن مقدار زیادی آب را فراموش نکنید تا پوست و لب های خود را هیدراته نگه دارید.

 1. یک درمان آسان برای بثورات گرمایی است

کسانی که از گرما رنج می برند و روی پوستشان بثورات گرمایی ایجاد می‌شود. تکه های یخ درمانی طبیعی برای چنین جوش هایی است. تکه های یخ را در یک پارچه نخی بپیچید و روی ناحیه آسیب دیده بمالید. این کار التهاب را تسکین می دهد و جوش های حرارتی را التیام می بخشد

مطلب مرتبط: ضد آفتاب خوراکی: ۱۰ ماده خوراکی که از پوست در برابر مضرات خورشید محافظت می کنند

 1. فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت، آفتاب سوختگی را برطرف می کند

یخ همچنین یک درمان جادویی برای آفتاب سوختگی شماست. پس از قرار دادن تکه های یخ در ناحیه آفتاب سوخته، می توانید کاهش چشمگیری در التهاب و قرمزی مشاهده کنید. با این حال، آفتاب سوختگی با گذشت زمان و با استفاده منظم از بین می رود.

 1. چربی اضافه را از بین می‌برد

در حالی که داشتن پوست چرب به خودی خود خطرناک است، چربی بیش از حد می تواند آزاردهنده نیز باشد. پوست های چرب اغلب مستعد شیوع بیماری هستند. قرار دادن تکه های یخ روی صورت می تواند به کاهش تولید چربی اضافی کمک کند. مالش کیسه های یخ روی صورت منافذ تولید کننده روغن را کوچک می کند و در نتیجه چربی بیش از حد را کاهش می دهد.

مطلب مرتبط: بهترین اسکراب های خانگی صورت در سال جدید

 1. فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت، التهاب موچین را کاهش می دهد

موچین کردن ابروها چیزی است که نمی توانید آن را کنار بگذارید. با این حال، شما نمی توانید درد ناشی از این فرآیند را انکار کنید. شما دیگر نیازی به تحمل و فکر کردن به درد آن را ندارید. یک تکه یخ را روی آن ناحیه بمالید تا درد را بی حس کرده و التهاب را کاهش دهید.

 1. پوست شما را لایه برداری می کند

وقتی صحبت از لایه برداری به میان می‌آید، می‌توانید تمام لایه بردارهای تجاری موجود را برای یک روش کاملا طبیعی و خالص کنار بگذارید. صورت خود را با تکه های یخ شیر بمالید. شیر حاوی اسید لاکتیک است که به پاکسازی تمام سلول های مرده پوست کمک می کند. در حالی که تکه های یخ درخشندگی و درخشش طبیعی پوست شما را بهبود می بخشد.

مطلب مرتبط: لایه برداری پوست صورت: ۶ شیوه که پوست را در خانه رویه سابی کنید

 1. فواید زیبایی مکعب یخ برای صورت ، آرایش طبیعی شماست

عجله دارید؟ وقت کافی برای آرایش کردن ندارید؟ فقط 2 دقیقه وقت بگذارید و یک تکه یخ را به تمام صورت خود بمالید. یخ درمانی روی صورت، پوست شما را جوان می کند. آن را لایه برداری می کند و درخشندگی زیبایی به آن می بخشد. اکنون، بیایید این روش را امتحان کنید. بدون شک، قرار دادن تکه های یخ ساده روی صورت تاثیر گذار است. اما مخلوط کردن آن با گیاهان و ترکیبات می تواند مفیدتر نیز باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *