وزارت دفاع افغانستان در پاسخ به گزارش جدید بازرس ویژه ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان(سیگار) مبنی بر عدم توسعه بخش‌های زیر قلمرو دولت، تصریح کرده که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان در برابر جنگ‌افروزان و گروه‌های تروریستی در این کشور، «موفقیت‌های قابل دید» را به دست آورده‌اند.

در گزارش جدید سیگار آمده است: «نیروهای امنیتی افغانستان برای توسعه‌ی قلمرو زیر اداره‌شان ناکام اند. هدف حکومت کابل تا پایان سال آینده، کنترل و داشتن نفوذ بر قلمرویی است که ۸۰درصد جمعیت در آن زندگی می‌کنند. نیروهای دولتی در حال جلوگیری از تصرف قلمرو بیشتر توسط طالبان اند، اما برای گسترش بخش‌های زیر اداره‌شان مشکل دارند».

اما در پاسخ به این گزارش، وزارت دفاع افغانستان تصریح کرده است: «نیروهای دفاعی و امنیتی کشور با گذشت هر روز،  توانمندی و ظرفیت‌های بیشتر حفاظت و حراست از استقلال، تمامیت ارضی، حاکمیت ملی را موجب می‌شوند و در برابر جنگ‌افروزان و گروه‌های تروریستی که با همدستی استخبارات منطقه در کشور ما جنگ، آشوب‌گری و دهشت‌افگنی را به پیش می‌برند، موفقیت‌ های قابل دید را به دست آورده‌اند» .

mod 3

در یک خبرنامه وزارت دفاع افغانستان آمده است که اردوی ملی افغانستان روزانه 12 الی 15 عملیات پلان‌شده را در برابر دهشت‌افگنان و ضربات کوبنده هوایی را بر لانه‌ها و مخفی‌گاه‌های  تروریستان انجام می‌دهند. هم‌چنین نیروهای کماندوی این کشور روزنامه 10 عملیات خاص را بر اهداف مشخص صورت می‌دهند.

بر این اساس، این وزارت تأکید کرده که نیروهای دفاعی و امنیتی افغانسان به دشمنان مجال نداده که به اهداف شوم‌شان نایل آیند و در آینده نیز این قدرت را نخواهند یافت .

در ادامه این خبرنامه آمده است: «توانمندی و قوت نیروهای اردوی ملی است که تحت فشار و ضربات کوبنده، اضافه از 200 تن از افراد مسلح گروه داعش با قوماندانان آن در ولسوالی  درزآب ولایت جوزجان تسلیم اردوی ملی شده و در هماهنگی‌های هوایی در ولایات هلمند و بدخشان ضربات شدیدی بر لانه‌ها، مخفیگاه‌ها و کارخانه‌جات تولید مواد مخدر آن‌ها وارد شده، در ولایت ننگرهار گروه‌های داعش تلفات سنگین دیدند».

بر این اساس، وزارت دفاع افغانستان خاطرنشان کرده که این همه نماین‌گر توانمندی و قابلیت نیروهای دفاعی و امنیتی و توسعه جغرافیایی است که در ولایات فراه، غور، بادغیس، فاریاب، جوزجان، قندز، تخار، پکتیکا و پکتیا به دست آمده و نشان‌دهنده قوت و قدرت نیروهای دفاعی و امنیتی در افغانستان است .

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *