وزیر تحصیلات عالی افغانستان از برگشت وضعیت عادی به محیط لیلیه و دانشگاه کابل خبر می‌دهد، اما اعلام کرده که امشب لیلیه به روی دانشجویان مسدود می‌شود تا بعد در مورد آن تصمیم گرفته شود.

دکتر نجیب‌الله خواجه عمری، به دنبال درگیری‌های ظهر و بعد از ظهر امروز پنج‌شنبه(24 عقرب) در لیلیه دانشگاه کابل، ا انتشار پیامی در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: “موضوع از نزاع دو فرد بالای نوبت گرفتن غذا آغاز گردیده و بعدا به شکل گروهی درآمده است که زمینه را برای مداخله فرصت‌طلبان سیاسی مهیا ساخته است”.

اما وی افزوده که اوضاع توسط نیروهای امنیتی و مسئولین وزارت تحصیلات عالی و دانشگاه کابل کاملا مدیریت شده است.

mohe

وزیر تحصیلات عالی خاطرنشان نموده که اکنون وضعیت کاملا تحت کنترول نیروهای امنیتی است و دانشجویانی که در داخل لیلیه گیر مانده بودند، به طور گروهی و توسط اسکورت پولیس، از لیلیه بیرون شده و دانشجویان و مردمی نیز که در بیرون لیلیه تجمع نموده بودند، همه متفرق شدند و به کسی اجازه داخل شدن داده نمی‌شود.

در همین حال، نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله نیز به خبرنامه گفت که فعلا وضعیت در اطراف دانشگاه کابل، زیر کنترول پولیس قرار دارد.

وی افزود که به دنبال درگیری دانشجویان لیلیه دانشگاه کابل، قطعه واکنش سریع پولیس به ساحه رفت و دانشجویانی که با هم جنجال داشتند را جدا ساختند.

آقای دانش خاطرنشان کرد که تعدادی از دانشجویان در نتیجه برخورد سنگ و چوب، به صورت  سطحی زخمی شده‌اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *