جلوگیری از یک انفجار در مرکز ولایت فاریاب |
جلوگیری از یک انفجار در مرکز ولایت فاریاب

بازتاب خبرهای 8 سنبله

Image Title
۸ / سنبله ۱۳۹۷

جلوگیری از یک انفجار در مرکز ولایت فاریاب

مقامات امنیتی از جلوگیری از یک انفجار در ولایت فاریاب خبر می‌دهند.

mine

در یک اعلامیه وزارت دفاع افغانستان آمده است، یک حلقه ماین از طرف هراس‌افگنان در جوار دوکانی در ساحه چهارراهی سبز مندوی شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب جاسازی گردیده بود که کشف و خنثی گردید.

۸ / سنبله ۱۳۹۷

عبدالله: ناتو به همکاری طولانی‌مدت نظامی با افغانستان متعهد است

ریاست اجراییه از همکاری طولانی‌مدت نظامی ناتو با افغانستان خبر داده است.

دکتور عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه افغانستان بعد از ظهر امروز پنجشنبه(۸سنبله)، با فرمانده نیروهای مشترک ناتو مستقر در هالند، در قصر سپیدار دیدار کرده است.

رییس اجراییه در این دیدار از حضور ناتو و مبارزه علیه هراس‌افگنان در افغانستان قدردانی کرده است.

Abdullah abdullah

جنرال مارچیو، فرمانده نیروهای مشترک ناتو مستقر در هالند نیز از پیشرفت قوای مسلح افغانستان ستایش کرده، از حمایت طولانی مدت نظامی ناتو از نیروهای امنیتی افغانستان اطمینان داده است.

این فرمانده ناتو در ادامه گفته است که ناتو در بخش افزایش ظرفیت‌های جنگی نیروهای افغانستان تلاش می کند.

۸ / سنبله ۱۳۹۷

دستگیری ۲۷۰ تن در پیوند به قضایای مختلف در ولایت هرات در یک ماه گذشته

فرماندهی پولیس ولایت هرات از دستگیری ۲۷۰ تن در پیوند به جرایم مختلف در یک ماه گذشته در این ولایت خبر داده است.

این فرماندهی با انتشار یک اعلامیه گفته است که ۵۱ تن را به ظن قاچاق و فروش موادمخدر و مشروبات الکلی بازداشت نموده که از این جمله، ۷ تن آنان قاچاقبران عمده موادمخدر هستند.

harat police

همچنان در این اعلامیه آمده که یک مقدار پول نقد و مواد مخدر نیز از نزد این افراد به دست آمده است.

از سوی دیگر، در یک ماه گذشته دو شهروند هراتی از نزد آدم‌ربایان در هرات آزاد شده و چندین واسطه نقلیه که به سرقت رفته بود، دوباره به صاحبانش تسلیم داده شده است.

پاسوال امین‌الله امرخیل، فرمانده پولیس هرات گفته است که در نتیجه عملیات‌های پاکسازی در شهرستان‌های شیندند، کشک رباط سنگی، پشتون زرغون، اوبه و کهسان این ولایت نیز ۷۰ جنگجوی طالب کشته و زخمی شده‌اند.

۸ / سنبله ۱۳۹۷

تماس تلفنی وزیر خارجه افغانستان با همتای هلندی‌اش در مورد جلوگیری از رقابت توهین‌آمیز به پیامبر اسلام

وزارت خارجه افغانستان از صحبت تلفنی وزیر امورخارجه این کشور با همتای هالندی‌اش در پیوند به جلوگیری از راه‌اندازی رقابت توهین‌آمیز به پیامبر اسلام(ص) خبر داده است.

در این گفتگو، صلاح‌الدین ربانی از همتای هالندی‌اش خواسته از رقابت اهانت‌آمیز به پیامبر اسلام جلوگیری کند.

afghan minestan

در این گفتگو، ربانی به وزیر خارجه هالند هشدار داده که در صورت راه‌اندازی این رقابت، احساسات یک و نیم میلیارد مسلمان در سراسر جهان برانگیخته می‌شود.

وزیر خارجه هالند نیز در پاسخ به همتای افغانستانی‌اش گفته است، دولت هالند با این مسأله هیچ میانه‌ای ندارد و این کشور تلاش می‌کند در چهارچوب قوانین خود، با این رویداد برخورد نماید.

۸ / سنبله ۱۳۹۷

هشدار روسیه در مورد حمله احتمالی امریکا به سوریه

در شرایطی که گزارش‌هایی در مورد حمله احتمالی امریکا به روسیه منتشر شده، وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرده که این حمله احتمالی تمام اقداماتی را که برای حل و فصل مسالمت‌آمیز مسائل سوریه صورت گرفته را از بین خواهد برد.

انگلستان، فرانسه و امریکا اعلام کرده‌اند که به هرگونه استفاده احتمالی از تسلیحات کیمیاوی توسط نظام سوریه، به طور مناسب پاسخ خواهند داد.

usa

اما ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه در یک نشست خبری گفت: از آن‌‌جایی که بررسی‌های دقیقی برای مشخص شدن استفاده از سلاح کیمیاوی در ادلیب از سوی دولت سوریه در جریان است، امیدواریم امریکا به نیروهای دولتی سوریه حمله نکند.

پیش از این سفیر روسیه در امریکا نسبت به تصمیم احتمالی واشنگتن برای حمله به سوریه هشدار داد و آن را “بی اساس و غیرقانونی” اعلام کرده بود.