بامداد امروز پنج شنبه (13 عقرب) ولایت های شمالی افغانستان با طوفان شدید و بی سابقه رو به رو شد. این طوفان که با وزش باد شدید و تاریکی ناشی از گرد به همراه است، ولایت های تخار، بلخ، قندوز، جوزجان، فاریاب، سرپل و بغلان را تا هنوز تاریک ساخته است.

storm-on-its-way-to-kabul3

ویدیوها و عکس های این طوفان که توسط مردم عادی گرفته شده و در رسانه های اجتماعی دست به دست می شود، نشان از قدرت بالای آن دارد.

ظاهرن این طوفان به سمت ولایت های شمال کابل در حرکت است و پیش بینی شده که در صورت خاموش نشدن آن، احتمالن ناوقت های امشب و یا فردا صبح به کابل خواهد رسید.

طوفان امروز در شمال افغانستان بی سابقه گفته شده و این مساله سبب وحشت مردم شده است. برخی کاربران فیس بوکی به دربار خداوند روی آورده و از خداوند خیر مردم افغانستان را خواسته اند.

مقامات افغانستان تا هنوز در مورد این طوفان چیزی نگفته اند.

najib-danish-about-comming-storm

نجیب دانش معاون سخنگوی وزارت داخله افغانستان در استاتوس فیس بوکی خود از شهروندانی که در مسیر این طوفان قرار دارند، خواسته است تا مسیرهای بعدی آن را اطلاع رسانی کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

توسط مختار پدرام

مختار پدرام حدود یک دهه عمر خود را در کارهای روزنامه‌نگاری گذرانده است. لیسانس ادبیات از دانشگاه کابل است و دوره‌های مختلف در بخش روزنامه‌نگاری تحقیقی، روزنامه‌نگاری آنلاین و روزنامه‌نگاری جنگ، نیز آموزش دیده است. مدت بیشتر از یک سال به عنوان مدیر دیپارتمنت مطالعات امنیتی در مرکز مطالعات استراتیژیک کابل بوده است. سه سال با تلویزیون خصوصی یک به عنوان خبرنگار تحقیقی و امنیتی کار کرده است. پدرام سردبیر و مسوول چند خبرگزاری و نشریه چاپی نیز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *