مرتب سازی کمد لباس راهنمای لباس پوشیدن

سازماندهی لباس‌ها می‌تواند نحوه شروع روزتان را متحول کند. مرتب سازی کمد لباس‌ به گونه‌ای که مرتب و منظم باشند، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای سلامتی خود انجام دهید. علاوه بر این‌که به احساس آرامش اتاق خواب کمک می‌کند، به شما این امکان را می‌دهد که لباس مناسب را سریع، آسان انتخاب کنید. بنابراین روز را با روحیه مثبت شروع خواهید کرد. سازماندهی اتاق خواب هرچند کاری دلهره آور به نظر می‌رسد اما ارزشش را دارد. اگر فضایی که برای استراحت از آن استفاده می‌کنید شلوغ باشد، احتمالاً ذهن شما نیز آشفته خواهد بود. تغییر دادن محل ذخیره‌سازی لباس‌ها و دور کردن لباس‌هایی که دیگر نمی‌پوشید، راهی کارآمد برای ایجاد حس خوب خواهد بود. اگر به دنبال ایده‌هایی برای کمد لباس یا ترفندهای ساده برای مرتب کردن لباس‌های خود هستید، این مطلب را از دست ندهید.

مطلب مرتبط: انتخاب رنگ لباس چه چیزی در باره شخصیت ما می گوید؟

مجموعه لباس خود را بررسی کنید

هنگام مرتب کردن لباس‌ها، لباس‌هایتان را از نظر بگذرانید. همه لباس هایتان را جمع‌ کنید، از لباس‌های فصلی و لباس‌های بیرونی گرفته تا جوراب، مایو و لباس‌های مخصوص تمیزکاری. همچنین لباس‌های شسته شده که در سبد قرار دارند. وقتی همه چیز را در یک مکان قرار دهید، تشخیص این‌که چه چیزی را می‌خواهید نگه دارید یا داشته باشید، بسیار آسان‌تر است. هر مورد را مرور کنید و آن را به طور کامل بررسی کنید.

آیا مناسب شما است؟ در شرایط خوبی است؟ آیا در سال گذشته آن را پوشیده‌اید؟ اگر پاسخ هر یک از این‌ها منفی است. احتمالاً زمان خداحافظی با آن فرا رسیده است. “واقعاً با خودتان صادق باشید، هیچ چیز بدتر از پوشیدن لباس هایی نیست که دیگر احساس خوبی در شما ایجاد نکند. اهدا کردن یا فروش اقلام یک انتخاب خوب است، اما می‌تواند احساسی باشد، پس قبل از مرتب‌سازی لباس‌ها و اهدا یا فروش آن فکر کنید.”

مطلب مرتبط: طراحی اتاق خواب مدرن: ۱۰ بهترین نکات کلیدی در دکوراسیون اتاق خواب

برای مرتب سازی کمد لباس؛ یک جعبه را به اقلام احساسی اختصاص دهید

چه یک کت موروثی باید، یا یک کت و شلوار جینی که هدیه گرفته‌اید. حتی یک لباس عروس، همه ما لباس‌هایی داریم که خاطرات ارزشمندی را در خود نگه می‌دارند. داشتن وابستگی‌های عاطفی اشکالی ندارد، اما سعی کنید آن ها را در جعبه‌‌ای که طاقت جدایی از آن‌ها را ندارید، محدود کنید. ایده‌های ذخیره سازی اتاق خواب شما باید فقط برای اقلام مورد استفاده‌تان باشد. بنابراین جای دیگری برای نگهداری جعبه خاطره های خود پیدا کنید، مانند زیر تخت یا اتاق انباری.

مطلب مرتبط: تجربیات ارزشمند سفر: تجربیات دختری که به ۵۳ کشور جهان سفر کرده است

لباس ها را بر اساس نوع آن سازماندهی کنید

گروه بندی لباس‌ها، بر اساس دسته بندی برای ایجاد “منطقه” روشی موثر برای سازماندهی لباس است. محدوده‌ای برای پیراهن‌ها، قسمتی برای شلوار و بخشی برای لباس‌هایتان در نظر بگیرید تا همه چیز را به راحتی پیدا کنید. با منطقه بندی وسایل به صورت آویزان، می‌توانید فضای اضافی برای گذاشتن سبدها را ایجاد کنید. به عنوان مثال برای زیر پیراهن‌ها، که به اندازه لباس‌ها و شلوارها آویزان نمی‌شوند.

مطلب مرتبط: ۷ استایل زمستانی شیک و مد روز که در این زمستان بدرخشید

برای مرتب سازی کمد لباس؛ پارچه را بر اساس رنگ بچینید

برای سازماندهی کمد لباس‌تان به اندازه مرتب بودن آن، زیبایی ظاهری آن نیز مهم است. هماهنگی رنگ‌ها مهم است. اقلام رنگی مشابه را کنار هم قرار دهید. پیراهن‌های مشکی را کنار هم آویزان کنید، پیراهن‌های خاکستری کنار هم، و همین طور ادامه دهید. از رنگ های تیره از سمت چپ شروع و با رنگ های روشن سمت راست به پایان برسانید. تا هنگام دیدن لباس هایتان به حس سبکی و نشاط دست پیدا کنید. حتی یک قدم جلوتر ‌برد، درکنار هماهنگی رنگ‌ها، چیدمان لباس‌ها را به گونه‌ای که هم زیبا و هم کاربردی باشد، بچیند. حتی از چوب لباسی های رنگی استفاده کنید تا زیباتر از قبل دیده شود. اگر از کمدهای رو باز استفاده می‌کنید، مانند ریل لباس یا قفسه‌بندی، لباس‌های خود را به ترتیب رنگ مرتب کنید تا جلوه‌ای جذاب بصری ایجاد کنید. این روش باعث می شود احساس شادی بیشتری داشته باشید.

مطلب مرتبط: انتخاب لباس خواب ایده آل: توصیه ها و نکات مهم برای انتخاب لباس خواب

به اقلام ضروری روزمره را دم دست بگذارید

درست همانطور که هنگام سازماندهی کمد دیواری راهرو انجام می‌دهید، روزمره ترین وسایل خود را دم دست بگذارید. دم دست گذاشتن وسایل روزمره نه تنها زندگی شما را آسان تر می‌کند، بلکه به طور کلی کمد شما را مرتب تر نگه می دارد. کمتر در جستجوی چیزهایی که نیاز دارید، می‌پردازید. ابتدا، به سبک زندگی خود و آنچه که واقعاً روزانه می‌پوشید فکر کنید. نه به آنچه که دوست دارید بپوشید. اگر شلوار جین و تی شرت می‌پوشید، کت و شلوار و کفش پاشنه بلند را دم دست نگذارید، به همین سادگی. برای جلوگیری از بهم ریختن فضای ذخیره سازی اصلی کمدتان، این را در نظر داشته باشید. اگر روزانه نمی‌پوشید، چه ضروری و چه غیر ضروری، نباید آنجا باشد. هرگز چیزی را که نیاز به اتوبخار یا دوخت دارد در کمد خود آویزان نکنید. رگال‌های لباس‌تان را هر دو هفته مرتب کنید.

مطلب مرتبط: ۶ ترفند شستن لباس و پرده های توری که واقعا تمیز و عالی می‌شوند

برای مرتب سازی کمد لباس؛ تصمیم بگیرید که چه چیزی را آویزان کنید

آویزان کردن لباس‌هایتان بر اساس طول در واقع می‌تواند تأثیر مثبتی بر خلق و خوی شما داشته باشد. خطوطی که به سمت بالا متمایل می‌شوند باعث می‌شوند مردم احساس آرامش بیشتری کنند. و همچنین لباس‌های شما را محرک‌تر نشان می‌دهند. کت‌ها، کت و شلوارها، بلوزها و لباس‌ها بهتر است آویزان شوند. اما به یاد داشته باشید که هرگز چیزی از پشم یا ترمه را آویزان نکنید – اگر این کار را انجام دهید، دور شانه‌ها بدشکل می‌شوند.

مطلب مرتبط: نحوه تمیز کردن برس های آرایشی: ۹ بهترین ترفند برای تمیز کردن برس های آرایشی

تمرین کنید که کدام لباس را تا کنید

به طور کلی، تا کردن لباس‌ها به‌طور مرتب کم‌هزینه‌ترین راه برای ذخیره‌سازی آن‌ها است، با این حال، اگر در قفسه‌ها روی هم قرار می‌دهید، به احتمال زیاد آن‌ها برای مدت طولانی مرتب نمی‌مانند. (خنده‌دار این که آنچه شما نیاز دارید اغلب درست در پایین قفسه است. تی شرت ها، جامپرها و شلوارهای جین را می‌توان با استفاده از روش تا کردن فایل در قفسه ها یا داخل کشوها ذخیره کرد. که نه تنها باعث صرفه جویی در فضا می شود، بلکه تضمین می کند که می‌توانید اقلام خود را در یک نگاه ببینید. روش فایل و تا کردن شامل قرار دادن اقلام به صورت عمودی است، کمی شبیه نحوه نگهداری کاغذها در کابینت بایگانی است که یافتن و دسترسی به آنچه به دنبال آن هستید را بسیار آسان‌تر می‌کند. لباس های مشابه را کنار هم نگه دارید تا جعبه‌ای برای تی شرت، یکی برای شلوار جین و غیره داشته باشید.

مطلب مرتبط: اتاق خواب و شخصیت افراد: وضعیت اتاق خواب شما در مورد شخصیت شما چه می گوید؟

برای مرتب سازی کمد لباس؛ کشوهای خود را به معنای واقعی کلمه و به صورت تصویری تقسیم کنید

با استفاده از تقسیم‌کننده‌های کشو برای جا دادن همه چیز، از درد سر جستجو کردن در کشوی لباس زیر خود جلوگیری کنید. حتی برخی از آن‌ها دارای محفظه‌های ویژه‌ای هستند که برای لباس زیر، سوتین، جوراب، جوراب شلواری و غیره تعیین شده است. برای حفظ یک سیستم منظم، وسایل روزمره مانند جوراب، سوتین و کتانی را در جلو قرار دهید. سپس اقلام کم استفاده خود (سوتین های ورزشی، لباس شنا، لباس‌های مخصوص) را قسمت پشتی کشو، قرار دهید. در حالی که تا کردن می‌تواند ظاهری مرتب داشته باشد، اما در مورد موارد کوچک‌تر می‌تواند بیش از ارزش آن درد سر ایجاد کند. با این حال، اگر یک کمد کوچک را مرتب می‌کنید، تا کردن سوتین‌های خود رو در روی دیگر باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود. و به آن‌ها کمک می‌کند شکل خود را حفظ کنند.

مطلب مرتبط: ۱۴ بهترین رنگ برای اتاق خواب که فضایی پر از آرامش برای تان فراهم می کند

اقلام فصلی را تعویض کنید

اگر می‌توانید کمدتان را از وسط تقسیم کنید (یک طرف برای لباس‌های زمستانی و طرف دیگر برای تابستان) ایده‌آل است. اما اگر فضای کافی ندارید، در نظر بگیرید که جای دیگری برای وسایل فصل‌های دیگر پیدا کنید. نیازی به دسترسی منظم نیست. به بیرون از کمد فکر کنید. آیا در قسمت های دیگر اتاق خواب فضای ذخیره سازی کم استفاده‌ای دارید؟ به عنوان مثال، می‌توان ژاکت‌های حجیم زمستانی را در کابینت تلویزیون نگه داشت. کشوهای روی میز خواب یا انباری زیر تخت نیز گزینه های خوبی هستند. هنگام بسته‌بندی لباس‌ها، اقلام ترمه و پشم را در کیسه‌ ساخته شده از کتان یا پنبه قرار دهید.

مطلب مرتبط: سازماندهی یک آشپزخانه کوچک: ۱۰ راه برای به حداکثر رساندن هر سانتی متر از فضا

برای هفته پیش رو برنامه ریزی کنید

روال صبحگاهی خود را با برنامه ریزی قبلی برای لباس‌های هفته پیش رو ساده کنید. عصر یکشنبه زمان خوبی برای انجام این کار است. این نه تنها باعث صرفه جویی در وقت شما می‌شود. بلکه از هر گونه وحشت لحظه آخری در مورد لباس‌های شسته نشده یا چروکیده، گم شدن دکمه ها و غیره نیز جلوگیری می‌کند. هر لباس را با تقسیم کننده های روز هفته جدا کنید تا بتوانید به سرعت و به راحتی به آنچه نیاز دارید دسترسی داشته باشید. یکی دیگر از نکات مفید برای صرفه جویی در تغییرات لباس در لحظه آخر این است که جعبه خیاطی را نزدیک دست خود نگه دارید. تا بتوانید سریع تعمیرات را انجام دهید. نخ‌های سیاه، خاکستری و سفید مانند نوار چسب آهنی برای بلند کردن آسان سجاف ضروری هستند. همچنین می‌توانید از پاک کننده های نقطه ای استفاده کنید تا لک‌ها را در یک لحظه پاک کنید.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین رنگ های انرژی بخش به خانه که محیط زندگی شما را تغییر می دهند

با رعایت این نکات اتاق و کمد مرتبی خواهید داشت. موفق باشید! 😊

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *