مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله می گوید که برای مبارزه با فساد در پولیس، ریاست امنیت داخلی وزارت داخله با لایحه جدید در پانزده روز گذشته آغاز به کار کرده و در آیندۀ نزدیک کلان‌ترین دزدهای نان و اعاشه پولیس را افشا خواهد کرد.

مسعود اندرابی امروز پنجشنبه (5ثور) در نشست خبری در کابل گفت که پلان استراتژیک چهارساله تدوین شده است و در عرصه های تقویت نظم عامه و تامین امنیت، تنفیذ قانون و مبارزه با جرایم، ارائه خدمات عامه موثر و شفاف، اصلاحات نهادی تمرکز شده و در حوزه جنگ، در هماهنگی با وزارت دفاع کار می کنند.

اندرابی افزود که سال گذشته 80 درصد جرایمی که اتفاق افتاده، توسط پولیس کشف شده و در امر مبارزه با تروریزم، نیروهای پولیس بیش از 3 هزار 500 عملیات انجام داده که منجر به دستگیری 4 هزار 263 شده است.

او تاکید کرد که وزارت داخله برای اولین‌بار نقشۀ تمام پاسگاه های خُرد را در مرکز سوق و اداره ترتیب کرده و لابراتور GIS نیز راه‌اندازی شده است.

سرپرست وزارت داخله اضافه کرد که این وزارت برای اولین‌بار با مجرمین به شیوۀ فردی نه بلکه به شیوۀ شبکه‌یی برخورد می‌کند و از همه از شهروندان افغانستان به‌خصوص شهروندان کابل خواست در راستای شناسایی افراد مجرم با این وزارت همکاری نمایند.