دفتر نی، حمایت‌کننده‌ی رسانه‌های آزاد افغانستان می‌گوید که رسانه‌های این ولایت در جریان سقوط شهر غزنی به دست طالبان، بیش از یک میلیون دالر خسارت دیده‌اند.

این دفتر امروز پنج‌شنبه(۵ میزان) گفته است، در حمله طالبان بر این ولایت به تعدادی از رسانه‌ها خسارات هنگفت مالی وارد شده است، که در بعضی موارد سبب متوقف شدن نشرات این رسانه‌ها گردیده است.

ghazni4

این در حالی است که صاحبان رسانه‌ها در غزنی گفته‌اند؛ حکومت بعد از حمله طالبان به این ولایت تا اکنون هیچ‌ هم‌کاری با رسانه‌های خسارت‌دیده نکرده است.

نی در ادامه گفته است، کمیته‌ی موظف برای بررسی خسارات رسانه‌ها در غزنی، اعلام کرده که رسانه‌های غزنی در حمله طالبان، 1 میلیون و 59160 دالر و 1 میلیون 370200 افغانی صدمه مالی دیده‌اند. از 12 رسانه‌ی فعال در غزنی، درحال حاضر چهار رسانه غیرفعال است.

عبدالمجیب خلوتگر، رییس دفتر نی در این نشست خبری گفت، ۴۵ کارمند رسانه‌‌ها در این ولایت بی‌کار شده و یا به دلیل تهدید‌های امنیتی، کارشان را ترک کرده‌اند.

وی در ادامه تأکید کرد، حکومت باید از پولی که برای بازسازی ولایت غزنی در نظر گرفته، یک مقدار آن را به بازسازی رسانه‌های غزنی اختصاص دهد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *