آیا تا به حال پیش آمده که کسی را نگاه کنید و با خودتان بگویید «چقدر جذاب، متمایز و قابل تحسین به نظر می‌رسد!»  خوب این برداشت شما به احتمال زیاد ناشی از زبان بدن خاصی بوده‌ که این فرد داشته‌است.

ارتباط غیرکلامی نخستین دست‌آویزی است که غریبه‌ها برای اولین تاثیرگذاری روی شما به کار می‌برند. اگر شما هم به دنبال افزایش کاریزما از طریق زبان بدن هستید، در این نوشتار با ما همراه باشید!

۱. افزایش کاریزما؛ صاف بنشینید

خم شدن نشانه بی‌احترامی است زیرا با این حالت به نظر می‌رسد که بی‌حوصله‌اید یا علاقه‌ای به حضور در آن جمع ندارید. اما وقتی صاف می‌نشینید یا می‌ایستید، هم حالتی کاریزماتیک از خود نشان می‌دهید و هم حس موفقیت را انتقال می‌دهید. زیرا شانه‌ها و بدن صاف در تکنیک‌های زبان بدن، حس قدرت را منتقل می‌کند.

۲. کمی رو به جلو خم شوید

با این کار مردم احساس می‌کنند که شما علاقمند حرف‌های آن‌ها هستید.

مطلب مرتبط: ۱۴ ترفند روانشناسی که به راحتی ذهن آدم ها را بخوانید

۳. از حرکات سر و دست استفاده کنید

وقتی به راحتی از حرکات بدن‌تان در حین صحبت استفاده کنید و راحت باشید، مخاطبین حس می‌کنند که شما از آنچه می‌گویید، کاملا مطلع هستید. البته زیاده‌روی در استفاده از حرکات بدن، تاثیر عکس دارد و حالتی دور از واقعیت‌گویی به شما می‌دهد.

۴. بخندید، لبخند بزنید و سرتان را به نشانه تایید تکان بدهید

شاید موضوع مورد صحبت جدی باشد، اما قرار نیست شما چهره‌ای جدی از خود نشان دهید. بهتر است گاهی سرتان را به نشانه تایید حرف مخاطبین تکان بدهید.

مطلب مرتبط: ۹ ترفند روانشناسی که به راحتی همه را جذب خود کنید

۵. افزایش کاریزما؛ تماس چشمی مناسب داشته باشید

داشتن تماس چشمی با مخاطب نشان می‌دهد که اعتماد به نفس دارید و از خودتان مطمئن هستید. این نکته به خصوص زمانی مهم است که در حال انتقال پیام مهمی هستید.

۶. محکم دست بدهید

شل دست دادن نشان‌دهنده عدم اعتماد به نفس است. از سویی، بیش از حد محکم دست دادن هم به نوعی خشن به نظر می‌رسد. ایده‌آل این است که فشار کمی بر دست طرف مقابل وارد کنید و ابدا دست او را تکان ندهید.

مطلب مرتبط: ۱۰ زبان بدن برای کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند

۷. زبان بدن طرف مقابل را تقلید کنید

مطابق با تحقیقات، این کار کمک می‌کند که احساسات مخاطب را بهتر درک کنیم. مثلا اگر او رو به جلو خم می‌شود شما هم همین‌ کار را بکنید.

۸. دست به سینه نشوید و پا روی پا نیندازید

این دو حرکت نشان می‌دهند که شما برای صحبت مخاطب‌تان اهمیتی قائل نیستید.

۹. افزایش کاریزما؛ به طول یک دست از مخاطب فاصله بگیرید

زیادی نزدیک بودن به مخاطب سبب می‌شود که او راحت نباشد و زیادی دور بودن هم عدم اعتماد به نفس شما را نشان می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۸ زبان نامناسب بدن که باید همین امروز کنار بگذارید

۱۰. حواس‌تان به پلک زدن‌های‌تان باشد

این یکی کمی دشوار است زیرا پلک زدن غیرارادی است و اگر بخواهید کنترلش کنید، ممکن است غیرطبیعی به نظر برسید. با این حال زیادی پلک زدن به این معناست که راحت نیستید. بکوشید ریلکس باشید و اگر متوجه شدید که زیادی پلک می‌زنید، چشم‌های‌تان را برای لحظه‌ای ببندید، شاید کمی آرام شوید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *