مجلس سنای افغاسنتان در درخواست قرضه ۱۷ میلیارد افغانی به منظور مصرف مبارزه با ویروس کرونا را تایید کرد.

همزمان با افزایش ویروس کرونا مجلس سنا در جلسه امروز یک شنبه (۱۸جوزا) سند درخواست اجازه اخذ قرضه هفده میلیاردافغانی که به منظور مصارف مبارزه با ویروس کرونا، از صندوق وجهی بین المللی پول به حکومت افغانستان از سوی کمیسیون امور بین المللی این مجلس به جلسه ارایه شد مورد تایید قرارگرفت.

مجلس سنا درحالی سند قرضه ۱۷ میلیارد افغانی حکومت را تصویب کرده است که ویروس کرونا به صورت روز افزون در کشور افزایش یافته و تاکنون بیش از ۲۰ هزار تن به این ویروس مبتلا شده اند.

حکومت نیز برای مبارزه با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع ان وضع قیود گشت و گذار را در افغانستان تا مدت سه ماه اینده تمدید کرده است.

نگرانی ها از حیف و میل پول مبارزه با ویروس کرونا

پس از نشر لیست خریداری شده مملو از فساد گسترده ریاست صحت عامه ولایت بلخ و افزایش نگرانی ها از حیف و میل بودجه اختصاصی مبارزه با ویروس کرونا از سوی مردم این بار سناتوران نیز با ابراز نگرانی از احتمال حیف ومیل شدن این پول ها وکمک‌های خارجی، در روند مبارزه با ویروس کرونا خواستار جلوگیری فساد از سوی حکومت شدند.

آنان از حکومت خواسته اند از مصارف حقیقی بودجه مبارزه با ویروس کرونا معلومات دهند و نیز اعضای شورای ملی نقش نظارتی شان را درقبال مصارف این بودجه بیشتر و موثرتر سازند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *