مقام‌های وزارت صنعت و تجارت افغانستان از فزایش ۳۲ درصدی صادرات این کشور خبر می‌دهند.

اجمل حمید عبدالرحیم‌زی سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان، امروز سه‌شنبه(۲۷ سنبله) در یک نشست خبری گفت که صادرات افغانستان در طی هشت ماه نخست سال مالی ۱۳۹۷، در مقایسه به زمان مشابه آن در سال گذشته، ۳۲ درصد افزایش یافته است.

این مقام ارشد وزارت صنعت دلیل این افزایش ۳۲ درصدی را  تطبیق استراتژی ملی صادرات افغانستان، ایجاد دهلیزهای هوایی، برگزاری نمایشگاه‌های تجارتی به هدف بازاریابی در خارج از کشور، ایجاد راه‌های ترانزیتی با کشورهای چین، قزاقستان، هند و ازبکستان و مشخص کردن شش قلم از تولیدات مهم کشور برای صادرات خوانده است.

ajmal hamid abdurahim zai

عبدالرحیم‌زی در ادامه افزوده است، تصویب پالیسی پارک‌های صنعتی، تصویب طرح تعیین قیمت ۵۰ افغانی فی متر مربع زمین در تمام پارک‌های صنعتی، استرداد ۱۲۸ جریب زمین پارک‌ها از غاصبین در ولایت خوست و ۱۱۴ جریب در کابل و توزیع ۶۰ جریب زمین برای سرمایه گذاران در پارک صنعتی باریک آب، از دیگر دست‌آوردهای وزارت صنعت و تجارت در بخش پارک‌های صنعتی است.

این مقام همچنان گفته است، در قدم نخست در پارک صنعتی باریک آب  ۱.۳ میلیارد افغانی سرمایه‌گذاری صورت می‌گیرد که زمینه کار برای  ۹۰۰۰هزار نفر فراهم خواهد کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *