رییس اجرایی حکومت می گوید که خشونت به هر شکل و هر نوعی که باشد، قابل پذیرش نیست و در راستای خشونت زدایی از زنان متعهد هستند.

عبدالله امروز دوشنبه(4قوس) در مراسم گرامی داشت روز جهانی محو خشونت علیه زنان گفت: حکومت افغاستان بیش از پیش در راستای دسترسی زنان به عدالت، مشارکت سیاسی، حضور معنادار آنان در برنامه‌های ملی و به خصوص روند صلح متعهد است.

او افزود، مهم ترین مسئله نبود صلح و تداوم جنگ است؛ پدیده‌یی که تاثیرات ناگواری بر همه مردم افغانستان و به خصوص زنان دارد.

abdullah 1

رییس اجرایی حکومت فقر، بی سوادی و نبود آموزش کافی و عدم آگاهی عامه را عوامل اصلی اعمال خشونت دانسته و تاکید کرد که با وجود چالش‌های بی شمار زنان در این دو دهه با تلاش‌های فراوان ایستادگی کردند و توانایی شان را ثابت ساختند که می‌توانند و این قابل قدر است.

عبدالله خاطرنشان کرد که توسعه پایدار بدون مشارکت زنان امکان پذیر نیست و حکومت متعهد به زمینه‌سازی حضور و مشارکت فعال و گسترده زنان در عرصه های مختلف در کشور است.

عبدالله در حالی تعهد حکومت به خشونت زدایی به خصوص علیه زنان را بیان می‌کند که کمیسیون مستقل حقوق بشر با نشر گزارشی تازه، از افزایش 8.2 درصدی خشونت علیه زنان در هفت ماه گذشته خبر داده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *