تعبیر خواب دندان
فهرست محتوا پنهان

کارشناسان سال ها در مورد اینکه چرا ما رویا می بینیم و همچنین درمورد انواع رویاهایی که می بینیم، بحث و بررسی داشته اند. برخی بر این باورند که رویاها کلید درک ناخودآگاه ما هستند، در حالی که برخی دیگر آنها را تنها ناشی از فرآیندهای بیولوژیکی طبیعی و اتفاقات و تفکرات رومزه می دانند. با این حال، داشتن یک نوع بسیار خاص از رویا می تواند معنایی داشته باشد، به خصوص اگر خواب تکراری باشد و خواب دندان از این دست است. بسیاری از ما گاهی این خواب را می‌بینیم و به دنبال تعبیر خواب دندان هستیم.

خواب دندان بسته به جزئیات دیگری که در خواب ‌تان داشته اید می‌تواند معانی متفاوتی داشته باشد. با ما در این نوشتار همراه باشید تا 62 معنا و مفهوم دیدن دندان را در خواب بشناسید.

تعبیر خواب دندان افتادن

در تعبیر خواب دندان افتادن، اگر دندان نیمه شکسته‌ای در خواب ببینید ممکن است به معنی بیماری یکی از عزیزانتان باشد. اگر این دندان نیمه شکسته از دندان های بالایی است، این فرد مرد است و اگر از دندان های پایینی باشد، فرد بیمار یک زن است.

تعبیر خواب دندان افتادن از نظر امام صاق (ع)

از دیدگاه امام صادق (ع) دیدن دندان در عالم خواب و رویا به 6 نکته اشاره دارد که عبارتند از:

  • خانواده و افراد فامیل
  • مال و ثروت
  • سود و منفعت
  • حزن و غم
  • آسیب و صدمه
  • جدایی از خانواده و خویشاوندان

خواب سگی که دندان‌هایش را نشان می‌دهد

تعبیر خواب سگی که دندان‌هایش را نشان شما می‌‌دهد و می‌خواهد حمله کند، خیانت است. این خواب به معنی آن است که دشمنانی پنهانی دارید که هم پیمان شده‌اند رفتاری علیه شما انجام بدهند. این می‌تواند به معنی آن باشد که نگاهی منفی به زندگی دارید که از خشم و ناامیدی پر است.

کسی را با دندان‌تان گاز می‌گیرید

خواب گاز گرفتن کسی با دندان‌های‌تان و به جا گذاشتن جای دندان روی بدن آن شخص نماد تلاشی است که برای مبارزه با اثرات رفتار شخصی دیگر انجام می‌دهید. این شخص در گذشته‌ تاثیری منفی بر شما گذاشته است و شما راه‌هایی برای خنثی کردن اقداماتش علیه خودتان پیدا کرده‌اید.

درد دندان در خواب

داشتن دندان درد در خواب نشانه آن است که ممکن است با مشکلاتی مربوط به زندگی شخصی‌تان روبرو شوید. این مسائل می‌تواند مدتی ادامه پیدا کند و ممکن است حل کردن‌شان زمان ببرد. در واقع، احتمالی وجود دارد که این‌ مشکلات مدتی در زندگی شما ادامه داشته باشند و آزارتان بدهند.

تعبیر خواب دیدن دندان خودتان در آینه

دیدن دندان‌های خودتان درون آینه هشداری وحشتناک است درباره‌ی تجربه کردن بیماری طولانی یا ناراحتی‌های وخیم. این خواب می‌تواند به پریشانی‌هایی در زندگی‌تان به سبب کارهایی که بعضی از آدم‌های آزارنده انجام داده‌اند اشاره داشته باشد.

افتادن دندان در خواب

خواب افتادن دندان‌تان، چه یکی یکی باشد چه همه با هم، بد یمن است. این خواب نشانه‌ی سختی‌هایی در زندگی و ناخرسندی و اندوهی ناشی از رویدادهای نامساعد در محل کار یا زندگی شخصی است.

کشیده شدن دندان‌ها توسط دندان پزشک

تعبیر خواب دندان

خواب کشیده شدن دندان توسط دندانپزشک نشانه‌ ابتلا به بیماری یا ناراحتی است که اثری طولانی مدت بر شما خواهد گذاشت. این بیماری احتمالا می‌تواند به خاطر مشکلات مربوط به دندان مانند دیابت، ناراحتی قلبی یا سکته سبک زندگی‌تان را تغییر دهد.

خواب داشتن دندان‌های کامل و سالم

این که در خواب ببینید یک دست دندان کامل و سالم در دهان‌تان دارید، نشانه‌ی خوبی است. این خواب به معنی آن است که بعد از گذراندن دوران سختی در زندگی‌تان دوباره اوضاع‌تان روبراه خواهد شد. طرح‌ها و برنامه‌های‌تان وقتی دوباره سر پا شدید بعد از یک دوره‌ی زمانی سخت به خاطر عوامل خارج از کنترل‌تان دوباره به روال خواهند افتاد.

مسواک زدن دندان ها در خواب

خواب مسواک زدن دندان را دیدن یا شستشو با دهانشویه نشانه‌ای از آن است که برای حفظ سطح خوشبختی و شادمانی کنونی‌تان بعضی چیزها را قربانی می‌کنید. همچنین اگر بخواهید سلامتی‌تان به همین ترتیبی که هست حفظ شود به انجام تلاش‌های فراوانی نیاز دارید.

خواب دندان مصنوعی

دندان مصنوعی داشتن در خواب هشداری بر رویدادهای منفی یا بدشگون است که ممکن است در زندگی‌تان رخنه کنند. ممکن است با اثرات این رویدادها مدتی دست و پنجه نرم کنید و رهایی یافتن از آن‌ها ممکن است مدتی زمان ببرد.

در خواب بر اثر ضربه دندان‌تان بیفتد

اگر خواب ببینید دندان‌تان بر اثر دعوا یا حمله‌ از جا کنده می‌شود یک هشدار است. لازم است بیشتر مراقب شیوه‌ی مدیریت کردن امور یا مسئولیت‌های کسب و کاری در زندگی باشید. در غیر این صورت، ممکن است زیان‌های بسیاری را در زندگی کاری یا شخصی‌تان تجربه کنید.

خواب دندان پوسیده یا شکسته

تعبیر خواب دندان

دیدن خواب دندان‌های پوسیدن یا شکسته‌ای که در حال افتادن هستند به شما می‌گوید که بیش از حد از خودتان کار می‌کشید. بار کاری فعلی‌تان ممکن است برای‌تان سنگین باشد تا جایی که بر بازدهی، سطح انرژی یا حتی سلامتی‌تان تاثیر بگذارد.

اینکه در خواب دندان‌های‌تان را به بیرون تف کنید

این که خواب ببینید دندان‌های‌تان را به بیرون تف می‌کنید نشانه‌ی بدی است. این خواب هشداری است که شما یا کسی از عزیزان‌تان، چه فامیل باشد چه دوست، تسلیم بیماری یا ناراحتی بزرگی خواهد شد.

خواب دندان‌های کج و کوله

داشتن دندان‌های کج و کوله در خواب پیش بینی کننده‌ی یک سری از رویدادهای بد است که می‌تواند در زندگی‌تان رخ بدهد. همچنین این رویدادها می‌توانند شامل تجربه‌ی فقر، بیماری، در هم ریختگی عصبی و استرس روانی باشند.

کشیدن دندان توسط خودتان در خواب

اینکه خواب ببینید خودتان دندان‌تان را می‌کشید پیشگویی از قرار گرفتن در شرایط خوفناکی از زندگی است. ممکن است سختی‌هایی را تجربه کنید که می‌توانند شما را در شرایط بدی مثل احساس گرسنگی یا دچار سوء تغذیه شدن قرار دهند.

تعبیر خواب دندان های سفید و سالم

دیدن دندان‌های سالم و سفید در خواب نشانه‌ی مثبتی است. گرداگرد شما را دوستانی قابل اعتماد و صادق فرا خواهند گرفت. این خواب همچنین به این اشاره دارد که زندگی شاد، رضایتمند و موفقی را در پیش داشته باشید چون رویاها و آرزوهای‌تان تحقق پیدا خواهند کرد.

دندان‌هایی که در حال زرد شدن هستند

دیدن خواب دندان‌های زرد نشانه‌ای از فریب داده شدن است. کسی که به او اعتماد و اطمینان زیادی دارید به شما خیانت خواهد کرد. این عمل فریب‌کاری درد و استیصال برای شما به همراه خواهد داشت.

افتادن سریع دندان‌ها در خواب

اگر دندان‌های‌تان در خواب به صورت سریع و غیر منتظره‌ای دندان‌های‌تان بیرون می‌افتند، و باعث هراس‌تان می‌شوند، نشانه‌ی احساس عدم امنیت‌تان است. نداشتن بلند همتی در این لحظه شما را از دستیابی به اهدافی که روی آن‌ها کار می‌کنید باز داشته است. داشتن برنامه‌ی بلند مدتی که شما را به سخت کوشی پیشتر و کارآمدی بالاتری رهنمون می سازد کمک کننده خواهد بود.

تعبیر خواب دندان های خون آلود

تعبیر خواب دندان

خواب دندان‌های خون آلود نماد و نشانه‌ مرگ است. ممکن است عزیزی را از دست بدهید، چه خویشاوندتان باشد یا از اعضای نزدیک خانواده.

دیدن ایمپلنت دندان در خواب

خواب ایمپلنت دندان نشانه‌ای خوشایند و نویدبخش در رابطه با زندگی مالی است. ممکن است به صورت غیر منتظره‌ای کمی سود یا عایدی بیشتر نصیب‌تان شود. این امر در آینده‌ای نزدیک اتفاق خواهد افتاد.

خواب دندان‌ طلا

دیدن دندان طلا در خواب نشانه‌ای از به دست آوردن ثروتی غیر منتظره است. در دوره‌ی زمانی کوتاهی توفیقات مادی نصیب‌تان خواهد شد و این امر شما را فردی ثروتمند خواهد ساخت. ممکن است چنین ثروتی را بر اثر رویدادهایی پیش بینی نشده مانند ارثیه یا برنده شدن لاتاری به دست بیاورید.

پر کردن دندان در خواب

تعبیر خواب پر کردن دندان این است که اوضاع و کارهای‌تان به روال خواهند افتاد. زندگی شخصی یا حرفه‌ای‌تان طبق برنامه‌ای که ریخته‌اید پیش خواهد رفت و همه چیزی همان طور که می‌خواهید خوب پیش خواهد رفت. بهتر از همه آنکه، قادر خواهید بود این سطح از نظم و انضباط را در زندگی‌تان حفظ کنید.

خواب جای دندان روی بدن

تعبیر خواب جای دندان روی بخش‌هایی از بدن‌تان به عنوان نشانه‌ گاز گرفته شدن، هشداری برای احساس وحشت و نگرانی است. کسی از عزیزان‌تان باعث استرس در زندگی می‌شود چون بی‌ملاحضگی به خرج می‌دهد. او کاری را مرتکب خواهد شد که باعث به وجود آمدن این تشویش و نگرانی می‌شود.

مقاومت در برابر گاز گرفتن کسی

مقاومت برای جلوگیری از این که گازتان بگیرند نشانه‌ی آن است که یکی از نزدیکان‌تان برای‌تان خواب‌هایی دیده است! این شخص روی به دام انداختن شما کار کرده است یا سعی دارد بی‌خبر از پشت به شما خنجر بزند. سعی کنید بیشتر مراقب کسانی باشید که به آن‌ها اعتماد می‌کنید و در روابطی که با آدم‌های اطراف‌تان دارید تجدید نظر کنید.

دیدن لبخند بدون دندان در خواب

تعبیر خواب دندان

دیدن لبخند بدون دندان بر چهره‌ کسی نشانه‌ بد یمنی است. ممکن است ضرر مالی بزرگی را متقبل شوید، شاید از طریق انجام یک معامله‌ کاری اشتباه، هزینه‌ی نادرست و …

خواب نداشتن دندان

این که خواب ببینید دندانی در دهان ندارید نشانه‌ بودن در یک وضعیت بلاتکلیفی است. ممکن است خودتان را دچار زیان ببینید و ندانید چه کنید یا چگونه در دل یک بیماری وخیم و شدید یکی از خویشاوندان یا دوستان نزدیک‌تان عمل کنید. این امر ممکن است در آینده‌ای نزدیک اتفاق بیفتد.

تعبیر خواب دندان ‌های کوتاه بلند

دیدن دندان‌های نا هموار به مواجهه‌ با اختلاف نظر بین اعضای خانواده اشاره دارد. این درگیری ممکن است به خاطر جار و جنجال‌هایی بر سر میراث یا ثروت به جا مانده‌ی یکی از اعضای درگذشته‌ی خانواده نشات بگیرد.

افتادن دندان پوسیده در خواب

خواب افتادن دندان پوسیده نشانه و نماد مرگ است. ممکن است یکی از عزیزان پیرتان را از دست بدهید.

خواب دیدن دندان‌های خودتان روبروی تان

اینکه در خواب دندان‌های خودتان را پیش روی‌تان ببینید، نشان از تجربه‌ آرامش و صلح دارد. به زودی وارد دوره‌ آرامش زندگی‌تان خواهید شد. دیگر مجبور نخواهید بود نگران اتفاقات منفی یا ناخوشایند در این دوره‌ی زمانی باشید.

پیدا کردن دندان

پیدا کردن دندانی که افتاده است در خواب، به تغییرات بزرگی که در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد اشاره دارد. این خواب می‌تواند به فارغ ‌التحصیلی، ازدواج، مهاجرت، یا طلاق گرفتن اشاره داشته باشد. دلیل هرچه باشد، ممکن است باعث تغییرات بزرگی در روش زندگی‌تان بشود.

دیدن یک زن بی دندان در خواب

تعبیر خواب دندان

چنین خوابی نشانه‌ی جذب کردن کسی به خودتان است که برای‌تان جذاب نیست. این شخص ممکن است حتی آنقدر جسور باشد که به سمت شما بیاید و بخواهد با شما رابطه برقرار کند. تصمیم این که پیشنهاد او را بپذیرید یا نه کاملا به شما بستگی دارد.

دیدن یک فرد مسن بی دندان در خواب

اینکه در خواب آدم‌های پیر بی دندان ببینید نشانه‌ای از قرار گرفتن در معرض دید و توجه دیگران است. ممکن است رفتار یا اقداماتی که مدت‌ها درگیرشان بوده‌اید برای عموم فاش شود. شما از این اتفاق خوشحال نخواهید شد چون دری را می‌گشاید که مدت‌ها بسته بوده است. این کارهایی که فاش می‌شوند ممکن است چیزهایی باشند که زیاد به آن‌ها افتخار نمی‌کنید.

خواب ببینید کسی دندانش را از دست می‌دهد

اینکه خواب ببینید کسی دندانش را از دست می‌دهد به این معناست که می‌ترسید آن شخص را به خاطر تغییر در زندگی‌اش یا مهاجرت احتمالی‌اش از دست بدهید. این دوست شما برای‌تان بسیار عزیز است و ممکن است به جای دیگری نقل مکان کند یا مثل قبل در دسترس شما نباشد – به هر دلیلی.. این تغییر در وضعیت کنونی‌تان باعص ترس شما می‌شود چون می‌خواهید این دوست‌تان بازهم کنارتان باشد.

تعبیر خواب دندان گم شده

دیدن خواب دندان گم شده، به خصوص دندان‌هایی که افتاده‌اند یا با ضربه کنده شده اند، نشانه‌ شومی هستند و به معنی آنند که قرار است دوره‌ی زمانی از عمرتان را پشت سر بگذارید که مملو از دشواری‌ها و ناراحتی‌ها است. ممکن از یاس‌های بزرگ و یک سری از رویدادهای ناخوشایند را تجربه کنید که بر نگرش‌تان نسبت به زندگی اثر منفی داشته باشد. این ممکن است شامل بی‌آبرویی، خجالت زدگی، و تمسخر نیز بشود.

دیدن دندان‌های سفید مثل برف

تصویر دندان‌های سفید برفی به رضایتمندی و خشنودی اشاره دارد. اگر دندان‌های فوق‌العاده سفیدی که در خواب می‌بینید متعلق به خودتان باشد یعنی زندگی کنونی‌تان دقیقا همان چیزی است که آرزویش را داشته و برایش برنامه ریزی کرده‌اید. در ضمن، این که خواب ببینید سایرین دندان‌های سفید برفی دارند یعنی اطراف تان را آدم‌های حامی و سازگاری فرا گرفته‌اند که به وقت لزوم مشاوره و راهنمایی‌های خوبی به شما می‌دهند.

دیدن خواب هیولایی با دندان‌های بزرگ

اینکه در خواب ببینید در دام هیولایی با دندان‌های تیغ مانند بزرگ افتاده‌اید، چیز وحشتناکی که در دنیای واقعی هرگز اتفاق نخواهد افتاد، اکثرا به عنوان نمادی طبیعی از چند پیامد محتمل به شمار می‌آید. در کل، این خواب پیشگویی می‌کند که در آینده‌ی پیش رو شما به سفر، ماجراجویی یا رقابتی شخصی ورود خواهید کرد.

از دست‌ دادن یکی از دندان‌ها در خواب

تعبیر خواب دندان

خواب از دست دادن یک تک دندان اغلب نشانه‌ای دال بر پیش بینی بد اقبالی کوچکی است که دامن زندگی تان را می‌گیرد. چه خودش جایی افتاده باشد چه خودتان آنرا بکشید و بعد گم بشود، این نماد نشانگر چیز بدی است که در آینده ای نزدیک برای‌تان اتفاق خواهد افتاد. البته ممکن است چندان موضوع حادی نباشد و شما بتوانید بر آن غلبه کنید و سریعا به مسیر حرکت خود ادامه دهید.

از دست دادن دندان ها

خواب از دست دادن دندان ها برخی معانی منفی در خود دارد. این قضیه صادق است چه همه‌ آنها را یکجا از دست داده باشید چه یکی یکی شروع به ریختن کرده باشند. این نماد بخصوص اغلب به بد اقبالی و موقعیت دشوار در عالم بیداری مربوط می‌شود. سختی‌های شما باعث اندوه و نارضایتی زیادی در واقعیت خواهد شد.

اینکه دندان ‌های دخترم درخواب می‌ریزد

به طور کلی خواب از دست دادن دندان در خواب معنی و مفهوم خطر یا بد اقبالی را در بر دارد که به زودی رخ خواهد داد، با این حال معنای بخصوص آن ممکن است بسته به بافتار خواب متفاوت باشد. در نتیجه اگر در خواب دیدید که دندان دخترتان می‌ریزد این می‌تواند نشانه‌ی نگرانی‌تان درباره‌ی سلامتی او باشد.

از دست دادن دندان‌های جلو در خواب

تعبیر خواب از دست دادن دندان‌های جلو اغلب نوعی پیش بینی بد اقبالی در واقعیت است. بد بیاری‌تان برای همه‌ اطرافیان آشکار خواهد بود، حتی کسانی که آرزو می‌کنند کاش شما را در این وضعیت نمی‌دیدند. دوستان و خانواد ممکن است تاسف بخورند از سختی‌ها و مصائبی که شما با آن‌ها روبرو هستید و نمک به زخم شما بپاشند. ممکن است لازم باشد مدت زمانی را دور از کسانی که شما را پیش از این دوران سخت می‌شناختند بگذرانید تا وجهه و آبروی‌تان را حفظ کنید و قربانی احساسات شرم و تاسف نشوید.

از دست دادن کل دندان‌ ها در خواب

خواب از دست دادن تمام دندان‌های‌تان، چه همه یک جا رخ بدهد چه دانه به دانه در طول خوابتان، پیشگویی از مصائب و امتحان‌های بزرگ پیش رو در آینده است. شما قرار است یک دوره‌ی بدشانسی پر از دردسر و نا امیدی را پشت سر بگذارید. ممکن است زمان زیادی طول بکشد تا اوضاع را به وضعیت نرمال باز گردانید، حتی با سخت کوشی و کمک دیگران.

از دست دادن تعداد زیادی از دندان‌ها در خواب

خواب از دست دادن تعداد زیادی از دندان‌ها نشانه‌ی به شدت بد یمنی است، چون خبر از ناراحتی و رویدادهای دلسردکننده در آینده می‌دهد. احتمال دارد دچار یک سری از اتفاق‌های ناخوشایند و ناراحت کننده بشوید که حسابی آشفته‌تان بکند. اگر هنوز بعد از دیدن این خواب دردسرهای بزرگی را تجربه نکرده‌اید، بهتر است مواظب بعضی از دارایی‌های ارزشمندترتان باشید مبادا ناگهان ارزش‌شان را از دست بدهند، گم یا خراب بشوند.

خواب بیرون رفتن بدون مسواک زدن دندان‌ها

تعبیر خواب دندان

اگر خواب دیدید که بدون مسواک زدن از خانه بیرون می‌روید نشانه خوبی است. نشانه‌ی رشد شخصیت است. کمتر توجه کردن به واهر و رها کردن خودتان از نرم‌های اجتماعی. روبرو شدن با جهان به همان شکل و صورتی که هست، بدون تظاهر یا ترس از قضاوت شدن.

خواب دندان‌های آدم‌ها بیرون از دهان رشد می‌کنند

اینکه دندان‌های‌تان شکل عجیب و غریب و بزرگتر از حد معمولی داشته باشند استعاره‌ای از یک سری رویداد دردسرساز است که ممکن است در شرف وقوع در زندگی‌تان باشند. هر دندان بیش از حد تیزی نشانه‌ی یک چالش یا دشواری است که ممکن است مجبور باشید آن را پشت سر بگذارید. به علاوه، تلاش‌های‌تان برای کندن آن دندان‌ها می‌تواند آشکار سازد که این دشوارها به امور مالی مربوط می‌شوند، چون کشیدن دندان خودتان اغلب با زیان مالی و دوره‌هایی از گرسنگی مرتبط است. اگر از لحاظ مالی روزگار سختی را می‌گذرانید، عاقلانه است که به دقت مراقب خرج و مخارج‌تان باشید و پیش از آن که دیر شود کمک بگیرید.

شستن دندان‌ها با نمک در خواب

خواب شستن دندان‌های‌تان با نمک در خواب ممکن است نشان بدهد مجبور هستید یک سری چیزها را قربانی کنید و برای شاد و سالم ماندن تلاش بیشتری به خرج دهید. احتمالا وضعیتی در زندگی‌تان وجود دارد که ممکن است به شما فشار آورده باشد و باعث استرس شود و رفتار مهربانه با سایرین را دشوار سازد.

تعبیر خواب نوزادی با دو دندان

چنین خوابی می‌تواند یکی سری رویداد پیش رو را پیش بینی کند که شما را غافلگیر و خوشحال خواهند کرد. با اینکه ممکن است از آنچه اتفاق می‌افتد یا آنچه می‌آموزید یکه بخورید، اما مطمئنا به زندگی شما شادمانی خواهد بخشید. تمرکزتان بر دندان درون دهان نوزاد نشان دهنده‌ی این غافلگیری‌هایی است که ممکن است در لفافه‌ی بار و مسئولیت و معذب بودن پنهان باشند. عاقلانه خواهد بود اگر از روی ظاهر قضاوت نکنید و بگذارید پیش از آنکه تصمیمی بگیرید امور به روال خود پیش بروند.

اینکه خواب ببینید بر اثر دندان قروچه دندان از دست می‌دهید

این خواب حاکی از رویدادهای خاصی است که ممکن است برای‌تان سخت یا دشوار باشند ممکن است خودتان را در شرایطی بیابید که تعادل و هارمونی زندگی‌تان را بر هم بزند. معنی از دست دادن دندان بر اثر دندان قروچه‌ی مداوم نماد آن است که هر مشکلی که با آن مواجه می‌شوید به کنترل و هدایت خودتان منجر خواهد شد. سعی کنید با شرایط سازگار شوید و حالت مثبت و آرام خود را حفظ کنید تا از زندگی بیشترین لذت ممکن را ببرید.

خواب پسرتان که دندان جلویی‌اش می‌افتد

این که خواب ببینید پسرتان دندان جلویی‌اش می‌افتد می‌تواند نشان از نگرانی خاص شما نسبت به احتمال از دست دادن پسرتان داشته باشد. درحالی که این خواب می‌تواند به خاطر آن باشد که احتمالا در گذشته تصادفی داشته است یا از نوعی ناخوشی رنج می‌برده است که باعث شده است شما نسبت به سلامتی و در امان بودن او نگران شوید و بترسید، همچنین می تواند نشان از ترسی باشد که همه‌ی والدین از آینده‌ دارند و اینکه بچه‌های‌شان بزرگ شوند و در نهایت آن‌ها را ترک کنند.

زیان شخصی

فلج خواب عادات ناسالم خواب تعبیر خواب دندان

یکی از رایج ترین تعابیر افتادن دندان در خواب، می‌تواند نشان از زیان شخصی است. اگر خواب افتادن دندان‌تان را می‌بینید ممکن است یکی از عزیزانتان را از دست بدهید. شاید طلاق بگیرید یا شراکت‌تان را از دست بدهید. همچنین ممکن است شغل یا خانه تان را از دست  بدهید. همچنین در برخی مذاهب باور بر این است که خواب دیدن از دست دادن دندان می‌تواند به معنای مرگ در خانواده شما باشد.

نگرانی از آینده

اگر خواب افتادن دندان تان را می‌بینید ممکن است نگران آینده‌تان باشید و از اتفاقاتی که ممکن است در آینده بیفتد هراس داشته باشید.

استرس و فشار

استرس، چه مربوط به کار باشد و چه در خانه، بخشی طبیعی از زندگی است. با این حال، استرس کنترل نشده می‌تواند به واکنش های فیزیکی تبدیل شود. اگر بیش از حد معمول  استرس دارید احتمال این که خواب افتادن دندان‌هایتان را ببینید، وجود دارد.

اضطراب

در حالی که گاهی اوقات از استرس و اضطراب همیشه با هم نام گرفته می‌شود، اضطراب یک وضعیت روحی است که بیش از حد معمول نشان از نگرانی و احساس ناامنی‌تان دارد که می‌تواند در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد کند. اضطراب می‌تواند باعث دندان قروچه در شب شود که یکی از دلایل دیدن خواب افتادن دندان‌ها است.

تعبیر دیدن خواب دندان نشان از تغییرات بزرگ دارد

هم استرس و هم اضطراب می‌توانند با تغییرات عمده در آینده زندگی‌تان مرتبط باشند. چه شغل یا ترفیع جدیدی در پیش داشته باشید، چه در حال نقل مکان به یک شهر جدید یا ازدواج و بچه دار شدن باشید، همه این سناریوها می‌توانند ناخودآگاه شما را تحت تاثیر قرار دهند.

در چنین شرایطی ممکن است نگران رویدادهایی باشید که ممکن است با تغییرات جدید زندگی‌تان اشتباه پیش برود. همین امر منجر به دیدن چنین خوابی در شما می‌شود.

افسردگی

افسردگی شامل احساس گناه شدید، ناامیدی و گاهی اوقات تنهایی است. وقتی به خودتان ارزشی قائل نیستید، در واقع سلامت جسمی و روانی‌تان را به خطر می‌اندازید. اگر فکر می‌کنید به افسرده مبتلا شده‌اید، حتما به پزشک مراجعه کنید.

حسادت

سندرم اتللو یا حسادت بیمارگونه تعبیر خواب دندان

اگر نسبت به شریک زندگی، دوست یا همکارتان حسادت می‌کنید، انرژی منفی فروخورده درونتان هنگام خواب به ضمیر ناخودآگاه‌تان تاثیر می‌گذارد. چنین احساساتی نیز منجر به دیدن خواب دندان می‌شود.

دیدن خواب کسی که دندانش افتاده است

رویاهایی که در مورد افتادن دندان‌ها می‌بینید ممکن است لزوماً مربوط به دندان‌های خودتان نشود، این هم امکان دارد که خواب کسی را ببینید که دندانش افتاده است. دیدن خواب افتادن دندان شخصی دیگر شامل از دست دادن دندان های شیری کودکان، یا شاید تصادف در بزرگسالانی باشد که دندان هایشان در این حادثه شکسته است. حتی ممکن است خواب ببینید که یک فرد مسن دندان‌هایش  را از دست می‌دهد. که تعبیر آن می‌تواند نشان از احساسات منفی شما نسبت به شخص دیگر دارد.

دندان قروچه

گاهی اوقات وقتی در خواب دندان قروچه نیز کنید، ممکن است خواب افتادن دندان‌هایتان را ببینید که هیچ معنی خاصی ندارد.

شکستن دندان

شکستن دندان‌ها واضح ترین خوابی است که ممکن است ببینید. اگر اخیراً دندان‌تان افتاده یا شکسته ممکن است خوابش را نیز ببینید.

رویش دندان های جدید در تعبیر خواب دندان

کودکان و نوجوانانی که هنوز از  دندان های شیری شان نیفتاده است، امکان این که خواب رویش دندان‌های جدید را ببیند وجود دارد. دیدن چنین خواب هایی هیچ معنایی ندارد، و دندان های کودک شما در زمان مناسب خودش رشد خواهد کرد.

ضعیف شدن سلامت بدنتان

اگر روتین خودمراقبتی مناسبی ندارید و به خوراک و ورزش تان بی توجه هستید نه تنها به سلامت جسمانی تان ضرر وارد می‌کنید بلکه کیفیت خواب تان نیز پایین خواهد آمد. در چنین مواقعی دیدن خواب دندان به شما هشدار می‌دهد که باید از بدنتان مراقبت کنید.

درد دندان در خواب

درمان خانگی برای دندان درد تعبیر خواب دندان

اگر در خواب ببینید که دندانی که درد می‌کند را کنده اید، نشان از به دست آوردن مال و اموال دارد. همچنین اگر ببینید که دندانی که درد می‌کند را کنده و در دست گرفته اید نشان از به دست آوردن سود و منفعتی زیادی دارد.

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.4 / 5. تعداد آرا: 52

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *