چگونه ثروتمند شویم راز افراد ثروتمند

آیا تا به حال از خود پرسیده اید “چگونه می توانم ثروتمند شوم؟”. همه رویاهایی در مورد برنده شدن لاتاری و چگونگی ثروتمند شدن یک شبه دارند. مردم می خواهند ثروتمند شوند. اگر به سرچ گوگل نگاه کنید، میبینید که از دهه 90 جستجو برای ثروتمند شدن روند رو به رشدی داشته است. بسیاری از مردم به دنبال راه هایی برای سرمایه گذاری 100 هزار خود یا راه هایی برای سرمایه گذاری برای بازنشستگی بهتر هستند. برخی در تلاش هستند تا به عنوان کارآفرین موفق شوند. ما می خواهیم پول کافی برای خرید خانه های زیبا، ماشین های قدرتمند و تعطیلات عالی داشته باشیم. اما نمی دانیم چگونه ثروتمند شویم ؟ ثروتمند بودن بیشتر از دریافت دلار است.

ایده ثروتمند شدن

ثروتمند بودن یک حالت ذهنی است. یعنی شما می توانید ثروتمند باشید اما همچنان فقیر باشید و برعکس. شما می توانید “ثروتمند” را به روش های مختلف تعریف کنید. افراد زیادی هستند که به سادگی آن را داشتن پول زیاد می دانند. برای آنها ثروتمند بودن معادل یک میلیونر است. اما ثروتمند می تواند غنای روانی نیز باشد. این دستاوردی است که بتوانید بدون نگرانی برای پول زندگی کنید. برای این که ثروتمند شوید، لزوما نیازی به داشتن یک قلعه ندارید. هر کس می تواند ثروتمند باشد به شرطی که بتوانیم آنچه را که می خواهیم آزادانه انجام دهیم و در زندگی رضایت داشته باشیم.

کلید آن این است که با یا حتی کمتر از آنچه دارید زندگی کنید. “عادی” بودن، حتی زمانی که از نظر مالی توانایی انجام کارهای بیشتری را دارید. ممکن است فکر کنید، کدام تعریف برای شما مناسب تر است، اما در این جا چند راه برای ثروتمند شدن آورده شده است. بیایید مطالعه کنید. اگر می‌خواهید واقعا ثروتمند شوید، ایده های جسورانه داشته باشید. ثروتمند شدن یک هدف بلندپروازانه است، و اگر به دنبال آن هستید، در این جا راه‌های ساده ای برای ثروتمند شدن وجود دارد.

مطلب مرتبط: کسب درآمد از خانه: ۱۰ بهترین راه کسب درآمد بدون این که خانه خود را ترک کنید

1. چگونه ثروتمند شویم؛ سرمایه گذاری بر روی مهارت ها

انجام یک کار را بهتر از هرکسی یاد بگیرید. روی آن کار کنید، آموزش دهید، یاد بگیرید، تمرین کنید، ارزیابی کنید و آن را اصلاح کنید. ممکن است متوجه شوید که بیشتر ورزشکاران یا کمدین‌ها میلیونر هستند. و دلیل آن این است که آن ها از مهارت های خود به طور کامل استفاده می کنند. اگر چیزی وجود دارد که در آن مهارت دارید، احتمالا می توانید از آن پاداش های قابل توجهی دریافت کنید. این همان مفهوم برتر بودن در یک رشته خاص است. وقتی در کاری بهترین هستید، متوجه می‌شوید که فرصت‌ها به سراغتان می‌آیند. برای متخصص شدن در چیزی، بسیار مهم است که هرگز از پیشرفت دست نکشید. افراد موفق زمان، انرژی و پول را برای بهبود خود سرمایه گذاری می کنند، و این ممکن است سودمندترین سرمایه گذاری باشد که می توانید انجام دهید.

مطلب مرتبط: راز کسب و کارهای دیجیتالی؛ ۵ راز بازاریابی شبکه های اجتماعی که باید بدانید

برای شروع، بفهمید که چه مهارتی را می خواهید پرورش دهید. فهرستی از ده بهترین افراد جهان در این مورد تهیه کنید. و از این فهرست برای تعیین معیارها و پیگیری پیشرفت خود در جهت بهترین شدن استفاده کنید. برای مثال، اگر نویسنده هستید، می‌توانید به فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز مراجعه کنید. و ده نویسنده موفقی را که بیشتر از همه تحسین می‌کنید، شناسایی کنید. درباره این نویسندگان، کارهایی که برای موفقیت انجام دادند بیشتر بدانید و برخی از کارهای آن ها را بخوانید. با نگاه کردن به مدل های موفق گذشته، زمان و انرژی خود را برای بهبود هنر خود سرمایه گذاری کنید.

مطلب مرتبط: مشاوره کسب و کار: ۲۱ توصیه برای راه اندازی کسب و کار در سال ۲۰۲۱

2. سرمایه گذاری ولو اندک

همه می خواهند سریع ثروتمند شوند. اما چنین هدفی چیزی نیست که بتوان به راحتی در مدت زمان کوتاهی به آن دست یافت. به جای این که به این فکر کنید که چگونه سریع ثروتمند شوید، ابتدا 100 هزار دلار پس انداز کنید. مقادیر اندکی که روزانه پس انداز می کنید بسیار مفید هستند. ممکن است فقط بتوانید 5 یا 10 دلار بگذارید، اما همین سرمایه گذاری های جزئی پایه مالی شما هستند.

مطلب مرتبط: ویژگی های کارآفرین موفق: چگونه به یک کارآفرین موفق تبدیل شویم؟

3. چگونه ثروتمند شویم؛ مخترع باشید و آن را فرصتی برای خدمت بدانید

از فکر ثروتمند شدن سریع دست بردارید و به فکر خدمت به افراد باشید. اگر به آنچه مردم نیاز دارند یا چیزهایی که می تواند جامعه را بهبود بخشد فکر کنید، بینش شما تأثیر بیشتری خواهد داشت. نه تنها این، بلکه شما می توانید اولین نفری باشید که محصولی پرطرفدار در آینده تولید کنید. وقتی شروع به خدمت رسانی به افراد زیادی می‌کنید، تأثیر تبلیغات شفاهی بیشتر می شود. ناگفته نماند، بازخورد بسیار مفیدتری برای بهبود کاری که انجام می دهید خواهید داشت. ایجاد اختراعی محبوب می تواند بلیت مسیر سریع برای رونق باشد. هیچ کسب و کاری بدون حمایت مردم موفق نیست. به جای پول بیشتر گرفتن از مشتریان خود، به آن ها نشان دهید که واقعا برای بهتر کردن شرایط آنان تلاش می‌کنید.

مطلب مرتبط: امنیت رمز ارزها: ۴ نکته برای سرمایه گذاری ایمن در رمز ارزها

4. به یک استارت آپ بپیوندید و سهام تهیه کنید

با استفاده از همان ملاحظات بالقوه برای ثروتمند شدن، داشتن سهام یک یا چند شرکت نوپا می تواند سرمایه گذاری ارزشمندی باشد. اگر شرکت شکوفا شود و یا به رشد برسد یا به یک شرکت بزرگتر فروخته شود شما نیز سود می‌برید. تنها اقلیت کوچکی از استارت‌آپ‌ها موفق می‌شوند به سود سرمایه‌ای بزرگ دست یابند، بنابراین شانس زیادی ندارید. با این حال، می توانید از قضاوت خود استفاده کنید تا ببینید کدام ایده تجاری و کدام تیم مدیریتی احتمالا موفق خواهند شد. کارمندان اولیه اپل، گوگل و مایکروسافت بر این اساس میلیونر شدند.

مطلب مرتبط: دوست دارید شما هم میلیونر باشید؟ ۵ روش ساده اما شگفت آور برای میلیونر شدن

5. چگونه ثروتمند شویم؛ توسعه دادن اموال

خرید، توسعه و فروش ملک همیشه یکی از راه‌های اصلی انباشت سرمایه برای مردم بوده است. وام گرفتن می تواند یک عنصر کلیدی در این روش باشد. فرض کنید 200000 دلار وام می‌گیرید و 50000 دلار پس انداز خود را نیز برای خرید ملک به قیمت 250000 دلار کنار می‌گذارید. سپس ملک را توسعه می دهید و آن را به قیمت 400000 دلار می فروشید. ارزش ملک تا 60 درصد افزایش یافته است و 50000 دلار شما اکنون چهار برابر شده و به 200000 دلار رسیده است. شما باید ایده مناسب را در زمان و مکانی مناسب انتخاب کنید و آن ها را عاقلانه توسعه دهید. به یاد داشته باشید که شما در معرض خطر رونق و رکود در بازار املاک هستید. با این حال، در دراز مدت، این یک راه اثبات شده برای انباشت ثروت است.

مطلب مرتبط: ۵ عادت مهم ثروتمندان: با این ۵ عادت، شما هم ثروتمند شوید

6. در سبد سهام، سهام بسازید.

اگر می توانید سرمایه گذاری‌های ثابتی را در یک دوره طولانی انجام دهید، سهام می‌تواند گزینه خوبی باشد. عاقلانه انتخاب کنید و سود سهام را دوباره سرمایه گذاری کنید، سپس می توانید یک ذخیره بزرگ از ثروت بسازید. مطمئنا سهام می تواند بالا و پایین شود. و بسیاری از سرمایه گذاران کوچک پس از پایین امدن ارزش سهام، خود را می‌بازند. در بلندمدت، سهام می‌تواند‌ به اندازه املاک سرمایه گذاری خوبی باشد و نقدشوندگی بسیار بیشتری داشته باشد. سقوط بازار سهام نشان دهنده فرصت های خرید عالی برای کسانی است که پول نقد و اعصاب قوی دارند.

مطلب مرتبط: ایلان ماسک باز هم ثروتمندترین مرد جهان شد!

7. چگونه ثروتمند شویم؛ راه اندازی یک کسب و کار ولو کوچک

استارتاپ‌های زیادی در سال‌های اخیر با موفقیت همراه بوده‌اند. اگر بتوانید محصول خاصی در بازار تولید کنید و مشتریان را به خود جذب کنید. و کسب و کاری بسازید که نیازی از مردم را برطرف کند، در آن صورت پتانسیل موفقیت شما در بازار زیاد است. شما می‌توانید کسب و کاری مانند خدمات نظافت، یک سرویس تحویل غذا یا یک وبلاگ راه اندازی کنید. احتمالا سال ها کار بسیار سخت برای ایجاد این شرکت طول بکشد.

همه کارآفرینان باید ریسک و استرس زیادی را تحمل کنند. اما اگر بتوانید آن را به پایان برسانید، پاداش‌های بالقوه بسیار زیاد است. این همان کاری است که بسیاری از افراد به شدت ثروتمند انجام داده اند. اگر می خواهید ثروتمندتر شوید و زندگی بهتری داشته باشید، عادت های ساده بسازید. اگر به دنبال یک زندگی پایدار با پول کافی برای امرار معاش هستید، از کارهای روزمره ای که می توانید انجام دهید شروع کنید.

مطلب مرتبط: ۱۰ نکته که از یک ذهن ثروتمند برخوردار باشید

8. شغلی دوست داشتنی خود را پیدا کنید

شغل مورد علاقه خود را انتخاب کنید. کاری را که دوست دارید انجام دهید و کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید. هیچ کس در کاری که از آن نفرت دارد، موفق نمی‌شود. ممکن است مجبور شوید از پایین شروع کنید و به سمت بالا بروید. اما به احتمال زیاد، اگر عاشق کاری هستید که انجام می دهید، انجام آن آسان تر است. شما در واقع از روند رسیدن به اوج لذت خواهید برد. تجربه خود را از طریق سطوح مختلف کاری به دست آورید و در بخش خود مهارت بسیاری کسب کنید. در نظر بگیرید که کار در شرکت های دیگر افق شما را در فرهنگ های مختلف تجاری گسترده تر می کند.

کسب تجربیات بیشتر در موقعیت‌های مختلف، شما را به یک دارایی با ارزش‌تر برای شرکت‌ها تبدیل می‌کند. و شما را به گزینه بهتری برای وظایف رتبه‌های بالاتر تبدیل می‌کند. در نظر بگیرید که چگونه ثروتمندان می توانند با شرکت های دیگر وارد کار شوند، جایی که فرصت های زیادی برای رشد وجود دارد. به دنبال مکان هایی باشید که بتوانید مهارت خود را افزایش دهید و بتوانید درآمد ماهانه خود را چندین برابر کنید

مطلب مرتبط: ۷۰ درصد خانواده‌های ثروتمند در نسل دوم پول خود را از دست می‌دهند

9.چگونه ثروتمند شویم؛ هزینه های خود را کاهش دهید.

بزرگترین مشکل در مسیر ثروتمند شدن برخی افراد این است که آن ها همیشه بیشتر از آنچه به دست می آورند خرج می کنند. زندگی با مصرف کمتر، راحت ترین راه برای ثروتمند شدن خواهد بود. به طور مداوم پیشرفت خود با میزان خرج خود را در نظر بگیرید. از یک برنامه یا صرفا از یک صفحه گسترده اکسل استفاده کنید تا مطمئن شوید که همیشه می دانید چقدر پول دارید و به کجا می رود. این به شما امکان می‌دهد تا  مصارف خود و هزینه هایی غیرمنطقی خود را اصلاح کنید. شروع به کاهش هزینه‌های غیر ضروری در زندگی خود کنید.

برای کاهش قبض‌هایتان هر کاری می‌توانید انجام دهید. مطمئن شوید که چراغ‌ها را خاموش کرده‌اید، برای صرفه‌جویی در وعده‌های غذایی در خواربارفروشی برنامه‌ریزی کنید و در مورد غذا خوردن منظم باشید. زندگی‌تان را فقط بر روی نیازها متمرکز کنید و در کوتاه‌مدت مقدار زیادی پس‌انداز خواهید داشت.

مطلب مرتبط: از بینش‌های خلاقانه زیر دوش تا تاثیر مثبت خیالبافی: ۷ حقیقت علمی درباره خلاقیت که بسیار شگفت انگیزند

10. آن را در بانک خود ذخیره کنید.

برای حمایت از اهداف خود، برنامه های پس انداز را تنظیم کنید. راه هایی را بیابید که در پس انداز پول برای شما مفید است و آنچه را که به شما کمک نمی کند، اصلاح کنید. بسیاری از بانک ها امکان ایجاد حساب های پس انداز جداگانه و همچنین برداشت خودکار را دارند.

با راه اندازی این نقل و انتقالات خودکار، شما به صورت منفعل پس انداز می کنید و باید تلاش کنید، در بانک پس انداز نکنید. یکی دیگر از مواردی که می توانید امتحان کنید این است که در هر بازه زمانی که می خواهید میزان پس انداز را 1% افزایش دهید. در ابتدا تغییری ناچیز خواهد بود، اما با گذشت زمان متوجه تفاوت بزرگی خواهید شد. به خودتان دلیل و انگیزه برای پس انداز بدهید. همیشه مهم است که برای آینده برنامه ریزی کنید. و پس انداز برای دوران بازنشستگی می تواند یک نکته عالی برای متقاعد کردن خود به دوری از هزینه های بیش از حد باشد.

مطلب مرتبط: ۵ شیوه که خلاقیت درونتان را کشف کنید

11.چگونه ثروتمند شویم؛ عاقلانه سرمایه گذاری کنید

سرمایه گذاری بسیار بیشتر از شانس است. یک اشتباه سرمایه گذاری می تواند بخش بزرگی از دارایی های شما را از بین ببرد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر زمان در مورد سرمایه گذاری، چه در مورد املاک یا سهام تصمیم می گیرید، دو بار فکر کنید. بهتر است نظرات افراد متخصص را در نظر بگیرید. وارن بافت، سرمایه‌گذار افسانه‌ای، به شما پیشنهاد می‌دهد که 10 درصد از پول نقد را در اوراق قرضه دولتی کوتاه‌مدت. و 90 درصد را در یک صندوق بسیار ارزان قیمت شاخص S&P 500 قرار دهید تا در صورت سقوط بازار، شما کمتر ضرر کنید.

مطلب مرتبط: ۱۰  راهکار بسیار موثر که روی خودتان سرمایه گذاری کنید و آدم بهتری بسازید

ثروتمند شدن به روش عاقلانه

در زندگی چیزهای بسیار مهمتری از جمع آوری ثروت وجود دارد. چه کسی می خواهد در نهایت ثروتمند، مورد بی مهری، تنهایی و سلامتی ضعیف قرار گیرد؟. با این حال، اگر می توانید از یک زندگی متعادل لذت ببرید و در عین حال ثروتمند شوید، چرا این کار را نکنید؟. ترکیبی از پیشنهادات بالا ممکن است تضمین کننده آینده ای موفق نباشد، اما مطمئنا بسیاری از مشکلات مالی را در زندگی شما از بین می برد. با یک قدم در یک زمان، شاید شما نیز تبدیل به کسی شوید که آرزویش را داشتید.

مطلب مرتبط: شکوفایی کسب و کار: کارگران شاد عامل اصلی موفقیت کسب و کارها هستند!

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *