در یک حمله هوایی نیروهای حمایت قاطع ناتو و هم‌چنین عملیات نظامی در ولایت فراه، 32 عضو گروه طالبان به شمول حاجی باری جان، فرمانده مشهور طالبان در این ولایت فراه و چندین فرمانده محلی دیگر این گروه کشته شده‌اند.

این حمله هوایی در حاشیه ادامه عملیات نظامی نیروهای امنیتی افغانستان در شهرستان خاک سفید ولایت فراه صورت گرفته است.

در این حمله، تلفات گسترده‌ای به طالبان وارد شده و بیشتر فرماندهان طالبان که در حملات گسترده بر مرکز ولایت فراه نقش داشته‌اند، به خصوص حاجی باری جان، کشته شده‌اند.

در یک بیانیه فرماندهی پولیس ولایت فراه در این مورد آمده است: “روز جمعه حوالی ساعت 3 بعد از ظهر از اثر بمباران طیارات نیروهای حمایت قاطع در نقاط مختلف این ولایت، تلفاتی بر دشمن وارد شده است”.

farah

بر اساس این بیانیه، 10 هراس‌افگن طالب به شمول حاجی باری جان، فرمانده مشهور طالبان در ولایت فراه و چند تن از فرماندهان گروهی آن عبارت اند از ملا حسیب‌الله، ملا نصرالله و ملا ستار در قریه دیوارسرخ شهرستان خاک سفید ولایت فراه کشته شدند.

از سوی دیگر، 7 هراس افگن طالب از گروه آقامیر عدالت، فرمانده گروهی طالبان در قریه دیوارسرخ ولسوالی خاک سفید کشته و خود آقامیر عدالت شدیدا زخم برداشته است.

هم‌چنین 3 نفر از گروه ملا ریحان، ولسوال نام نهاد طالبان در شهرستان اناردره در قریه دیوارسرخ ولسوالی خاک سفید کشته و خود ملاریحان شدیدا زخم برداشته است.

بیانیه فرماندهی پولیس فراه افزوده: 5 هراس افگن طالب نیز از گروه مولوی حیات‌الله مهاجر در قریه تودنک شهرستان بالابلوک و 5 هراس‌افگن دیگر طالب از گروه ملا نعمت مشهور به ملا معصوم درقریه دشت ملخان شهرستان پشت‌رود ولایت فراه کشته شده‌اند.

این بیانیه خاطرنشان کرده که عملیات مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی با حمایت نیروهای حمایت قاطع ناتو در شهرستان خاک سفید ولایت فراه جریان دارد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *