خواهر ویلهلمینا لنکستر چهار سال پیش درگذشت، اما این اواخر که جسد او در صومعه ای که خودش در میسوری تأسیس کرده بود، از قبر خارج شد، مردم شاهد اتفاقی عجیب و شگفت آور بودند! جسد کاملا سالم بود!

از زمان نبش قبر در 18 ماه می، اخبار مربوط به جسد پوسیده نشده راهبه مثل بمب صدا کرد در حدی که هزاران نفر برای تماشای جسد این راهبه راهی صومعه شده‌اند.

گفته می‌شود نبش قبر لنکستر، که سال 2019 درگذشت، انجام شد تا بقایای جسد او به کلیسای کوچک صومعه، آخرین محل اقامت او، منتقل شود. به گفته لری فیش، کلانتر شهرستان کلینتون، روز یکشنبه، صومعه شاهد بود که هر ساعت به طور متوسط 200 وسیله نقلیه به این منطقه می‌رسید. فیش در یک ویدیوی فیس بوک گفت که انتظار می‌رود این صومعه تا پایان روز 15000 بازدیدکننده داشته باشد.

بسیاری از بازدیدکنندگان با تماشای بقایای لنکستر که در معرض نمایش است دست به دعا شدند. چندین نفر بدن او را با دست یا مهره های تسبیح لمس کردند، در حالی که برخی دیگر دست های راهبه مرده را می‌بوسیدند!

لنکستر هرگز مومیایی نشده و در یک تابوت چوبی ترک خورده دفن شده بود. به گزارش خبرگزاری‌ها، اگرچه «لایه‌ای از کپک ضخیم» روی بقایای جسد وجود داشت، اما هم لنکستر و هم لباسی که او می‌پوشید «سالم» بودند.

در آیین کاتولیک، جسد “سالم” – یا بهتر بگوییم، بدنی که تجزیه نشده است – به عنوان نشانه ای از تقدس تلقی می‌شود.

صومعه، لنکستر را اولین زن آفریقایی-آمریکایی که جسدش سالم مانده اعلام کرده است. اسقف جانستون از کانزاس سیتی-سنت جوزف در بیانیه ای گفت که لنکستر هنوز قدیس در نظر گرفته نشده است. او ادعا کرد که “تحقیقات کامل” در مورد جسد لنکستر در حال حاضر در حال انجام است.

علی‌رغم ادعای رسانه‌ها مبنی بر اینکه وضعیت جسد لنکستر باعث گیج شدن پزشکان شده است، برخی کارشناسان قبلاً گفته اند که پوسیدگی جسد اتفاقی غیرعادی نیست!

نیکلاس پاسالاکوا، پزشکِ پزشکی قانونی، به نیوزویک گفت: «به طور کلی، وقتی جسدی را دفن می‌کنیم، انتظار می‌رود که تقریباً پنج سال طول بکشد تا بدن بپوسد. این اتفاق بدون تابوت یا هر محفظه و بسته بندی دیگری که جسد را احاطه کرده رخ می‌دهد. بنابراین برای این جسد، که در تابوت دفن شد، من شخصاً تصور نمی‌کنم که اتفاق تعجب آوری رخ داده که جسد پس از چهار سال سالم مانده است.»

با این حال، پیروان مذهبی از سرتاسر ایالات متحده همچنان به صومعه مورد نظر می‌آیند، تا جسد راهبه‌ای که هنوز هم سالم مانده است را ببینند. قرار بود جسد راهبه تا 29 ماه می به نمایش گذاشته شود. بر اساس وب سایت صومعه، جسد راهبه در نزدیکی محراب سنت جوزف در کلیسا و در یک محفظه شیشه ای محصور خواهد شد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 192

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *