سریع ترین ابر کامپیوتر جهان

مارک زاکربرگ می گوید متا در حال ساخت سریع ترین ابر کامپیوتر جهان است. ابر کامپیوتری که به صورت ترکیبی از بسیاری از کامپیوترهای قدرتمند و هماهنگ با یکدیگر به وجود آمده است. این ابر رایانه در مسائل ریاضی که حل آنها زمان زیادی می برد. نیز در مدل های مربوط به علوم فیزیکی و در محاسبات پیچیده که هوش انسان کافی نیست استفاده می شود.

اخیراً شرکت ها و کشورهای مختلفی شروع به سرمایه گذاری بیشتر روی ابر رایانه ها کرده اند. اما به نظر می رسد متا سریعترین توسعه را دارد. فیس بوک که در ماه های گذشته نام خود را به “متا” تغییر داد. اکنون شروع به سرمایه گذاری بیشتر در جهان های مجازی کرد. و اکنون در حال توسعه سریع ترین ابرکامپیوتر جهان است.

مارک زاکربرگ گفت که فناوری متاورس، مفهومی که دنیای فیزیکی و دیجیتال را از طریق واقعیت مجازی و واقعیت افزوده ترکیب می‌کند، به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد.

به گفته مارک زاکربرگ، این ابررایانه که توسط متا “SuperCluster Research AI (RSC)” نامیده می شود، پنجمین رایانه سریع در جهان است.

سریع ترین ابر کامپیوتر جهان؛ ابرخوشه تحقیقاتی هوش مصنوعی

تجربیاتی که ما برای انبار ابرداده می‌سازیم. نیاز به قدرت محاسباتی فوق‌العاده‌ای دارد. RSC مدل‌های هوش مصنوعی جدیدی را فعال می‌کند. این می‌توانند از تریلیون‌ها مثال بیاموزند، صدها زبان را بفهمند و موارد دیگر استفاده کند.

سیستم‌های هوش مصنوعی از معماری اولیه مغز در سطح کامپیوتر تقلید می‌کنند. می‌توانند حجم وسیعی از داده‌ها را پردازش کنند. متا که مالک سرویس پیام رسانی فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ است. مقدار قابل توجهی داده را از 2.8 میلیارد کاربر روزانه خود دریافت می کند. محققان متا گفتند که RSC که از هزاران پردازنده تشکیل شده و در مکانی نامعلوم قرار دارد، به شناسایی محتوای مضر در پلتفرم آنها نیز کمک خواهد کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *