5 تن بر اثر اصابت هاوان در غزنی کشته شدند |
۵ تن بر اثر اصابت هاوان در غزنی کشته شدند

بازتاب خبرهای 14 ثور 1398

Image Title
۱۴ / ثور ۱۳۹۸

۵ تن بر اثر اصابت هاوان در غزنی کشته شدند

مقام های محلی اعلان کرده که در نتیجه اصابت هاوان بر یک منزل مسکونی در غزنی ۵ غیر نظامی کشته شده اند.

mortar

دفتر رسانه های والی غزنی امروز شنبه (۱۴ثور) بانشر یک خبرنامه گفته این هاوان زمانی اصابت کرده که درگیری میان شورشیان طالبان و نیروهای امنیتی در ولسوالی اندر ولایت غزنی جریان داشته است.

دفتر رسانه های ولایت غزنی مشخص نکرده که این هاوان از سوی کدام طرف درگیری شلیک شده است.

در خبرنامه دفتر رسانه های غزنی افزوده شده که در ۲۴ ساعت گذشته در نتیجه عملیات های هوایی نیروهای ائتلاف و نیروهای ویژه در ولسوالی های اندر، ده یک و زنخان ولایت غزنی بشمول یک ماین ساز مشهور طالبان ۲۵ شورشی طالبان نیز کشته شد و ۳ فرد مظنون بازداشت شده است.

۱۴ / ثور ۱۳۹۸

ذخیره‌گاه مهمات و مواد انفجاری در ولایت ارزگان کشف شد

مقام های امنیتی از کشف یک ذخیره‌گاه مهمات و مواد انفجاری در ولایت ارزگان خبر داده اند.

photo_2019-05-04_16-41-51

وزارت داخله امروز شنبه (۱۴ثور) گفته که در نتیجه عملیات کشفی نیروهای پولیس، در روستای سرخم مربوط شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان، یک مخفی‌گاه مواد انفجاری کشف گردیده است.

وزارت داخله افزوده که از این ذخیره گاه ۱۲ بشکه مواد انفجاری، ۵ فیر مرمی مزائیل، ۲۷ فیر مرمی راکت، ۲۲ فیر مرمی هاوان و مقداری وسایل انفجاری بدست نیروهای پولیس افتاده است.

۱۴ / ثور ۱۳۹۸

خلیلزاد: توافق تمام طرف‌ها برای کاهش خشونت‌ها و صلح ضروری است

زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژۀ امریکا برای صلح افغانستان می گوید توافق تمام طرف‌ها برای کاهش خشونت‌ها یک گام ضروری برای دست‌یابی به روند صلح است.

Khalilzad listens to speakers during a panel discussion on Afghanistan at the Conservative Political Action conference (CPAC) in Washington

آقای خلیلزاد امروز شنبه (۱۳ثور) در چهارمین روز گفتگوهای این دورش با طالبان در دوحه در صفحه توییترش نگاشته است که نتیجه هر پروسه صلح این است که تمام طرف ها اسحله شان را به زمین بگذارند.

او تاکید کرده است که “تمام طرف‌ها موافق برای کاهش خشونت‌ها استند، این یک قدم لازمی برای بدست آوردن صلح است و این فرصتی است که نشان دهد ما برای صلح آماده هستیم”.

این در حالی است ششمین دور گفت‌وگوهای زلمی خلیل‌زاد و طالبان روز چهارشنبه در دوحه آغاز شده و تاکنون ادامه دارد.

۱۴ / ثور ۱۳۹۸

سه منسوب پولیس در کابل بازداشت شدند

مقام های امنیتی اعلان کرده اند که سه پولیس حوزه پنجم امنیتی کابل بازداشت شده اند.

kabul police

نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله امروز شنبه (۱۴ثور) گفته که این سه منسوب پولیس حوزه پنجم امنیتی کابل به اتهام ضرب و شتم دو فرد در منطقه میرویس میدان “کوته سنگی” بازداشت شده است.

رحیمی افزوده که موضوع ضرب و شتم دو غیر نظامی در کابل به گونه جدی تحت بررسی قرار دارد.

این در حالی است که ویدیوی در فضای مجازی به نشر رسیده بود که نشان می دهد شماری از نیروهای پولیس دو غیرنظامی را ضرب و شتم می کنند.

۱۴ / ثور ۱۳۹۸

طالبان همسر و فرزند یک سرباز ارتش را در پکتیا به قتل رساند

مقام های محلی از کشته شدن همسر و فرزند یک سرباز ارتش توسط طالبان در ولایت پکتیا خبر داده اند.

Woman & Child Killed by Taliban in Paktia

دفتر رسانه های ولایت پکتیا امروز شنبه (۱۴ثور) با نشر خبرنامه گفته است که روز گذشته در روستای حسن خیل ولسوالی احمدخیل این ولایت، طالبان پسر ۱۳ ساله و همسر یک سرباز ارتش را به قتل رسانده است.

در خبرنامه همچنان آمده است این رویداد زمانی به وقوع می پیوندد که همسر و فرزند این سرباز ارتش در یک مراسم عروسی دعوت بودند.

در همین حال طالبان در توییتی این گفته هار را رد کرده آنرا خصومت شخصی خوانده اند.