بازداشت 8 تن به شمول یک پولیس در ولایت ننگرهار |
بازداشت ۸ تن به شمول یک پولیس در ولایت ننگرهار

بازتاب خبرهای 5 حمل 1398

Image Title
۵ / حمل ۱۳۹۸

بازداشت ۸ تن به شمول یک پولیس در ولایت ننگرهار

مقامات محلی از بازداشت ۸ تن به شمول یک پولیس و دو تن از کمیشنکاران در نتیجه عملیات های مختلف ریاست امنیت ملی در  ولایت ننگرهار خبرداده اند.

mod

دفترمطبوعاتی ولایت ننگرهار امروز (۵حمل) با نشر خبرنامه می گوید منسوبین ریاست امنیت ملی این ولایت در یک هفته گذشته در عملیات های جداگانه یک پولیس را در مقابل قونسولگری پاکستان به جرم کمیشنکاری، ۵ تن از تروریستان داعش،  ۳ تن از گروه طالبان و یک تن دیگر را بازداشت کرده اند.

شاه محمود میاخیل والی ننگرهار به رسانه ها گفته است که پولیس بازداشت شده به اسم قندآغا همراه با ۱۵ جلد پاسپورت به اتهام کمیشنکاری ویزه کشور پاکستان بازداشت شده است.

۵ / حمل ۱۳۹۸

چهار غیرنظامی از زندان طالبان در ولایت هلمند آزاد شدند

مقامات امنیتی از رهایی چهار غیرنظامی از زندان طالبان در ولایت هلمند خبر داده اند.

Capture

ریاست عمومی امنیت ملی امروز (دوشنبه۵حمل) با نشر یک خبرنامه گفته که نیروهای قطعات خاص این ریاست یک عملیات ویژه را در ولسوالی خانشین ولایت هلمند بر یک زندان، قرارگاه و دیپوی ملا مبارک مسئول نظامی گروه طالبان راه اندازی نموده که در نتیجه ۴ تن زندانی که همه افراد ملکی بودند، از بند این گروه آزاد گردید.

در خبرنامه این ریاست افزوده شده که در این عملیات دو قرارگاه، ۳ عراده موتر، ۲ عراده موترسایکل شورشیان تخریب شده، و ۳ میل پیکا، ۲ میل راکت، ۷ میل کلاشینکوف، یک میل ۳۰۳ بور، ۲۳ عدد شاجور کلاشینکوف، ۵ عدد پرتله ، ۱۰۰ تخته بیرق گروه طالبان، ۳ پایه مخابره ، ۳ عدد آنتن مخابره، صدها فیر مرمی مختلف النوع سلاح های ثقیل و خفیف به دست نیروهای این ریاست افتاده است.

۵ / حمل ۱۳۹۸

مسوول استخبارات طالبان برای ولسوالی سنگین ولایت هلمند کشته شد

مقامات محلی ولایت هلمند از کشته شدن مسوول استخباراتی شورشیان طالبان در ولسوالی سنگین ولایت هلمند خبر داده اند.

mod

دفتر مطبوعاتی ولایت هلمند در یک خبرنامه گفته است که در نتیجه عملیات هوایی در نزدیکی ساحه بازار شرافت در لسوالی سنگین جهادیار مسوول استخاباراتی گروه طالبان در این ولسوالی همراه ۶ تن دیگر از جنگجویان این گروه کشته شده اند.

این در حالی است که هاشم الکوزی، سناتور از ولایت هلمند و رئیس کمیته دفاعی مجلس سنای افغانستان روز گذشته به بی‌بی‌سی گفته بود که در حمله گروه طالبان به ولسوالی سنگین، اخیرا ۴۸ سرباز ارتش، ۱۰ سرباز پلیس محلی و هفت سرباز پلیس کشته شده‌اند.

۵ / حمل ۱۳۹۸

یوناما جان باختن 13 فرد ملکی در عملیات هوایی در ولایت قندز را تایید کرد

دفتر نماینده‌گی سازمان ملل در افغانستان (یوناما)، کشته شدن ۱۳ فرد ملکی در حملۀ هوایی در ولایت  قندز را تأیید کرده است.

یوناما امروز (۵حمل) در یک خبرنامه گفته است که این حملۀ هوایی از سوی نیروهای بین‌المللی انجام شده‌است.

UNAMA

در خبرنامه یوناما آمده است که تمامی جان‌باختگان این رویداد ۱۳ تن بشمول ده کودک اعضای یک خانواده بودند که بدلیل ناامنی‌ها از مناطق شان بیجا شده‌ بودند.

این در حالی است که روز گذشته وزارت دفاع ملی نیز از تعیین یک هیات با صلاحیت جهت بررسی تلفات ملکی در ولایت قندز خبر داده بود.

پیش از این گزارش شده بود که در این عملیات در منطقۀ تلوکه در حومه شهر قندز ، ۱۳ عضو یک خانواده کشته شده اند.

۵ / حمل ۱۳۹۸

سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی شیرین تگاب در اثر جراحت شدید جان باخت

مقامات امنیتی از جان باختن سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب در اثر جراحت شدید خبرداده است.

police

عبدالکریم یورش سخنگوی فرماندهی پولیس فاریاب در صحبت به خبرنامه گفت میرحمزه سرپرست ولسوالی شیرین تگاب ولایت فاریاب در اثر جراحت که روز گذشته بر اثر تیراندازی یک مرد ملبس به لباس زنانه برداشته بود شب گذشته در شفاخانه جان باخت.

یورش در ادامه افزود عدم امنیت در مسیر شاهراه نمبر یک باعث شد تا از طریق زمینی سرپرست ولسوالی شیرین تکاب به شفاخانه های کابل انتقال داده شود.