سوالات هوش جذاب

بیشتر اوقات ما از مغزمان کمترین استفاده را می کنیم. این موضوع سبب تنبلی مغز می شود. برای رفع این مشکل باید مغز را به فعالیت وادار کرد. به نظر می رسد حل معماها و فکر کردن در زمینه سوالات هوشی به این موضوع کمک کند. بخش تفریح و سرگرمی خبرنامه با تست های جالب و سوالات هوش جذاب هر روز با شماست.

سوالات هوش جذاب

سوال 1از سری سوالات هوش جذاب: رمز و راز شمع

سوالات هوش جذاب

روزگاری پیرمردی به همراه 3 دخترش در یک روستا زندگی می کردند. یک روز پیرمرد سخت مریض شد. فرشته مرگ آمد تا جانش را بگیرد. دختر بزرگتر از فرشته مرگ خواست تا پدرش 2 سال زنده بماند و فرشته مرگ موافقت کرد. 2 سال بعد فرشته مرگ بازگشت، دختر دوم این بار درخواست داد و مرگ موافقت کرد که یک سال دیگر به پیرمرد اجازه زندگی دهد.

یک سال بعد فرشته مرگ برگشت و این بار کوچکترین دختر با یک شمع آمد و از مرگ خواست که اجازه دهد پدرش زنده بماند تا زمانی که شمع در دستانش کاملا بسوزد و آب شود. فرشته مرگ موافقت کرد. همانطور که کوچکترین دختر برنامه ریزی کرد، فرشته مرگ هرگز باز نگشت. دخترک چه کرده بود؟

سوال 2: رمز و راز نردبان

سوالات هوش جذاب

کریم بر روی یک نردبان 25 متری ایستاده بود. از نردبان لیز خورد و روی زمین افتاد. اما او نمرد. از طرف دیگر مجروح هم نشد. چگونه ممکن است؟

سوال 3: رمز و راز سکه

سوالات هوش جذاب

شما 2 سطل آب دارید، در داخل سطل اول دمای آب 25 درجه سانتیگراد است. در داخل سطل دوم، دمای آب 25 درجه فارنهایت است. در هر سطل از همان ارتفاع یک سکه می اندازید و دقیقاً در همان زمان به آب برخورد می کنند. کدام سکه ابتدا کف سطل را لمس می کند؟

سوال 4: از سری سوالات هوش: رمز و راز چمن

سوالات هوش جذاب

در یک مزرعه، تکه ای از علف جادویی وجود دارد که هر روز مقدار آن دو برابر می شود. اگر روز اول یک تکه علف باشد، در روز دوم 2 تکه خواهد بود. 10 روز طول می کشد تا چمن کل زمین را بپوشاند. چقدر طول می کشد تا نیمی از زمین را پوشش دهد؟

سوال 5 از سری سوالات هوش: رمز و راز درخت سیب

سوالات هوش جذاب

2 دوست سپیده  و سعیده برای پیاده روی به پارک رفتند. ناگهان باران شدیدی شروع شد. دختران خانه متروکه ای را دیدند و تصمیم گرفتند در خانه پناه بگیرند. وقتی باران قطع شد، اگر چه آن دو خیس نشدند، اما بسیار گرسنه بودند. بنابراین، آنها برای یافتن میوه به راه های مختلفی رفتند. سارا یک درخت سیب پیدا کرد، اما وقتی یک سیب خورد تبدیل به درخت شد.

نیم ساعت بعد مریم به آنجا رسید، نجوایی شنید که کسی می گوید: «دوستت تبدیل به درخت شده است. باید او را پیدا کنی تا او را برگردانی. تو فقط یک فرصت داری. اگر اشتباه متوجه شوی، دوست شما برای همیشه یک درخت باقی می ماند.»مریم چگونه می تواند بفهمد دوست او کدام درخت است؟

سوال 6: کدام مرد بیشترین وزن را تحمل می کند؟

سوالات هوش جذاب

پاسخ سوالات هوش جذاب

پاسخ سوال 1 از سری سوالات هوش جذاب:

کوچکترین دختر پس از رفتن مرگ شمع را فوت کرد و شمع هرگز نسوخت.

پاسخ سوال 2:

کریم در پایین ترین قسمت نردبان ایستاده بود.

پاسخ سوال 3:

سطل اول. چون آب در دمای 25 درجه سانتی گراد، مایع است، در حالی که در دمای 25 درجه فارنهایت به یخ تبدیل می شود.

پاسخ سوال 4:

مقدار علف هر روز دو برابر می شود، بنابراین در روز نهم نصف مقدار روز دهم خواهد بود. بنابراین نیمی از زمین در روز نهم پوشانده می شود.

پاسخ سوال  5

از آنجایی که نیم ساعت پیش باران بارید، همه درختان جنگل باید خیس باشند. تنها درختی که خیس نیست، سارا است.

پاسخ سوال 6 از سری سوالات هوش:

مرد وسط باید 25 درصد وزن بیشتری را تحمل کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 3

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *