فروش فرزند در چین

سیاست تک فرزندی در سال های گذشته، معضل فروش فرزند در چین را افزایش داده است. یک مرد چینی به دلیل فروش 5 فرزندش برای سودجویی به ده سال زندان محکوم شد. بر اساس سندی که توسط دادگاه شهرستان یو، شهری در استان هبی در شمال غربی چین منتشر شد، این مرد که نام خانوادگی او یانگ است، پنج فرزند خود را به مبلغ 180000 یوان چین (حدود 28275 دلار) فروخته است.

دادگاه گفت که تحقیقاتش به نتیجه رسیده است. مرد چینی و همسرش با نام خانوادگی یوان، اقدام به فروش فرزندان خود کرده اند. آن هم به هر کسی که می خواست آنها را بخرد.

فروش فرزند در چین؛ ده سال زندان برای پدر فرزندان

دادگاه خاطرنشان کرد که این مرد هر پنج فرزند را بین سال‌های 2012 تا 2020 فروخته است. با مبالغی از 20000 یوان چین (3141 دلار) تا 80000 یوان چین (12566 دلار).

از پنج فرزند، چهار فرزند (سه دختر و یک پسر پسر) به واسطه‌ای که توسط دادگاه به نام لی و عروسش معرفی شده است فروخته شدند. لی برای تسهیل معاملات، 3600 یوان چین (565 دلار) دریافت کرد.

این زوج همچنین یک پسر را به زنی که با یوان در زایشگاه بود فروختند. لی به دلیل نقش واسطه ای خود در جنایت، به هفت سال زندان محکوم شد. عروس او دوان، به دلیل معرفی خود به عنوان مادر دو فرزند برای ملاقات با خریداران، به ۲۱ ماه زندان محکوم شد.

مطلب مرتبط: آداب و رسوم جالب از چهارگوشه دنیا که تا به حال درباره آنها نشنیده اید

چین و نگرانی از معضل فروش فرزند در چین

مادر بیولوژیکی کودکان در اسناد دادگاه ذکر نشده است. در سند دادگاه آمده است: متاسفانه کودکانی که باید از آنها مراقبت می شد. و اجازه می یافتند در محیطی محبت آمیز بزرگ شوند. توسط والدینشان مورد استثمار قرار گرفته و مانند کالا با آنها رفتار شد. این کودکان توسط قاچاقچیان حریص به عنوان ابزار پولسازی تلقی می شدند. یانگ به فرزندان خود خیانت کرده است و بخاطر رفتار غیر اخلاقی مجازات شده است.

دادگاه می افزاید: فروش کودکان توسط سرپرستان آنهاحقوق خردسالان را نقض می کند. همچنین از وجود و گسترش تجارت غیرقانونی حمایت می کند.

ساوت چاینا مورنینگ پست گزارش داد که در حالی که قاچاق کودکان در دهه های 1980 و 1990، به ویژه پس از اتخاذ سیاست تک فرزندی توسط چین، جرمی شایع در این کشور بود، موارد کودک ربایی و قاچاق انسان همچنان رخ می دهد. SCMP به آمار کنفرانس مطبوعاتی وزارت امنیت عمومی چین در ماه سپتامبر اشاره کرد که در آن اعلام شد تعداد موارد کودک ربایی از حدود 6000 مورد در سال 2012 به 666 مورد در سال 2021 کاهش یافته است.

با این حال، موارد دیگری نیز بوده که والدین چینی فرزندان خود را با پول نقد مبادله می کنند. به گزارش SCMP، در ماه می، مردی به نام Xie در استان ججیانگ جنوبی چین متهم شد که پسر دو ساله خود را به زوجی بدون فرزند به قیمت 24400 دلار فروخته و سپس از این پول برای رفتن به تعطیلات استفاده کرده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *