ساعتی پیش، انفجار یک بمب جاسازی شده در کنار یک مسجد، در مرکز ولسوالی بلخ در ولایت بلخ، 14 نفر را کشت و نزدیک به 30 نفر را زخمی ساخت.

مقام های محلی در بلخ گفته اند این رویداد در نتیجه انفجار یک بمب جاسازی شده در نزدیکی مسجدی به وقوع پیوسته است که از طریق ریموت کنترول از راه دور منفجر شده است.

هدف انفجار عزاداران عاشورا بودند که پس از نماز ظهر از مسجد بیرون می شدند. منیر احمد فرهاد سخنگوی ولایت بلخ به رسانه ها، کشته شدن 14 نفر و زخمی شدن 26 نفر دیگر را تأیید کرده است.

مسوولان صحی از احتمال افزایش آمار کشته و زخمی های این رویداد خبر داده اند. هنوز جزئیات بیشتر در این مورد به نشر نرسیده است.

شب گذشته نیز گروهی از عزاداران در کابل در زیارت سخی هدف حمله یک مهاجم مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن 16 نفر کشته و بیشتر از پنجاه نفر زخمی شدند.

در میان کشه و زخمی های شب گذشته در کابل، زنان و کودکان نیز شامل اند. حمله کننده با لباس پولیس وارد محوطه زیارت سخی شده و شروع به تیر اندازی و پرتاب بمب دستی به سوی عزاداران و کودکان نموده بود.

لحظات پیش گروه داعش مسوولیت حمله به عزاداران زیارت سخی در کابل را به عهده گرفت است.

حمله به عزاداران عاشورا در افغانستان زیاد اتفاق نیافتاده است. تنها پیش از این در سال 1390 یک حمله کننده انتحاری در دهم محرم عزاداران شیعه را در زیارت ابوالفضل در مرکز شهر کابل هدف قرار داد که در آن حدود شصت تن کشته و بیشتر از 150 نفر دیگر زخمی شدند.

هنوز مسوولیت انفجار امروز در ولسوالی بلخ را کسی به عهده نگرفته است.

در همین حال محمد رضا جعفری خبرنگار خبرنامه در این زمینه می گوید:

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

توسط مختار پدرام

مختار پدرام حدود یک دهه عمر خود را در کارهای روزنامه‌نگاری گذرانده است. لیسانس ادبیات از دانشگاه کابل است و دوره‌های مختلف در بخش روزنامه‌نگاری تحقیقی، روزنامه‌نگاری آنلاین و روزنامه‌نگاری جنگ، نیز آموزش دیده است. مدت بیشتر از یک سال به عنوان مدیر دیپارتمنت مطالعات امنیتی در مرکز مطالعات استراتیژیک کابل بوده است. سه سال با تلویزیون خصوصی یک به عنوان خبرنگار تحقیقی و امنیتی کار کرده است. پدرام سردبیر و مسوول چند خبرگزاری و نشریه چاپی نیز بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *