گلبدین حکمتیار، رییس دسته انتخاباتی صلح و عدالت اسلامی در واکنش به اعلان نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری می گوید: “پس از مشوره های لازم در مورد چگونگی تقلب و این فاجعه تصمیم مناسب می گیریم”.

حکمتیار امروز دوشنبه(2جدی) در یک نشست خبری گفت: “حلقه های بیرونی و داخلی تقلب را سازماندهی کردند و نیروهای خارجی تحمل حکومت کسی را ندارد که متعهد به دفاع از آزادی و استقلال کشور خود باشد”.

او افزود: “نیروهای خارجی علیه حزب اسلامی تبلیغ کردند؛ به جای این که به حزب صدمه برساند، باعث تقویت حزب شده اند.”

حکمتیار ادامه داد که نتایج انتخابات دروغین نیز به محبوبیت حزب اسلامی می افزاید و باید مجموع رای دسته انتخاباتی صلح و عدالت اسلامی بیش از 750 هزار می بود.

رییس دسته انتخاباتی صلح و عدالت اسلامی تاکید کرد: “رای مجموعی صلح و عدالت اسلامی را با بی شرمی تمام سرقت کردند، رای بیش از 2 هزار و 400 محل از مجموع 24 هزار و 600 محل مربوط به 1 میلیون رای دهنده واجد شرایط می شد، کارت های دستگاه بایومتریک و یا خود دستگاه آن را دزدیدند، این محلات از مجموع بانک های رای صلح و عدالت اسلامی بود.”

hekmatyar

او هشدار داد که پس از مشورت لازم در مورد چگونگی تقلب و این فاجعه تصمیم مناسب می گیرد. به گفته حکمتیار، تصمیم آن ها استوار بر منافع علیای کشور و نجات مردم افغانستان خواهد بود.

حکتمیار اضافه کرد: “اگر به قاضایا به صورت درست و سازنده رسیدگی نشود، شاید وضعیت افغانستان شبیه عراق و لبنان شود و با تمام توان از رای مجموع صلح و عدالت دفاع می کند.”

این در حالی است که کمیسیون مستقل انتخابات روز گذشته نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلان کرد. بر بنیاد این نتایج، اشرف غنی با کسب بیشترین آرا در صدر، عبدالله عبدالله در جایگاه دوم و گلبدین حکمتیار در جایگاه سوم قرار گرفته است، اما دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله و هم پیمانان و هواداران این دسته در تیم ثبات و همگرایی و نیز گلبدین حکمتیارف نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری را نپذیرفته اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *