رییس جمهور غنی از کمسیون مستقل شکایات انتخاباتی خواست تا همه شکایت‌های انتخاباتی را جدی بگیرد و به آن رسید‌گی کند.

اشرف غنی شام امروز شنبه(6میزان) در یک پیام ویدیویی گفت، کمیسیون ‌های انتخاباتی باید با حفظ امانت داری از آرای مردم صیانت کنند.

‏او افزود: “به طالبان می‌گویم که از جنگ دست بکشند و به صلح رو بیاورند و از این فرصت تاریخی استفاده کنند و به خواست مردم افغانستان پاسخ مثبت بدهند، جنگ را بس کنند”.

ghani 1

رییس جمهور ضمن قدردانی از نیروهای امنیتی برای تامین انتخابات تصریح کرد، نیروهای امنیتی ثابت کردند که مدافع قانون اساسی جمهوریت اسلامی ما هستند.

وی اضافه کرد که مردم با حضورشان در انتخابات، تصویری از استقامت و مردم‌سالاری را به جهانیان به نمایش گذاشته‌‎، به صدای جمهوریت لبیک گفته و قانونی اساسی را پاس داشته‌اند.

 او که در این دور انتخابات ریاست جمهوری خود یکی از نامزدان بود، از حریفان و هوادارانش که در جریان کارزارهای انتخاباتی برای تقویت دموکراسی تلاش کردند، نیز به نیکی یاد کرد.

به گفته او، در صورتی که در روز انتخابات رفتار نادرست، نقض قانون و تخلفات صورت گرفته باشد، توقع مردم از نامزدان این انتخابات این است که شکایت‌های‌شان در این مورد را از مجرای قانونی به پیش‌ ببرند، تا کمیسیون شکایات انتخاباتی به صورت جدی و سریع به آن رسید‌گی کند.

به گفته رییس جمهور، مردم با اشتراک گسترده‌‌شان در انتخابات، مسوولیت‌شان را ادا کردند، اما امور متباقی که پیروزی این روند است، به کمیسیون‌های انتخاباتی مرتبط است. او از این کمیسیون‌ها خواست تا با امانت‌داری وظیفه ‌شان را انجام دهند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *