مجلس نمایند‌گان امریکا طرحی را تصویب کرده است که به وزارت دفاع این کشور اجازه می‌دهد تا در سال روان، ۱۵ میلیون دالر را برای پشتیبانی لوژستیکی گفتگوهای صلح با طالبان هزینه کند.

بر اساس گزارش ها، با تصویب این طرح به پنتاگون اجازه داده شده تا این پول را صرف تامین هزینه‌ گفتگوهای صلح به شمول امنیت، حمل و نقل، اقامت‌گاه، غذا، لوازم، ارتباطات و سایر خدمات دیگر کند.

در این گزارش ها آمده است که نمایندگان مجلس امریکا تلاش کرده اند تا اطمینان حاصل کنند این پول به طالبان نفع نمی‌رساند.

us parliament

قرار است رییس جمهور امریکا بودجه‌ نظامی پیشنهادی وزارت دفاع را امشب تایید کند.

اما پیش از این، وزارت دفاع امریکا هنگام ارایه این طرح در اوایل سال جاری گفته بود که احتمالا طالبان از مقداری از این پول به طور غیرمستقیم نفع ببرد، ولی اکنون می گوید این پول به طور مستقیم به اعضای طالبان پرداخت نمی‌شود و به طالبان اجازه‌ استفاده از این پول را نخواهد داد.

از سویی هم شماری از اعضای مجلس نمایند‌گان امریکا، هزینه این مقدار پول برای کشانیدن طالبان به میز گفتگو پس از 18 سال درگیری را اندک می‌دانند، اما برخی از اعضای دیگر این مجلس، با این هزینه مخالف اند.

مجلس امریکا در حالی یک بودجه 15 میلیون دالری برای گفتگوهای صلح با طالبان اختصاص داده که دور جدید مذاکرات این کشور با طالبان در دوحه متوقف است. مقامات امریکایی و افغانستان بارها بر گفتگوهای بین الافغانی و همچنان کاهش خشونت ها در افغانستان به عنوان پیش شرط توافق نهایی صلح تاکید کرده اند، اما طالبان پیش شرط گفتگوهای بین الافغانی و آتش بس را امضای توافق نامه میان امریکا و این گروه برای خروج نیروها خوانده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *