با 4 زن تحسین برانگیز آمریکا در سال 2018 آشنا شوید |
با ۴ زن تحسین برانگیز آمریکا در سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

با ۴ زن تحسین برانگیز آمریکا در سال ۲۰۱۸ آشنا شوید

خبرنگار خبرنامه

فرشته فرهنگ
خبرنگار خبرنامه

۱۲ / جدی ۱۳۹۷ | ۰ دیدگاه
Image Title

میشل اوباما

وکیل و نویسنده، میشل لاوون رابینسون اوباما متولد ۱۷ جنوری ۱۹۶۴در شیکاگو است. هشت سال بانوی اول ایالات متحده آمریکا بود. او در سن ۲۸ سالگی با باراک اوباما ازدواج کرد و نخستین بانوی اول آفریقایی ـ آمریکایی در تاریخ ایالات متحده آمریکا می‌باشد. میشل و باراک اوباما از ازدواج خود دو دختر دارند.

او دانش آموخته دانشگاه پرینستون و دارای دکترای حقوق از دانشگاه هاروارد است.

میشل اوباما به محیط زیست علاقه‌مند است. بسیاری از سبزیجات مصرفی خانواده اوباما در باغچه سبزیجات میشل اوباما در محوطه کاخ سفید کاشته می‌شد. او به زنبورداری نیز علاقه‌مند است و در کاخ سفید نیز زنبورداری می‌کرد.

او این‌بار پس از ۱۶ سال نام هیلاری کلینتون را از صدر جدول زنان تحسین‌برانگیز برداشته است.

Michelle obama

وینفری

اپرا گِیل وینفری؛ تهیه‌کننده، هنرپیشه، مجری، خیرخواه، برنده جایزه اسکار و کاندیدای جایزه گلدن گلوب و بفتا و از مشهورترین و مطرح‌ترین مجری‌های تلویزیونی آمریکا و جهان است. او متولد ۲۹ جنوری سال ۱۹۵۴ در می‌سی‌سی‌پی است.

او به عنوان ثروتمندترین آفریقایی ـ آمریکایی قرن بیستم نیز شناخته شده است. او فعالیت‌های زیادی در زمینه‌های مختلف انسان‌دوستانه انجام داده و بزرگترین خیّر و نیکوکار سیاه‌پوست در تاریخ آمریکا به‌شمار می‌رود. او برای مدتی، تنها میلیاردر سیاه‌پوست جهان بوده و بر اساس برخی ارزیابی‌ها، بانفوذترین زن در جهان محسوب می‌شود. او در میان قدرتمندترین افراد جهان، در رتبه ۴۵ قرار دارد و از چنان نفوذ چندجانبه‌ای در میان افکار عمومی آمریکا برخوردار است که با حمایت و جهت‌گیری خود می‌تواند یک کتاب یا رئیس‌جمهور را در این کشور به موفقیت برساند.

او تاکنون در کارهای فراوانی فعالیت داشته‌است، اما مهم‌ترین کارش برنامه تلویزیونی اپرا است.

Operah winfery

هیلاری کلینتون

هیلاری دایَن رادام کلینتون، سیاست‌مدار آمریکایی و نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بود که در مقابل دونالد ترامپ، رقیب جمهوری‌خواه‌اش شکست خورد.

او نخستین نامزد زنی است که توانسته به چنین جایگاهی در یکی از احزاب اصلی آمریکا برسد. او در دولت باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، وزیر امورخارجه بود. کلینتون به عنوان سناتور ایالات متحده از نیویورک، و در دوره ریاست جمهوری شوهرش بیل کلینتون، به عنوان بانوی اول ایالات متحده و در دوره فرمانداری او، به عنوان بانوی اول آرکانزاس فعالیت کرده‌ است.

هیلاری رادام متولد ۲۶ اکتبر ۱۹۴۷ در ایالت ایلینوی و اهل منطقه کلان‌شهری شیکاگو است، از کالج ولزلی که در آن‌جا نخستین دانشجوی سخنران مراسم دانش‌آموختگی شد، فارغ‌التحصیل شد. پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا به آرکانزاس نقل مکان کرد و همان‌جا با بیل کلینتون ازدواج کرد. او مدافعین کودکان و خانواده‌های آرکانزاس را بنیان گذاشت.

ابتکار اصلی او به عنوان بانوی اول ایالات متحده، برنامه مراقبت بهداشتی کلینتون بود.

hillary clinton

بانوی اول آمریکا

ملانیا ترامپ، مانکن و مدل سابق اسلوونیایی آمریکایی و بانوی اول ایالات متحده آمریکا است. او در سال ۲۰۰۵ با دونالد ترامپ، تاجر املاک آمریکایی و رئیس‌جمهور کنونی آمریکا ازدواج کرد.

او که متولد اسلوونی است، در سال ۲۰۰۱ مقیم دائم آمریکا و در سال ۲۰۰۶ شهروند این کشور شد. او از ۲۰ جنوری ۲۰۱۷ نقش بانوی اول ایالات متحده آمریکا را بر عهده دارد. او پس از لوییزا ادمز در سال ۱۸۲۵، دومین بانوی اول متولد خارج آمریکا است.

ملانیا کناوس در سال ۱۹۷۰ در نوو مستو واقع در جنوب شرقی اسلوونی به دنیا آمده است.

او یک سال در دانشگاه لیوبلیانا تحصیل کرد و سپس ترک تحصیل کرده در خانه‌های مد پاریس کار کرد، اما با نقل مکان به نیویورک، پائولو زامپولی، تاجر ایتالیایی قرارداد و ویزای او را فراهم کرد.

ملانیا ترامپ علاوه بر کار مدلینگ، ابتدا در سال ۲۰۱۰ یک خط تولید جواهرات و سپس در سال ۲۰۱۳ یک خط تولید محصولات مراقبت از پوست با پایه خاویار را راه‌اندازی کرد.

او به شش زبان صربی ـ کرواتی، انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، آلمانی و اسلونیایی زبان مادری‌اش صحبت می‌کند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید