نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان در دیدار با رییس‌جمهور غنی تاکید کرده که اتحادیه اروپا به تعقیب موضع همیشگی‌اش، از روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان حمایت می‌کند.

در یک خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده است که رییس‌جمهور غنی شام روز گذشته(چهارشنبه 24میزان) با رولاند کوبیا، نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان، دیدار و دو طرف در رابطه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، روند صلح و نقش اتحادیه اروپا در حمایت از حکومتداری خوب و مردم سالاری در افغانستان گفتگو کرده‌اند.

ashraf ghani

در این دیدار کوبیا ضمن ستایش از تعهد و تلاش‌ حکومت افغانستان، شجاعت مردم که با وجود تهدیدات به پای صندوق‌های رای رفتند و همچنان نیروهای امنیتی و دفاعی به خاطر تامین امنیت انتخابات، گفته است که این بار کمیسیون‌های انتخاباتی نسبت به گذشته تلاش کردند تا انتخابات به گونه درست برگزار شود.

او در رابطه به روند صلح افغانستان اضافه کرده که اتحادیه اروپا از تلاش‌های دولت افغانستان برای رسیدن به صلح پایدار و باعزت که در آن ارزش‌های مردم‌سالاری حفظ گردد، حمایت می‌کند.

رولاند کوبیا تاکید کرده که شرایط صلح باید پایان خشونت در افغانستان باشد و طالبان حاضر به مذاکره با حکومت افغانستان شوند. به گفته او، یگانه راه رسیدن به صلح پایدار در افغانستان این است که طالبان از خشونت دست برداشته و به صلح روی آورند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *