وزارت صحت عامه افغانستان گفته است که کشور جاپان متعهد شده تا توسعه کتاب راهنمای صحت مادر و طفل را در 34 ولایت این کشور در مدت سه سال (۲۰۱۹-۲۰۲۲) حمایت مالی نماید.

وزارت صحت عامه در یک خبرنامه گفته است، یک شنبه (7 دلو) نشست سه روزه ای را در پیوند به تطبیق کتاب راهنمای صحت مادر و طفل برای نمایندگان ولایت های کابل، ننگرهار و بامیان در تالار مرکز عملیاتی پولیو راه اندازی نموده است.

mother and child

مسولین وزارت صحت افغانستان تاکید کرده اند که  هدف از تطبیق و معرفی کتاب راهنمای صحت مادر و طفل، بهبود هماهنگی میان جامعه، خانواده ها و کارکنان صحی بوده و در ضمن، این کتاب آگاهی زنان و خانواده های شان را در مورد مسایل کلیدی و حیاتی صحت مادر و طفل بلند می برد.

مسوولین وزارت صحت افغانستان تصریح کرده اند که مرحله اول این آگاهی‌دهی در سال 2019 در سه ولایت کابل، ننگرهار و بامیان، مرحله دوم در سال 2020 در هشت ولایت (غور، پکتیا، پکتیکا، دایکندی، قندهار، بلخ، هرات و بدخشان) و مرحله سوم در سال 2021 در تمام ولایت های این کشور تطبیق می گردد.

گزارش شده است که کتاب راهنمای صحت مادر و طفل بیشتر مادران حامله و اطفال کمتر از سن 2 سال را تحت پوشش قرار می دهد و در مجموع همه خانواده ها می توانند از آن مستفید شوند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *