ارگ ریاست جمهوری، باصدور حکم از تشکیل و اعزام هیئت حل منازعه برای فاجعه ارزگان خبرداد.

محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان، با صدور حکم برای تشکیل هیئت حل منازه، فاجعه جاری در ارزگان را منازعه میان اقوام قلم داد کرده و گفته است، که به منظور بررسی و حل منازعه اخیر میان اقوام در ولایت ارزگان، هیئت را به رهبری اسدالله فلاح مشاور ریاست جمهوری در امور حل منازعات توظیف نموده است.

arg22

براساس حکم ریاست جمهوری، این هیئت با ریاست اسدالله فلاح، مولوی محمد جوره طاهری، مولوی محی‌الدین بلوچ،  عید محمد احمدی، محمد علم راسخ و مولوی سید رحمن حقانی که از جمله‌ی مشاوران ریاست جمهوری اند همراه با نمایندگان با صلاحیت از وزارت دفاع ملی، وزارت داخله، ریاست عمومی امنیت ملی، اداره لوی سارنوالی و ارگان‌های محل تشکیل شده است.

در ادامه حکم ریاست جمهوری آمده است، که این هیئت موظف است، که چگونگی وقوع منازعه را ریشه یابی و به حل آن اقدام نماید. سپس یافته‌ها و گزارش اجرات خویش را با طرح مشخص پیشنهادی به ریاست جمهوری تحویل دهند.

همچنین در این حکم به تامین امنیت و هزینه‎های مالی هیئت حل منازعه به مبلغ 50هزار افغانی نیز پیش نهاد شده است.

این درحالی است، که بیش از یک هفته است، که طالبان بر مناطق هزاره نشین ولایت ارزگان حمله نموده اند، که دها فرد ملکی کشته، شماری نیز آواره شده اند.

به گفته شماری از نمایندگان غزنی در مجلس، در روزهای اول حمله طالبان بر مناطق هزاره نشین ولایت ارزگان، 40 فرد ملکی شامل کودکان و زنان کشته و 700 خانواده نیز آواره شده اند.

arg2

همچنین به گفته نمایندگان ولایت غزنی، طالبان برمناطق از ارزگان خاص مجهز با توپ و تانک حمله نموده اند.

شماری از آورگان فاجعه ارزگان در بخش‌های از مناطق ولسوالی مالستان ولایت غزنی پناه برده اند، که به گفته باشنده‌های محل نیاز به کمک‌های فوری، مانند غذا و سرپناه دارند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *