بیماری که ساده می گیریم؛ 10 تن از مشهورترین آدم های که به افسردگی دچار بوده اند |
بیماری که ساده می گیریم؛ ۱۰ تن از مشهورترین آدم های که به افسردگی دچار بوده اند

بیماری که ساده می گیریم؛ ۱۰ تن از مشهورترین آدم های که به افسردگی دچار بوده اند

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۷ / دلو ۱۳۹۸ | ۰ دیدگاه
Image Title

مدت‌هاست که افسردگی یک مشکل کلیشه‌ای دیده می‌شود. با این حال این اختلال، از آنچه تصور می‌کنید، شایع‌تر است. از هر ۱۰ بزرگسال در ایالات متحده، یک نفر به افسردگی مبتلاست. این اختلال می‌تواند همه‌ی جنبه‌های زندگی فرد مبتلا را تحت تأثیر قرار دهد.

بسیاری از سلبریتی‌ها و آدم‌های مشهور نیز اعتراف کرده‌اند که به این بیماری روحی مبتلا بوده‌اند. در این نوشتار با ۱۰ فرد مشهور که در بخشی از زندگی‌شان دچار افسردگی بوده، آشنا خواهیم شد.

۱. آبراهام لینکلن

“اگر آنچه احساس می‌کنم به طور مساوی بین همه‌ انسان‌ها توزیع شود،  هیچ چهره‌ی شادی روی زمین وجود نخواهد داشت.” – لینکلن

بسیاری از دوستان و اعضای خانواده لینکلن، گفته بودند که این رئیس‌ جمهور آمریکا به شدت افسرده و اندوهگین بود. خود لینکلن هم در مورد احساس ناامیدی‌اش مدام می‌نوشت. پزشکان مدرن با علائمی که در اسناد مربوط به لینکلن وجود دارد، معتقدند که او افسردگی داشته‌است.

abraham lincoln

۲. الن دی‌جنرس

” نمی‌توانم باور کنم که از آن نقطه بازگشتم. نمی‌توانم باور کنم که اکنون زندگی‌ام چگونه است. “

الن دی‌جنرس امروز به دلیل تاک‌شو‌ی الن و به عنوان مدافع پیشرو در زمینه حقوق LGBTQ (دگرباشی) شناخته شده‌است. او می‌گوید سابقا با افسردگی شدید روبرو بوده‌است. الن برای درمان خود، از داروهای ضدافسردگی، مراقبه و ورزش استفاده کرد.

Ellen-DeGeneres

۳. دواین جانسون

“من بعد از ابتلا به افسردگی فهمیدم که یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌توانید درک کنید این است که تنها نیستید.”

دواین جانسون در مصاحبه ای در سال ۲۰۱۸، گفت که چندین بار با افسردگی مقابله کرده‌است. اولین مواجهه‌ او با افسردگی در ۱۵ سالگی رخ داد، زمانی که مادرش در مقابل چشم او اقدام به خودکشی کرد. جانسون می‌گوید شدیدترین حمله افسردگی در او زمانی بود که پس از مصدومیت مجبور شد دست از علاقه‌اش یعنی فوتبال بردارد. جانسون افراد مبتلا به افسردگی را به گرفتنِ کمک تشویق می‌کند.

dwayne johnson

۴. لیدی گاگا

“من در کل زندگی‌ام دچار افسردگی و اضطراب بوده‌ام، هنوز هم هر روز با این مشکل مواجه هستم.”

لیدی گاگا در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۵ گفت که در کل زندگی خود با افسردگی و اضطراب مواجه بوده‌است. او بنیانگذار موسسه Born This Way است، که به ترویج آگاهی در مورد سلامت روان و کمپین‌های ضد‌-زورگویی می‌پردازد.

lady gaga

۵. باز آلدرین

“من از نوشیدن به افسردگی، به نوشیدن سنگین‌تر و به افسردگی عمیق‌تر رسیدم.”

فضانورد باز آلدرین فضانورد در خاطراتش در مورد سوء مصرف الکل و افسردگی‌اش نوشته‌است. آلدرین پس از بازگشت از مأموریت ماه، بی‌هدفی را در زندگی خود احساس کرد. او از همسرش جدا شد و از جامعه کنار گرفت. آلدرین می‌گوید که برای فراموش کردن احساساتش از الکل استفاده می‌کرده‌است. آلدرین پس از معالجه اعتیاد به الکل و ​​افسردگی به عنوان رئیس انجمن ملی بهداشت روان مشغول به کار شد.

buzz-aldrin

۶. جی.کی. رولینگ

“ما در مورد فکر کردن به خودکشی صحبت می‌کنیم، نه اینکه بگوییم کمی حالم خوش نیست.”

نویسنده داستان هری پاتر از تجربیات خود در مورد افسردگی صحبت کرده‌است. جی‌.کی. رولینگ در شرایط روحی خیلی بد عمیقا به خودکشی فکر کرده بود. رولینگ می‌گوید او هرگز از صحبت در مورد افسردگی یا درخواست کمک احساس شرم نکرده‌است.

J K rowling

۷. وین بردی

“اگر با صحبت در مورد سفر شخصی‌ام بتوانم به کسی کمک کنم، واقعا ارزشش را دارد.”

وین بردی، کمدین، ​​در مصاحبه‌ای در سال ۲۰۱۴ گفت که آدم‌ها معمولاً تصور می‌کنند او و سایر هنرمندان همیشه خوشحال هستند. بردی بعد از مرگ رابین ویلیامز، تصمیم گرفت که داستان خودش را درباره‌ افسردگی و بهبودی‌اش تعریف کند.

wayne brady

۸. پرنسس دیانا

“من از افسردگی پس از زایمان که هیچ‌کس در مورد آن صحبت نمی‌کند، رنج می‌بردم، شما باید در مورد آن مطالعه کنید.”

پرنسس دیانا در مصاحبه‌ای در سال ۱۹۹۵، در مورد افسردگی پس از زایمان صحبت کرد. او از روزهایی گفت که نمی‌خواست از تخت بیرون بیاید. او حتی دوره‌های آسیب به خود را  تجربه کرده بود.

diana

۹. مایکل فلپس

” بارها با خودم گفتم که چرا ۱۰ سال پیش از کسی کمک نگرفتم؟ “

مایکل فلپس در یک سخنرانی در سال ۲۰۱۸، داستان افسردگی خود را به اشتراک گذاشت. او “بعد از هر المپیک” که از سال ۲۰۰۴ آغاز شد، یک حمله‌ افسردگی داشت. بعد از بازی‌های المپیک ۲۰۱۲، او روزهای زیادی را با غذا و خواب ناچیز در اتاقش می‌گذراند و به فکر پایان دادن به زندگی‌اش بود. اما در نهایت تصمیم گرفت برای درمان به یک متخصص مراجعه کند.

phelps

۱۰. کریستن بل

” دستاوردها و موفقیت‌ها تاثیری بر اضطراب و افسردگی ندارند. هر کسی، با هر سطح موفقیت یا جایگاهی که دارد ممکن است تحت تأثیر قرار بگیرد.”

کریستن بل برای اولین بار در کالج افسردگی را تجربه کرد. اگرچه او زندگی موفقی داشت اما کم کم انزوا و بی‌ارزشی را در خود احساس نمود. او از مادرش ممنون است که به او گفت‌ می‌تواند برای درمان علائمی که دارد کمک بگیرد. او در حین درمان افسردگی، مدیریت افکار منفی را نیز یاد گرفت.

kriesten bell

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید