فرمانده قول اردوی 209 شاهین در شمال کشور می گوید عامل نابسامانی های ولایت های مربوط به این قول اردو ناشی از کنار نیامدن احزاب بر سر تقسیم امتیازات حکومتی و کنار نیامدن شخصیت های مطرح شمال در گزینش افراد به پُست های مهم دولتی است.

دفتر قول اردوی شاهین با نشر یک اعلامیه در واکنش به گفته های جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری نفوذ افراد زورگو، مسلح های غیر مسئول در ارگان های دولتی برای اعمال فشار، حذف و به حاشیه راندن اقلیت های قومی را عامل بی ثباتی شمال کشور دانسته از معاون رییس جمهور سوال کرده است که ” بعنوان فرد دوم مملکت برای مردم کشور و بویژه برای شمال چه دستاوردی دارد”.

mod 209

این در حالی است که معاون اول ریاست جمهور در دیدار با شماری از مردم ولایت جوزجان گفته بود که در نتیجه ناتوانی فرماندهی قول اردوی شاهین افسران و جوانان در نیروهای امنیتی کشته می شوند و فرماندهی شاهین به این نیروها حتی ارزش یک پرنده را نمی دهد.

جنرال دوستم همچنان تاکید کرده بود که مشکلات ولایت جوزجان را با رئیس جمهور در میان می گذارد و در صورتی که آقای غنی به این مشکلات رسیدگی نکند، او خود در باره آن ها تصمیم خواهد گرفت.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *