چاقی، سن، بیماری های مزمن؛ فاکتورهای خطر کرونا ویروس چیست؟ |
چاقی، سن، بیماری های مزمن؛ فاکتورهای خطر کرونا ویروس چیست؟

چاقی، سن، بیماری های مزمن؛ فاکتورهای خطر کرونا ویروس چیست؟

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۶ / حمل ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

چه عواملی در وخیم شدن حالِ بیماران مبتلا به کووید-۱۹ نقش دارند؟

پژوهشگران زیادی در حال انجام مطالعاتی برای بررسی فاکتورهایی هستند که در وخیم شدن حال بیماران مبتلا به کووید-۱۹ موثر بوده‌اند. مطابق با برخی محققان، عواملی چون سن، مصرف دخانیات، گروه خونی، چاقی و بیماری‌های مزمن می‌توانند تاثیرگذار باشند.

سن

از همان ابتدای شیوع کووید-۱۹، داکترها گفته‌اند که سن یک فاکتور خطر است. هرچند تغییراتی در مشاهدات آنها به مرور رخ داده، اما مطابق با وبسایت ورلدمترز، همچنان آمار مرگ و میر در افراد مسن بالاتر است به این ترتیب که نرخ مرگ در افراد ۷۰-۷۹ ساله، ۸٪ و در افراد بالای ۸۰ سال، ۱۴.۸٪ است. به علاوه، مطابق با CDC همچنان ریسک ابتلا در افراد بالای ۶۵ سال، بیشتر است.

جنسیت

تحقیقاتی که در دو ماهه‌ی اول شیوع بیماری در چین انجام شد، نشان داد که نرخ مرگ مردان ۶۳٪ و نرخ مرگ زنان ۳۶.۲٪ بوده‌است.

مصرف دخانیات

مطابق با گزارش جدید نیویورک‌تایمز، از آنجایی که کووید-۱۹ به ریه‌ها حمله می‌کند، افرادی که سیگرت می‌کشند، در معرض ریسک بالاتر ابتلا به این بیماری و توسعه‌ی علائم شدیدتر هستند.

اضافه وزن و چاقی

چاقی هم فاکتور خطر دیگر کووید-۱۹ است. بنا بر نتایج تحقیقات صورت گرفته در چین که اول اپریل در ژورنال لنسنت منتشر شد، ۴۲ درصد از کسانی که در بیمارستان بستری شده بودند، مشکل اضافه وزن یا چاقی داشتند.

گروه خونی

آیا گروه خونی در ابتلا به نوع وخیم کووید-۱۹ نقش دارد؟ مطابق با یک مطالعه‌ تازه در چین، معلوم شده‌است ریسک ابتلا به کووید-۱۹ در افرادی که گروه خونی A دارند، در مقایسه با سایر گروه‌های خونی بالاتر است. به علاوه، ریسک ابتلای افراد دارای گروه خونی O کمتر از بقیه است. محققان این مطالعه برای رسیدن به این نتیجه، گروه خونی ۲۱۷۰ بیمار بستری در ووهان و شنژن را مورد بررسی قرار دادند.

بیماری‌های مزمن

مطابق با گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها ریسک ابتلا به کووید-۱۹ و وخیم شدن حال کسانی که به یک بیماری مزمن مانند فشار خون، بیماری ریوی، مشکلات کلیوی، دیابت یا بیماری قلبی مبتلا هستند، بالاتر از افراد سالم است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0
چاقی سن کرونا

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید