مشهورترین زنان کارآفرین جهان

مشهورترین زنان کارآفرین جهان چه کسانی هستند؟. قبلا اکثرا از کارآفرینان مرد سخن به میان می‌آمد. اما در سال های اخیر تعداد زنان کارآفرین در جهان رو به افزایش است. داستان های موفقیت شگفت انگیز بسیاری وجود دارد که می‌توان از مشهورترین زنان کارآفرین شنید.

مطلب مرتبط: ۴ درس‌ موفقیت از والت دیزنی برای کارآفرینان

15 تا از مشهورترین زنان کارآفرین جهان

بنابراین، اگر علاقه مند به یادگیری کمی بیشتر در مورد برخی از موفق ترین زنان در تجارت هستید؛ این لیست از معروف ترین کارآفرینان زن در جهان را بررسی کنید.

 1. آنگلا مرکل، مشهورترین زنان کارآفرین جهان

مطلب مرتبط: ۱۰ درس موفقیت از مارک کیوبن، یکی از بزرگ ترین کارآفرینان عصر حاضر

دارایی خالص: 11.5 میلیون دلار

آنگلا مرکل، مشهورترین زنان کارآفرین

آنگلا مرکل سیاستمدار آلمانی و صدرالعظم سابق است. در حالی که آنگلا ممکن است از نظر فنی یک کارآفرین نباشد، ارزش گنجاندن در این لیست را دارد. زیرا او به عنوان قدرتمندترین زن جهان نام گرفت. فکر نکنم هیچ زنی معروف تر از او باشد.

مطلب مرتبط: ۹ حقیقت خواندنی در مورد ایلان ماسک، یکی از ثروتمندترین مردان جهان!

 1. سوفیا ورگارا، مشهورترین زنان کارآفرین

دارایی خالص: 37 میلیون دلار

سوفیا ورگارا، مشهورترین زنان کارآفرین

سوفیا ورگارا علاوه بر این که یک هنرپیشه و مدل با استعداد است. و طی سال‌ها مورد تایید شرکت‌هایی مانند هد اند شولدرز، پپسی رژیمی و  کاورگرل است، یک زن کارآفرین موفق نیز هست. سوفیا یکی از بنیانگذارانLatin World Entertainment، شرکت مدیریت استعداد ، شرکت تولید کننده و یک شرکت بازاریابی سرگرمی است. سال گذشته او از با تلاش‌های زیاد خود، 37 میلیون دلار به دست آورد.

مطلب مرتبط: ثروتمندترین زنان ۲۰۲۲ در جهان چه کسانی هستند؟

 1. آریانا هافینگتون از مشهورترین زنان کارآفرین

دارایی خالص: 50 میلیون دلار

آریانا هافینگتون از مشهورترین زنان کارآفرین

آریانا هافینگتون موسس هافینگتن پست بود و حتی پس از فروش این شرکت به آمریکا آنلاین به مبلغ 315 میلیون دلار، نقش مهمی در فعالیت روزانه این شرکت دارد. آریانا همچنین یک نویسنده ماهر و مدیر اصلی کتاب او Thrive: The Third Metric to Success است. که اکنون در سربرگ وب سایت نشان داده شده است. دارایی خالص آریانا هافینگتون حدود 50 میلیون دلار است.

مطلب مرتبط: ۸ درس موفقیت از وارن بافت، یکی از ثروتمندترین مردان جهان

 1. دبی فیلدز

دارایی خالص: 65 میلیون دلار

دبی فیلدز کارآفرین

در سال 1977، دبی فیلدز نانوایی خانم فیلدز را تاسیس کرد. که اکنون یکی از بزرگترین خرده فروشی کلوچه های تازه در ایالات متحده است. دبی از زمان تاسیس این کسب و کار، توانسته آن را در 11 کشور مختلف آن را گسترش دهد. که 650 نانوایی آن در ایالات متحده و 80 نانوایی دیگر در کشورهای سراسر جهان نمایندگی دارد. دارایی خالص دبی فیلدز 65 میلیون دلار است.

مطلب مرتبط: ایلان ماسک باز هم ثروتمندترین مرد جهان شد!

 1. سوزان وویچیکی

دارایی خالص: 350 میلیون دلار

سوزان وویچیکی کارآفرین زن

سوزان وویچیکی در کالیفرنیا به دنیا آمد و در دانشگاه هاروارد تاریخ و ادبیات خواند. گوگل توسط لری پیج و سرگئی برین دو بنیانگذاران گوگل، در گاراژ سوزان در سال 1998 تاسیس شد. و سوزان یک سال بعد به اولین مدیر بازاریابی گوگل تبدیل شد. سوزان وویچیکی از زمان تصاحب یوتیوب توسط گوگل، مدیرعامل یوتیوب شده است.

مطلب مرتبط: ثروتمندترین باشگاههای فوتبال: درآمد باشگاههای فوتبال جهان در سال ۲۰۲۱

 1. ایندرا نویی

دارایی خالص: 144 میلیون دلار

ایندرا نویی

ایندرا نویی در 28 اکتبر 1955 متولد شد و یک مدیر بازرگانی آمریکایی است. ایندرا در حال حاضر توسط پپسی به عنوان مدیرعامل استخدام شده است. او ابتدا در سال 1994 به شرکت ملحق شد، در سال 2001 مدیر مالی و سپس در سال 2006 مدیر اجرایی شد. سال گذشته، ایندرا در رتبه سیزدهم قدرتمندترین زن جهان از نظر فوربس قرار گرفت. حقوق ایندرا از شرکت پپسی حدود 28.6 میلیون دلار و دارایی خالص او 144 میلیون دلار است که او را به یکی از مشهورترین زنان کارآفرین جهان تبدیل می کند.

مطلب مرتبط: ویژگی های کارآفرین موفق: چگونه به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم؟

 1. بیانسه

دارایی خالص: 450 میلیون دلار

بیانسه کارآفرین

آیا می دانستید که مجموع دارایی خالص بیانسه و جی زی بیش از یک میلیارد است؟. بد نیست با توجه به این که صنعت موسیقی هم صنعت اصلی و هم درآمد آن هاست. از این میلیارد دلار دارایی خالص، ثروت شخصی بیانسه 450 میلیون دلار تخمین زده می شود. اما فراتر از تمام جوایز و تقدیرنامه‌ای که بیانسه برای موسیقی‌اش دریافت کرده است. بیشتر این ثروت از سرمایه‌گذاری‌های دیگر از جمله حمایت‌های مختلف، سرمایه‌گذاری‌ها و خط تولید لباس‌های خودش به دست آمده است. به جرات می توان گفت که بیانسه و جی زی هر دو در میان ثروتمندترین زوج های جهان هستند.

مطلب مرتبط: ۸ روشی که کارآفرینان جوان باید در سال ۲۰۱۹ دنبال کنند

 1. شریل سندبرگ

دارایی خالص: 1 میلیارد دلار

شریل-سندبرگ

شریل سندبرگ یک مدیر اجرایی فناوری، نویسنده و فعال آمریکایی است. که در حال حاضر مدیر اجرایی فیس بوک است. او همچنین عضو هیئت مدیره شرکت والت دیزنی، سازمان بین المللی زنان برای زنان، مرکز توسعه جهانی و V-Day است. او در سال 2012 توسط مجله تایم در فهرست 100 شخصیت برتر جهان قرار گرفت. و اکنون شریل سندبرگ با دارایی خالص یک میلیارد دلاری باید به عنوان یکی از موفق ترین و مشهورترین کارآفرینان زن در جهان توصیف شود.

مطلب مرتبط: ۱۶ کلید موفقیت از تاثیرگذارترین آدم های جهان!

 1. سارا بلیکلی

دارایی خالص: 1 میلیارد دلار

سارا بلیکلی

سارا بلیکلی بنیانگذار اسپانکس، یک شرکت چند میلیون دلاری پوشاک زیر است. در حالی که بلیکلی در زمان تاسیس Spanx پول زیادی برای سرمایه گذاری نداشت. این واقعا یک مثال واقعی از این است که چرا او یکی از مشهورترین کارآفرینان زن است. ایده سارا بارها از سوی سرمایه گذاران بالقوه رد شد و تلاش زیادی برای از بین بردن این شرکت انجام شد. در واقع، در طول بازاریابی اولیه این برند، تعریف و تمجیدهای اپرا وینفری بود که باعث افزایش آگاهی و فروش محصولات سارا شد. اکنون با ثروت خالص یک میلیارد دلار، داستان موفقیت سارا بلیکلی ارزش خواندن دارد.

مطلب مرتبط: ۱۰ درس کارآفرینی از جک ما، یکی از ثروتمندترین مردان جهان

 1. وانگ لایچون

دارایی خالص: 1.5 میلیارد دلار

وانگ لایچون

وانگ لایچون، رئیس شرکت لاکسشر، یک تولیدکننده چینی لوازم الکترونیکی است که بسیاری از قطعات اپل را تامین می کند. زمانی که برای اولین بار مرز میلیاردر شدن را شکست، او به عنوان یکی از جوان ترین میلیاردرهای زن خودساخته جهان معرفی شد. وان لایچون این شرکت را در سال 2004 به همراه برادرش خرید و اکنون دارایی خالص او تقریباً 1.5 میلیارد دلار است.

مطلب مرتبط: عوامل شکست یا پیروزی زنان کارآفرین کدام‌ها هستند؟

 1. شر وانگ

دارایی خالص: 1.6 میلیارد دلار

شر وانگ

شر وانگ یکی از بنیانگذاران اچ.تی.سی یا High Tech Computer Corporation، شرکت معروف فناوری تلفن همراه است. چر در سال 1958 متولد شد و در سال 1981 مدرک اقتصاد را از دانشگاه کالیفرنیا دریافت کرد. یک سال پس از آن بود که او به شرکت “اولین کامپیوتر بین المللی” پیوست. و پس از تاسیس VIA در سال 1987، در سال 1997 شرکت HTC را تأسیس کرد. چر با دارایی خالص 1.6 میلیارد دلار در لیست میلیاردرهای فوربس در سال های 2010، 2011 و 2012 قرار گرفته است. او حتی در لیست قدرتمندترین زنان جهان در سال 2012 قرار گرفت. شر وانگ قطعا یکی از موفق ترین و مشهورترین کارآفرینان زن است. و HTC اکنون یکی از برترین شرکت های رقیب فناوری تلفن همراه در میان شرکت هایی مانند اپل، سونی و سامسونگ است.

مطلب مرتبط: ۵ بزرگترین موانع روان شناختی که کارآفرینان با آنها مواجه خواهند بود

 1. دنیس کوتس

دارایی خالص: 2.5 میلیارد دلار

دنیس کوتس

دنیس کوتس موسس Bet365، یک شرکت انگلیسی برای خدمات قمارخانه‌های آنلاین است. دنیز نام دامنه Bet365.com را در ژانویه 2000 خریداری کرد. و یک سال تمام را صرف ساختن سایت، قبل از راه اندازی آن برای عموم کرد. بت 365 با وام 15 میلیون پوندی از رویال بانک اسکاتلند شروع به کار کرد. از آن زمان، این سایت به یکی از بزرگترین سایت های قمار آنلاین در جهان تبدیل شده است. شما نمی توانید یک بازی فوتبال را در بریتانیا بدون دیدن تبلیغ Bet365 تماشا کنید. دارایی خالص دنیز 2.5 میلیارد دلار است.

مطلب مرتبط: راز کسب و کارهای دیجیتالی؛ ۵ راز بازاریابی شبکه های اجتماعی که باید بدانید

 1. فولورونشو الکیجا از مشهورترین زنان کارآفرین جهان

دارایی خالص: 2.5 میلیارد دلار

فولورونشو الکیجا، مشهورترین زنان کارآفرین جهان

فولورونشو الکیجا در واقع ثروتمندترین زن کارآفرین در نیجریه است. او ممکن است در مقایسه با سایر کارآفرینان زن مانند اپرا وینفری، آریانا هافینگتون و بیانسه چندان شناخته شده نباشد. اما دارایی خالص او حدود 2.5 میلیارد دلار است. اولین شرکت فولورونشو یک شرکت خیاطی به نام Supreme Stitches بود که او پس از دو شغل قبلی اش تاسیس کرد: یکی در Sijuade Enterprises در نیجریه و دیگری در اولین بانک ملی شیکاگو. از این که چند سال طول کشید تا سوپریم استیچز موفق شود. آلاکیجا در صنایع دیگری مانند صنعت نفت و چاپ هم سرمایه گذاری کرد. سال گذشته او به عنوان 96 امین زن قدرتمند جهان توسط فوربس انتخاب شد.

مطلب مرتبط: شکوفایی کسب و کار: کارگران شاد عامل اصلی موفقیت کسب و کارها هستند!

 1. اپرا وینفری

دارایی خالص: 3 میلیارد دلار

اپرا ونیفری، کارآفرین

 

 

همه ما عاشق اپرا وینفری هستیم، اینطور نیست؟ اپرا یک بازیگر با استعداد، موفق، مجری برنامه گفتگو، تهیه کننده، و فعال بشردوستانه است. موفق ترین و محبوب ترین پروژه او احتمالا “نمایش اپرا وینفری” است. که به دلیل یکی از طولانی ترین برنامه های گفتگوی روزانه پخش شده. و در مجموع برای 25 فصل و این برنامه طولانی، جایزه دریافت کرد.

مطلب مرتبط: موفقیت در کسب و کار: ۵ راهکار ساده جهت توسعه شخصیتی در محل کار

 1. جینا راینهارت، مشهورترین زنان کارآفرین جهان 

دارایی خالص: 11.7 میلیارد دلار

جینا راینهارت

جینا راینهارت، میلیاردر استرالیایی، با 11.7 میلیارد دلار دارایی، ثروتمندترین فرد استرالیا و ششمین زن ثروتمند جهان است. راینهارت رئیس گروه کاوشگر هنکاک است، یک شرکت معدنی که سالانه 30 میلیون تن سنگ آهن تولید می کند. راینهارت با درگذشت پدرش در سال 1992 رئیس شرکت شد. و از آن زمان به یکی از ثروتمندترین زنان کارآفرین در جهان تبدیل شد.

این لیستی از 15 کارآفرین زن بود که به شما معروفی شد. بسیاری از زنان کارآفرین بزرگ در جهان وجود دارند، و این فهرست فقط یک نقطه از آن کوه بزرگ و عظیم است. اما امیدواریم این مطلب بینش خوبی از ثروتمندترین و موفق ترین زنان تاجر جهان به شما بدهد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا: 5

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *