پرورش سکوت درونی

بسیاری از ما به دنبال آرامش درونی هستیم. همواره آن را در افکارمان، در محیط اطرافمان، شاید در غذایی که می خوریم، در افرادی که انتخاب می کنیم با آنها باشیم، جستجو می کنیم. با این حال، ما نمی توانیم به طور همزمان به دنبال آرامش در محیط پیرامون و خارج باشیم و آن را درونی کنیم. برای اینکه آرامش برقرار شود باید در درون خود سکوتی ایجاد کنیم و از پنجره این سکوت به زندگی بنگریم. تنها در این صورت است که می توانیم در وضعیت شادی باشیم. در این مطلب 5 راهکار برای پرورش سکوت درونی معرفی شده است. با خبرنامه همراه شوید.

هر روز پنج دقیقه را صرف مشاهده افکار خود کنید

سعی کنید در این پنج دقیقه بدون قضاوت بنشینید. اجازه دهید افکارتان در ذهنتان جاری شود. همچنین سعی کنید از احیای احساسات مثبت یا منفی این افکار خودداری کنید. بدانید که آنها فقط احساسات فردی هستند و آنها را با خودتان مطابقت ندهید. احساسات ممکن است متعلق به زمان حال نباشند یا حتی متعلق به شما نباشند. اینها را رعایت کنید شاید شما این احساسات را از کسی قرض گرفته اید. آیا تأثیر فکری که به ذهن شما حمله می کند واقعاً مال شماست؟

آیا برای این فکر این احساس را دارید؟ اینها را دنبال کنید چه کسی می داند، شاید افکار شما آنقدر که فکر می کنید آسیب نبیند. ممکن است الگوهایی مانند “این فکر شما را غمگین، خسته، بیمار می کند” داشته باشید. سعی کنید حداقل 5 دقیقه ساکت بنشینید تا متوجه شوید. بگذارید افکار و احساسات جاری شوند.

پرورش سکوت درونی با آغاز روز با خود

پانزده دقیقه اول روزتان را با خودتان بگذرانید، حتی اگر پانزده دقیقه زودتر باشد. گیاهان خود را آبیاری کنید آب لیمو و عسل گرم بنوشید. لبخند بزنید، بخوانید، برای روزتان برنامه ریزی کنید. خواهید دید که این چقدر برای یک رابطه رضایت بخش تر با خودتان مفید است. با تبدیل ساعات اولیه صبح به یک مراسم می توانید این رویداد را لذت بخش تر کنید. به عنوان مثال، موسیقی و رقص را به کار خود اضافه کنید. می توانید یک کار معمولی آبیاری گل را به یک هنر تبدیل کنید. علاوه بر این، شروع دلپذیر روز، به لذت بخشی دیگر ساعات کمک می کند.

فعالیت دلخواه را انجام دهید

اگر همیشه می خواستید عکاسی را یاد بگیرید، همین الان این کار را انجام دهید. شاید همیشه دوست داشتید یک ساز موسیقی بزنید، همین الان این کار را انجام دهید. اگر همیشه می خواستید تمرین یوگا را شروع کنید، همین الان شروع کنید. صرف زمان و تلاش برای دنبال کردن چیزی که به تعویق انداخته اید، الگویی از رفتار ایجاد می کند که به شما می گوید چه کاری می خواهید انجام دهید، می تواند رضایت بخش باشد و خود را در اولویت قرار دهد. پس تعلل نکنید.

وقت خود را در انتظار زمان مناسب تلف می کنید. سپس چند فکر به ذهن شما خطور می کند. “اگر آن را دوست نداشته باشم چه می شود”، “اگر هنوز آماده نباشم چه می شود”، “اگر آن چیزی که انتظار داشتم نباشد چه می شود”… تا زمانی که تلاش نکنید متوجه نخواهید شد. آن را امتحان کنید و دیگر منتظر نمانید، بهترین زمان همین الان است!

پرورش سکوت درونی از طریق وضعیت پذیرش

ممکن است شغل، همسایه یا مدل موی فعلی خود را دوست نداشته باشید، اما سعی کنید تا زمانی که آن را تغییر ندهید، آن را بپذیرید. شعارهای شاکی را کنار بگذارید و آنچه هست را بپذیرید. شاید این‌ها درس‌هایی داشته باشند که می‌خواهند چیزی را به شما بیاموزند. صبر، رهایی از تکانشگری، شهامت شروع کردن، شجاعت ترک کردن… هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. بنابراین فرار از موقعیت هایی که باعث ناراحتی شما می شود را متوقف کنید. این بدان معنا نیست که بدون انجام کاری صبر کنید. اگر کارهایی برای انجام دادن وجود دارد، آن را انجام دهید، اما با آنچه در حال رخ دادن است مبارزه نکنید و همیشه بپرسید: “این وضعیت چه چیزی به من می‌آموزد؟” اگر با دقت گوش کنید، پاسخ ها خواهد آمد.

یک نفس عمیق بکش

نفس بکشید چه استرس، غرق، خوشحال، تحریک پذیر، شاد، خوشحال، مضطرب، خسته، پرانرژی، خوش بین، بدبین، ناامید، شیفته یا راضی باشید. نفس های عمیق به ما یاد لحظه می اندازد و به ما کمک می کند متمرکز باشیم. در حالی که ذهن به اطراف می دود، با نفس استراحت می کند. فراموش نکنید که نه تنها زمانی که احساس منفی دارید، بلکه در زمانی که مثبت هستید، نفس عمیق بکشید. به این ترتیب، احساس سپاسگزاری از این احساسات برای شما آسان تر خواهد بود.

و پاورقی: به یاد داشته باشید، زیباترین لحظه عمرتان، زمان حاضر، بهترین زمان، زمان حال و شگفت انگیزترین تجربه مال شماست و بهترین ها آن چیزهایی است که از قبل شما داشته اید!

روزی شاد و پر انرژی برایتان آرزومندیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.