عطر تیپ شخصیتی و سبک لباس

عطرها روی بدن هر فرد داستانی دارد. بله! عطر، داستان زندگی شما یا حداقل قسمتی از آن را تعریف می کند. عطر تیپ شخصیتی و سبک لباس پوشیدن شما را آشکار می کند. رایحه یک ارتباط نامرئی از آنچه شما هستید، می باشد. آن را به اکسسوری خود اضافه کنید تا با لباس یا شرایط روحی خود هماهنگ اش کنید. بر اساس شرایط روحی رایحه یا عطر دلخواه خود را انتخاب کنید.

عطر و رایحه، فوق العاده قوی هستند. عطر به طور ذاتی با احساس و حافظه مرتبط هستند. وقتی چیزی را بو می‌کنید، مغز شما احساس آن لحظه تان را ضبط می کند. بنابراین وقتی دوباره آن بو را تجربه کردید، به یاد اولین باری می افتید که با آن برخورد داشتید.

بیشتر بخوانید: عطر مورد علاقه تان از شخصیت تان می گوید

عطر، تیپ شخصیتی و سبک لباس پوشیدن

حس بویایی ما قوی ترین حس با ارتباط مستقیم با مغز است که می تواند ما را به گذشته برگرداند. تحقیقات نشان می دهد که 75 درصد احساسات ما ناشی از آن چیزی است که بو می کنیم. ما 100 برابر بیشتر با بوها اتفاقات را به یاد می آوریم تا شنیدن یا دیدن.

در این مطلب، ما قصد داریم عطر و رایحه را با توجه به شخصیت به شما معرفی کنیم. ما به تاریخچه عطر نگاه می کنیم، سپس به سراغ رایحه مربوط به 7 سبک لباس پوشیدن و تیپ های شخصیتی می رویم. شما در این مطلب به یک تور هیجان انگیز به سرزمین عطرها خواهی رفت.

تاریخچه عطر؛ عطر، تیپ شخصیتی و سبک لباس پوشیدن

عطر تاریخچه شگفت انگیزی دارد، ما بیش از 6000 سال است که با رایحه های متفاوت عطر فضای خوشبویی ایجاد می کنیم. کلمه عطر از دو کلمه par و fumum به معنای از طریق دود گرفته شده است. عطر از بین النهرین سرچشمه گرفته است، جایی که مردم باستان آن برای برقراری ارتباط با خدایان، چوب های معطر را می سوزاندند. اما اولین بار زمانی که مصریان شروع به ترکیب ادویه ها، رزین ها و گل های پیچیده کردند، آن را به یک هنر تبدیل کردند.

برای شما: ۸ روش آسان خانگی برای ساختن عطر دلخواه با رایحه بی نظیر

عطرهای باستانی بر پایه روغن بودند. اولین باری که روغن های عطر را با الکل مخلوط کردند، تا عطری ایجاد کنند و اکنون ما آن را به عنوان عطر مدرن می‌شناسیم، در قرن چهاردهم در مجارستان بود. تا آن چیزی که به عنوان آب مجارستانی شناخته می شد، ایجاد شود. ملکه الیزابت از آن نوشیدنی استفاده می کرد و به زیبایی فوق العاده اش شهرت داشت.

کوکو شانل تلفیق عطر و مد

زمانی که پل پواره عطر خود را در اوایل دهه 1900 روانه بازار کرد، عطر و مد برای اولین بار با هم تلاقی یافتند. با این حال این کوکو شانل است که پیشگامی برای تلفیق عطر و مد بود.

وقتی صحبت از عطر می شود، ما وارد قلمرو رایحه انتخابی می شویم. عطرها رایحه هایی هستند که ما به طور خاص تصمیم می گیریم بخشی از تیپ شخصیتی و سبک لباس پوشیدن مان باشد. رایحه دیدنی نیست اما این بخش از مد و زیبایی فوق العاده، به ظاهر ما زیبایی صد برابر می بخشد.

ترکیبات مختلفی در عطرها وجود دارد. واضح ترین آن ها انواع گل ها هستند. اما عطرساز به گل ها بسنده نمی کند. آن ها از انواع گیاهان استفاده می کنند – شکوفه ها، پوست، میوه ها، برگ ها و ریشه ها. اکنون در بسیاری از عطرها مواد گیاهی بسیار بیشتری وجود دارد – علف‌ها و سرخس‌ها، خزه‌ها، گیاهان، یا ادویه‌هایی با ترکیبات مصنوعی که برخی از عطرهای حیوانی را که دیگر تولید نمی‌شوند، بازسازی می‌کنند. رایحه پایانی برای ساخت عطر، رایحه ای است که با ترکیبات و “نت های” مختلف لایه بندی شده است.

رایحه های اصلی عطرها

رایحه‌ها به دسته‌هایی تقسیم می‌شوند که چهار نت اصلی آن گل ها، گیاهان تازه (میوه ها، سبزیجات، مغزها)، چوب و شرقی (ادویه جات) است. این عطرها بیشتر به عطرهای خاص تری مانند مرکبات، چرم، اقیانوسی و پودری تقسیم می شوند.

شما می توانید در چرخه عطر که توسط متخصص عطر مشهور جهان، مایکل ادواردز ساخته شده است ببینید که چگونه این نت های مختلف رایحه، با هم هماهنگ می شوند. این نت ها بر اساس ادراک بویایی است و روابط بین نت های مختلف رایحه را نشان می دهد.

خواندنی: ۸ شکل متفاوت بدن زنان که کمک می‌کند بهترین لباس را انتخاب کنید

دلیل انتخاب عطرها

چگونه عطر خود را با سبک لباس پوشیدن و شخصیت خود هماهنگ می کنید؟ یا چه عطری با چه رایحه ایی دوست دارید؟ عاشق چه بویی هستید؟ آیا این بو را چون فقط دلخواه شما است دوست دارید یا تداعی فردی خاص در زندگی شماست؟ یا فقط زیبایی ظاهر و بطری ان، شما را مجذوب خود کرده تا بخرید؟ شاید هم عطری که روی میز آرایش خود دارید را به خود می زنید چون دیگران از آن تعریف کرده است. دلایل زیادی وجود دارد که چرا می‌توانید عطر خاصی را انتخاب کنید. این ها همان سوالاتی است که شما در انتخاب عطر در ذهن دارید.

انتخاب عطر جنبه دیگری بیان شخصیت درونی شما است. در این مطلب راهنمای عطرهایی را که ممکن است بر اساس سبک لباس پوشیدن و نوع روانشناختی خود انتخاب کنید، گرد آوری شده است.

رایحه ایی متفاوت از خود درونی تا سبک لباس پوشیدن شما

هر یک از ما ترجیحاتی برای سبک لباس پوشیدن خود داریم. در حالی که دیگران شاید کاملا با آن احساس غریبگی می کنند، “من از چنین لباسی خوشم نمی آید”. همچنین ممکن است متوجه شوید که شما سبک لباس پوشیدن تان را از جنبه های مختلف زندگی خود الهام گرفته اید. مثل دنیای کار یا زندگی اجتماعی تان، آنچه از خود درونی شما فاصله بسیاری دارد. بله ممکن است شما در درون خود فردی خواهان رنگ های مختلف در لباس هایتان باشید. با روحیه ایی کاملا رمانتیک و هنرمند. اما بر خلاف آن باید از لباس های رسمی و رنگ های تیره نیز استفاده کنید. به این ها فکر کنید و خود را با آنچه درونتان می گوید، هماهنگ کنید.

این همه سبب می شود در انتخاب عطر نیز نه تنها یک رایحه بلکه دوست داشته باشید چندین رایحه را با هم داشته باشید. چرا چون در واقع شما می خواهید رایحه ایی داشته باشید که نه تنها احساس درونی شما (رمانتیک بودن) را بیان کند بلکه برای هر سبک لباس شما هم جذاب باشد. زیرا ممکن است بخواهید عطری متفاوت از عطری که در یک مهمانی استفاده می کنید، در محل کارتان استفاده کنید.

سبک لباس پوشیدن کلاسیک

سبک لباس پوشیدن کلاسیک توسط دنیای تجارت و شرکت ها تجسم یافته است. تمیز، سازمان یافته، منظم و همیشه مناسب. با پیراهن‌های دکمه‌دار و کت‌های اتوکشیده خود، قدرت و حرفه‌ای بودن را به نمایش می گذارید.

گل تازه، آلدهید. این نت‌های معطر تمیز حس نسیم تازه و کلاسیک آرامش‌بخش را القا می‌کنند. گل‌ها با نت‌های معطر گل یاس، گل رز، زنبق به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. رایحه ای که به راحتی تمام روز روی لباس شما حس می شود. ممکن است عطری منحصر به فرد باشد که می توانید آن را پشت گوش، روی مچ دست خود بمالید. شاید هم بخواهید یک بطری کوچک را داخل کیف همراه خود داشته باشید تا از آن در طول روز استفاده کنید.

برای شما: ترکیب رنگ ها با هماهنگی رنگ سایه و لباس شما

سبک لباس پوشیدن راحتی

سبک لباس پوشیدن راحتی یعنی لباس هایی راحت، غیر رسمی، نرم و آرامش بخش که با آن احساس سبکی و راحتی می کنید. این سبک لباس‌ها همیشه راحت و کاربردی هستند، معمولا از پارچه‌های کشباف یا جین برای سهولت در شست‌وشو و پوشیدن آن‌ها استفاده می‌شود.

رایحه هایی با نت چوبی و عطرهایی ساده با ترکیبی از نت های تازه، طبیعی، ساده، به این سبک لباس ها بیشتر همخوانی دارد. عطر های شما باید نت های معطر مرکبات خوش طعم و اسطوخودوس، ادویه های شیرین و چوب های شرقی، هارمونی از سدر، نعناع هندی، کاج، چوب صندل و وتیور باشد. اشتباه نکنید نه عطرهای تند و تیز که یک باره شما را به عطسه بی اندازد. بلکه باید عطرهایی با رایحه طبیعی، گیاهی و آرامش بخش باشد. اگر در این سبک لباس رایحه عطر خیلی قوی به نظر می رسد، از لوسیون معطر بدن استفاده می‌کند.

سبک لباس پوشیدن دراماتیک نمایشی

سبک لباس پوشیدن دراماتیک جسورانه و هیجان انگیز است. توجه ها را به خود جلب می کند و از طریق رنگ های روشن، خطوط برجسته و عناصر طراحی یا لوازم جانبی در مقیاس پررنگ تر به چشم می آید.

گل های شرقی، کهربایی و سنگین. رایحه های غنی، اغوا کننده و تند که به جسارت شما می افزاید، همخوانی زیادی با ظاهر شما خواهد داشت. عطری با رایحه مشک، دارچین، هل، وانیل. رایحه های حیوانی همراه با گل ها و چوب های که با روغن های کافور و رزین های بخور تقویت شده است، مناسب شما است. در این سبک لباس شما در ترکیب رایحه ها دست باز دارید. با این درک از عطری استفاده کنید که نشان می دهد چه کسی هستید. می توانید از روغن های حمام و لوسیون های بدن برای ماندگاری بیشتر عطر روی پوست لذت ببرید.

عطر تیپ شخصیتی و سبک لباس هنری

سبک لباس پوشیدن خلاقانه و هنری کمی عجیب و غریب و متفاوت است. چنین سبکی یعنی ترکیبی منحصر به فرد، نامتقارن و ساختار غیرمعمول که از درون شما صحبت می کند. آنچه می پوشید یعنی شما کسی هستید که به نظر می رسید، این جمله را فراموش نکنید.

رایحه گیاهی و متحرک اصلی ترین و جذاب ترین ترکیب عطر شخصیتی شما است. مانند سایر عناصر این سبک، ممکن است دوست داشته باشید عطر و رایحه آن را آزمایش کنید. از عطرهایی با ترکیب چند خانواده مختلف مانند اسپایسی، چوبی و گلی لذت ببرید. شما ممکن است عطر خود را با روحیه و لباس خود برای نیمه اول روز، عصر یا مراسم شب هماهنگ کنید. یا ممکن است جذب برندهای عطر صنعتی شوید.

بیشتر بخوانید: آداب استفاده از عطر: ۷ قاعده که عطرتان را به درستی استفاده کنید

سبک لباس پوشیدن راک یا سرکش

این سبک لباس پوشیدن بی قید و شرط، به درون غیر متعارف و ناسازگاری شما بر می گردد. شما از سبک لباس سنتی پیروی نمی کنید یا معتقد باشید که مهم است مانند دیگران لباس بپوشید. بلکه لباس شما در عین خونسرد نشان دادن تان، از سرکشی و بی قیدی شما خبر می دهد.

نت چرم در عطر، بخشی از شخصیت شما را بیان می کند. ممکن است کلکسیون وسیعی از عطرها را داشته باشید. که می‌تواند از عطرهای خوشبو تا عطرهای چرمی تند و تیز متفاوت باشد. نت ‌های عطری شما می‌توانند از عسل، تنباکو، چوب و تارهای چوبی که اشاره به چرم دارند تا نت‌هایی مانند وانیل و دانه تونکا که شبیه طعم‌های غذا هستند، متفاوت باشد. در کنار انتخاب لباس و لوازم جانبی، سبک رایحه عطر در این نوع لباس پوشیدن دشوار است. ممکن است جذب برندهایی با رایحه های متفاوت شوید.

عطر تیپ شخصیتی و سبک لباس پوشیدن زنانه

این نوع سبک لباس پوشیدن یعنی عاشق طبیعت، مراقب و یاد دهنده. شما عاشق زن بودن هستید و دوست دارید زنانه لباس بپوشید، با پارچه های نرم، طرح های گلدار و لباس هایی که شکل زنانه را به نمایش می گذارد.

نت های گل، پودری. رایحه های ملایم و لطیف که مانند ابریشم روی پوست می نشیند، نشان از درون شما دارد. شما دوست دارید عطرهایتان به اندازه انتخاب لباستان زیبا باشد، هرچند آن چنان که باید، بی نظیر نباشد. رایحه‌ های ملایم و رمانتیک، ملایم و شیرین – گل رز، یاس، سوسن فرانجی‌پانی، یاس بنفش برای شما ساخته شده. نت ‌های گلی بسیار و متنوع هستند، از یک نت گلی تا دسته گل‌های ترکیبی. روی بدن شما ماندگاری زیادی دارد و هر کجا پا بگذارید، عطر شما به دیگران می فهماند که شما آن جا بودید.

پیروی از سبک لباس پوشیدن مدرن

سبک لباس پوشیدن مدرن پیچیده و متین است. با پارچه های باکیفیت عالی مانند ابریشم و ترمه دوخته می شود. ظاهری ظریف و قابل توجه به جزئیات در آراستگی و انتخاب لباس شما را به نمایش می گذارد. شما همیشه خوش لباس و خوش پوش هستید.

خواندنی: مردان خوش تیپ؛ چگونه برای متناسب با اندام خود لباس بپوشید!

چیپر از عطرهای مدرن و متمایز که عطرهای خشک و خزه ای به سبک چوب هستند برای مدل لباس پوشیدن شما مناسب است. نت های معطر شما عبارتند از ترنج، خزه بلوط، نعناع هندی و لبدانوم. عطر در کنار سایر عناصر سبک لباس، استانداردهای کیفیت استثنایی و جذابیت، زیبایی ظاهر شما را تکمیل می کند.

ممکن است از ست کردن عطرها برای هر روز و یا مواقع خاص لذت ببرید. شما با انتخاب یک عطر مناسب تیپ شخصیتی و سبک لباس پوشیدن خود، ظاهری بی نقص ایجاد خواهید کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو

نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه، همین الان مشاوره رایگان بگیرین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *