در پنجمین روز از سال جدید خورشیدی که به گفته مقامات افغانستان سالی پر چالش و سخت برای این کشور خواهد بود، یک گروه تروریستی در هرات بازداشت شده و عملیات نظامی در ولایت های مختلف ادامه یافته است.

در همین حال 8 پولیس این کشور در حمله طالبان کشته شده اند.

هرات

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از بازداشت یک گروه تروریستی طالبان در ولایت هرات خبر داده است.

این ریاست با انتشار یک اعلامیه ی خبری گفته است که این گروه 6 نفری طالبان، در حملات تروریستی مختلف ولایت هرات نقش داشته است.

مقامات امنیت ملی افغانستان گفته اند که این گروه در فعالیت های تروریستی، انفجاری، ماین گذاری و ترور افراد در ولسوالی انجیل ولایت هرات دست داشته اند.

https://twitter.com/khabarnamaeng/status/845595401021460480

گفته شده است که ترور افسران و سربازان ارتش افغانستان از دیگر فعالیت های تروریستی این گروه بوده است.

120 تروریست

در همین حال مقامات وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن 82 تروریست و زخمی شدن 42 تن دیگر در یک شبانه روز گذشته خبر داده اند.

مقامات وزارت دفاع گفته اند که این عملیات ها با حمایت نیروهای هوایی افغانستان در ولایت های کاپیسا، لوگر، پکتیا، قندهار، ارزگان، فاریاب، فراه، هلمند، هرات و قندوز انجام شده است.

قندهار

در دو ولسوالی ولایت جنوبی قندهار تلفات سنگینی بر طالبان وارد شده است. مقامات وزارت دفاع می گویند که در نتیجه عملیات نظامی در ولسوالی های نیش و شاه ولی کوت، 47 طالب کشته شده و 13 تن دیگرشان زخمی شده اند.

taliban
وزارت دفاع افغانستان از کشته شدن 82 تروریست و زخمی شدن 42 تن دیگر در یک شبانه روز گذشته خبر داده اند

ارزگان

13 تروریست در ولسوالی های ارزگان خاص و دهراوود ولایت ارزگان از سوی نیروهای امنیتی کشته شده و 11 تن دیگر زخم برداشته اند.

هلمند

به گفته مقامات وزارت دفاع افغانستان، 3 تروریست در ولسوالی کجکی ولایت هلمند کشته شده و 5 تن دیگرشان زخمی شده اند.

در روزهای گذشته نیز خبرهایی از سقوط ولسوالی سنگین ولایت هلمند منتشر شد. مقامات نظامی افغانستان گفته اند که برای جلوگیری از تلفات غیرنظامیان “عقب نشینی تاکتیکی” داشته اند. این ولسوالی در ماه های گذشته نیز زیر حملات سنگین گروه طالبان قرار داشت.

ولایت های دیگر

مقامات دفاعی افغانستان از ادامه عملیات نظامی در ولایت های غزنی، لوگر، پکتیا، میدان وردک، فراه و تخار خبر داده اند.

ansf-afghan-army-1
ادامه عملیات نظامی در ولایت های غزنی، لوگر، پکتیا، میدان وردک، فراه و تخار

در این ولایت ها، 20 تروریست کشته شده، نزدیک به 10 تن دیگر نیز زخمی شده اند و مقداری سلاح و مهمات نیز به دست نیروهای امنیتی افغانستان افتاده است.

8 پولیس در فراه

در همین حال مقامات محلی در ولایت فراه در غرب این کشور اعلام کرده اند، در حمله گروه طالبان به یک پوسته امنیتی که شب گذشته انجام شده است، 8 پولیس کشته شده اند.

به گفته اقبال باهنر سخن گوی فرمانده پولیس فراه، گروه طالبان شب گذشته ( 4 حمل)، به یک پوسته امنیتی در ولسوالی پشت رود ولایت فراه حمله کردند که در این درگیری، 8 پولیس کشته شده و 8 تن از افراد طالبان نیز از بین رفته اند.

ولایت فراه یکی از ولایت های ناامن افغانستان است که در تابستان سال گذشته، شاهد حملات سنگین گروه طالبان بود.